CEV Masters Biel/Bienne: Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zagrają w finale

561
0

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz przez turniej w Szwajcarii idą jak burza. Polacy zajęli pierwsze miejsce w grupie, co dało im bezpośredni awans do ćwierćfinału, gdzie pokonali duet z Francji, co zapewniło im miejsce w półfinale. Po wygranej nad parą z Niemiec, biało-czerwoni zagrają w finale.

Obydwie pary pokazywały bardzo dobrą siatkówkę, raz po raz popisując się skutecznymi atakami, dzięki czemu gra toczyła się punkt za punkt, ale dzięki technicznym zagraniom Polacy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Na przerwie technicznej Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz mieli jedno „oczko” zaliczki nad niemiecką parą Holler/Schröder (11:10). Przez środkową część seta biało-czerwoni utrzymywali prowadzenie, jednak Tim Holler i Jonas Schröder doprowadzili do remisu (15:15), a po chwili byli o „oczko” lepsi od Polaków (16:15). Trudna zagrywka Michała Kądzioły sprawiała problemy zawodnikom z Niemiec (16:17).Wyrównana gra obydwu par spowodowała, że do rozstrzygnięcia losów pierwszego seta potrzebna była zacięta końcówka, w której Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zachowali więcej spokoju (23:21).

Drugą odsłonę pewniej zaczęli zawodnicy z Polski, którzy wypracowali dwupunktową zaliczkę (3:1). Tim Holler i Jonas Schröder nie mieli zamiaru łatwo się poddawać i walczyli o każdą piłkę (5:6). Niemcy nie radzili sobie z trudnymi zagrywkami biało-czerwonych, przez co ich straty ponownie wzrosły (7:12). Jonasowi Schröderowi udało się przełamać serię pary z Polski (8:12), a na przerwie technicznej Niemcy tracili do rywali już tylko trzy „oczka” (9:12). Chwilowy przestój w grze po stronie Kądzioły i Szałankiewicza spowodował, że ich przewaga stopniała (13:12), ale dzięki technicznym atakom, bardzo szybko udało się ją odzyskać (17:13). Tim Holler i Jonas Schröder po raz kolejny popisali się kilkoma znakomitymi uderzeniami (19:19) i ponownie o losach seta i zarazem meczu, zadecydowała końcówka grana na przewagi, w której lepsi okazali się zawodnicy z Niemiec (34:32).

Podobnie jak końcówka drugiego seta, również w tie-breaku gra toczyła się punkt za punkt, ale Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zdołali wypracować dwupunktową zaliczkę (7:5), a po chwili ich przewaga wynosiła już trzy punkty (8:5). Zagrywka Polaków sprawiała duże problemy zawodnikom z Niemiec (7:11). Tim Holler i Jonas Schröder zdołali odrobić część strat (10:12), ale nie zdołali zatrzymać Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza, którzy pewnie wygrali całe spotkanie (15:12).

Holler/Schröder – Kądzioła/Szałankiewicz  1:2 (21:23, 34:32, 12:15)

Autor: Olga Król

Źródło: Informacja własna