CEV Masters Biel/Bienne: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak na 5. miejscu

610
0

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, mimo nie najlepszego początku turnieju, w kolejnych meczach pokazywali się z bardzo dobrej strony. wygrali ostatnie spotkanie grupowe, by później pokonać Szwajcarów, co dało im awans do ćwierćfinału. W walce o półfinał Polacy zmierzyli się z duetem Marco/García.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie przeciwko parze Marco/García, lecz Hiszpanie doprowadzili do remisu. Na przerwie technicznej biało-czerwoni tracili do Francisco Marco i Christiana Garcí trzy punkty (9:12), ale zaraz po niej zbliżyli się do rywali (11:12). Kilka błędów po stronie duetu z Polski spowodowało, że przewaga Hiszpanów ponownie stała się wyraźna (16:11). Piotr Kantor i Bartosz Łosiak mocnymi atakami starali się poprawić swoją sytuację, (15:18), lecz ostatecznie w tym secie musieli uznać wyższość pary z Hiszpanii (21:16).

Druga partia już od pierwszych akcji toczyła się bardzo wyrównanie, ale po błędzie Bartosza Łosiaka to Hiszpanie mieli dwupunktową zaliczkę (8:6). Dzięki wyrównanej grze biało-czerwoni utrzymywali kontakt punktowy z rywalami i na przerwie technicznej tracili do nich tylko jedno „oczko” (10:11). Techniczne ataki siatkarzy z Polski sprawiały duże problemy reprezentantom Hiszpanii, przez gra toczyła się punkt za punkt, bowiem Francisco Marco i Christian García bez problemów umieszczali piłkę po stronie biało-czerwonych. W środkowej fazie seta Hiszpanie odskoczyli na trzy „oczka” (17:14), lecz dzięki dobrej zagrywce Bartosza Łosiaka Polacy zbliżyli się do rywali (18:19). Niestety, ostatnie akcje należały do duetu Francisco Marco i Christian García, który zapewnił sobie udział w półfinale.

Marco/García – Kantor/Łosiak (21:16, 21:18)

Autor: Olga Król

Źródło: Informacja własna