CEV Masters Biel/Bienne: Srebro dla Kądzioły i Szałankiewicza

498
0

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz w szwajcarskim turnieju zanotowali tylko jedną porażkę w fazie grupowej. Najwięcej problemów mieli w półfinale, gdzie para Holler/Schröder doprowadziła do tie-breaka, lecz Polacy zdołali wywalczyć awans do finału, gdzie zagrali z Hiszpanami, Pablo Herrerą i Adrianem Gavirą.

Już pierwsze akcje tego meczu zapowiadały, że w pojedynku nie będzie brakowało emocji. Obydwie pary walczyły o każdą piłkę i wymieniały się mocnymi atakami. Na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis, ale Pablo Herrera i Adrian Gavira wypracowali dwupunktową zaliczkę (10:8). Dobre uderzenie Michała Kądzioły spowodowało, że na przerwie technicznej Hiszpanie prowadzili tylko jednym „oczkiem” (11:10). Biało-czerwoni słabo grali w obronie przez co duet z Hiszpanii ponownie miał znaczną przewagę (14:10). W końcowej fazie seta Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zdołali zminimalizować straty do dwóch punktów (16:18), lecz po błędzie Kądzioły, to Hiszpanie mieli piłkę setową (20:16). Pewne uderzenie Adriana Gaviry zakończyły pierwszą odsłonę (21:17).

Drugiego seta lepiej rozpoczęli Pablo Herrera i Adrian Gavira (4:1). Przez dłuższy czas Hiszpanie utrzymywali prowadzenie, ale Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz starali się zminimalizować straty (4:6, 5:7). Konsekwentna gra duetu z Hiszpanii spowodowała, że po raz kolejny udało im się wypracować wysoką zaliczkę nad Polakami (14:7). Po przerwie technicznej gra toczyła się punkt za punkt, lecz nie dawało to szans na odrobienie strat (10:16). W samej końcówce Hiszpanie zaczęli zdobywać punkty w serii (19:10), co zapewniło im zwycięstwo w całym meczu (21:10).

Herrera/Gavira – Kądzioła/Szałankiewicz 2:0 (21:17, 21:10)

Autor: Olga Król

Źródło: Informacja własna