CEV Masters Baku: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak z drugim zwycięstwem

466
0

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak udanie rozpoczęli swój udział w CEV Masters w Baku. Przed południem Polacy pokonali austriacki duet Schnetzer/Murauer, by kilka minut temu zapisać na swoje konto kolejne zwycięstwo. Biało-czerwoni wygrali z serbską parą Antonic/Galesev w dwóch setach.

Kolejnymi rywalami polskich zawodników w fazie grupowej turnieju CEV Masters w Baku byli Serbowie – Sinisa Antonic i Marko Galesev. Faworytami tego starcia byli reprezentanci Polski, którzy w tych zawodach rozstawieni są z numerem trzy. Polacy z zadania, które było postawione przed nimi wywiązali się w stu procentach, pokonując swoich przeciwników w dwóch setach. Do zwycięstwa biało-czerwoni potrzebowali czterdziestu dwóch minut. W premierowej odsłonie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pozwolili swoim rywalom na zdobycie siedemnastu „oczek”. Z kolei druga partia zakończyła się wynikiem 21:18. Po końcowym gwizdku sędziego to właśnie aktualnie Mistrzowie Polski mogli cieszyć się ze zwycięstwa i zdobycia dwóch jakże cennych punktów, które pozwoliły im umocnić się na drugim miejscu w grupie C.

Kantor/Łosiak – Antonic/Galesev 2:0 (21:17, 21:18)

Liderami w tabeli grupy C są Grecy – Kotsilianos Georgios i Zoupani Nikos, którzy mają na swoim koncie cztery punkty. Tyle samo „oczek” posiadają plasujący się na drugim miejscu Polacy, jednak Ci mają gorszy bilans setów. O zwycięstwie w fazie grupowej zadecyduje jutrzejszy pojedynek między Grekami a reprezentantami Polski.

Autor: Izabela Piasecka