CEV Masters Biel/Bienne: Kantor/Łosiak zagrają w ćwirćfinale

710
0

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali ostatnie spotkanie grupowe przeciwko parze Gabathuler/Gerson, co zapewniło im awans do pierwszej rundy turnieju w Biel/Bienne. W meczu przeciwko Sebastianovi Chevallierovi i Alexiowi Strasserovi biało-czerwoni wywalczyli sobie awans do ćwierćfinału, gdzie zagrają z parą Marco/García.

Pierwsze spotkanie od początku do końca przebiegało po myśli zawodników z Polski, którzy pokonali Philipa Gabathulera i Mirco Gersona w dwóch setach.

Dzięki sprytnym zagraniom Piotra Kantora i mocnym zagrywkom Bartosza Łosiaka, biało-czerwoni wyszli na prowadzenie już na początku pierwszej odsłony (5:2). Philip Gabathuler i Mirco Gerson mieli duże problemy z przyjmowaniem trudnych serwisów zawodników z Polski (3:7), lecz udało im się odrobić stracone „oczka” dzięki dobrej postawie w ataku (7:7). Biało-czerwoni nie zamierzali pozwalać rywalom na kontrolowanie przebiegu gry. Na przerwie technicznej Kantor i Łosiak prowadzili 12:9, by tuż po niej mieć już pięć „oczek” zaliczki (14:9). Asy serwisowe Bartosza Łosiaka dały parze z Polski znaczną przewagę (17:11), którą udało się utrzymać przy pomocy dobrej postawy w bloku Piotra Kantora i mocnym atakom Łosiaka (21:15).

Pewne ataki Bartosza Łosiaka dały biało-czerwonym prowadzenie (2:0). lecz Philip Gabathuler i Mirco Gerson, nauczeni doświadczeniami z poprzedniej partii, szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie (4:2). Piotr Kantor i Bartosz Łosiak doprowadzili do remisu (5:5). Dzięki dobrej grze w obronie i blokom Piotra Kantora, Polacy utrzymywali kontakt punktowy z rywalami. Na przerwie technicznej Szwajcarzy prowadzili jednym „oczkiem” (11:10). Zaraz po obowiązkowym czasie biało-czerwoni przystąpili do ataku, wychodząc na prowadzenie (13:11), które powiększyli do czterech punktów po zagrywce Łosiaka (16:12). Szwajcarzy po raz kolejny zbliżyli się do rywali (15:17, 17:18), a dzięki szczelnym blokom doprowadzili do remisu (18:18). Po dobrym ataku Bartosza Łosiaka i bloku Piotra Kantora, Polacy zapisali na swoje konto pierwsze zwycięstwo w turnieju w Biel/Bienne.

Gabathuler/Gerson – Kantor/Łosiak 0:2 (15:21, 19:21)

W pierwszej rundzie turnieju Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzyli się z gospodarzami, parą Chevallier/Strasser, którą pokonali w dwóch setach.

Obydwa duety grały bardzo równo, lecz dzięki dobrej grze w asekuracji Sebastian Chevallier i Alexei Strasser objęli dwupunktowe prowadzenie (5:3). Trudne zagrywki oraz szczelne bloki Piotra Kantora pozwoliły biało-czerwonym na wyrównanie stanu seta (7:7), a po chwili to oni mieli jedno „oczko” zaliczki nad Szwajcarami (8:7). Obydwaj zawodnicy z Polski popisywali się skutecznymi atakami, co pozwalało im prowadzić wyrównaną grę z duetem Chevallier/Strasser (10:10). Po zagrywce Bartosza Łosiaka reprezentanci Polski po raz drugi wyszli na prowadzenie (12:11). Piotr Kantor stanowił dla rywali przeszkodę nie do przejścia, a gdy Polacy do dobrych bloków i zagrywki dołożyli skuteczne ataki, ich przewaga wzrosła (17:13). Błędy własne biało-czerwonych sprawiły, że Szwajcarzy tracili do nich tylko dwa „oczka” (15:17), a po chwili Kantor i Łosiak musieli poprosić o czas, bowiem ich przewaga wynosiła tylko jeden punkt (16:17). Zagrywka Piotra Kantora ponownie dała zaliczkę zawodnikom z Polski (19:16), a seta zakończył punktowy serwis Bartosza Łosiaka (21:17).

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia pary ze Szwajcarii (2:0), ale biało-czerwoni popisali się kilkoma skutecznymi atakami i doprowadzili do remisu (3:3). Obydwa duety bardzo ofiarnie grały w obronie, lecz Sebastian Chevallier i Alexei Strasser okazywali się minimalnie lepsi, przez co to oni utrzymywali przewagę (6:4). Trudna zagrywka Piotra Kantora dała Polakom szansę na wyrównanie stanu seta (8:8), po chwili to Szwajcarzy musieli walczyć o odrobienie strat (9:13). Sebastian Chevallier i Alexei Strasser nie radzili sobie z atakami i zagrywkami biało-czerwonych (11:18). Szwajcarom udało się zminimalizować przewagę Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka (14:19), lecz Polacy nie pozwolili przeciwnikom na odebranie sobie zwycięstwa (21:14).

W  ćwierćfinale Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzą się z parą Marco/García.

Chevallier/Strasser – Kantor/Łosiak 0:2 (17:21, 14:21)

Autor: Olga Król

Źródło: Informacja własna