Byli lepsi od Zbigniewa Bartmana. Polak nie zagra w Korei

Byli lepsi od Zbigniewa Bartmana. Polak nie zagra w Korei

404
0
PODZIEL SIĘ

Wielokrotny reprezentant Polski, Zbigniew Bartman nie zagra w Korei Południowej. Trzydziestolatek wprawdzie wziął udział w drafcie do tamtejszej ligi, ale ostatecznie zadaniu nie podołał i nie znalazł się w gronie zwycięzców. Również inny Polak, Michał Kamiński, nie wypadł najlepiej i nie znalazł uznania wśród włodarzy tamtejszych klubów.

 

Muszą obejść się smakiem

 

Zbigniew Bartman i były siatkarz MKS-u Będzin, Michał Kamiński, nie dostali się do ligi koreańskiej. Polacy nie pokazali się z najlepszej strony na tle reszty uczestników i w efekcie końcowym nie znaleźli zatrudnienia w drużynach występujących w tej lidze. Gracze z Polski oprócz niesmaku związanego z awansem odczuli również niedosyt finansowy, ponieważ kontrakty, które mieli podpisać biało-czerwoni opiewały na kwotę 300 tysięcy dolarów. W ostatecznym rozrachunku angaż otrzymali zawodnicy, którzy są doskonale znani w środowisku siatkarskim. W gronie wybrańców znaleźli się: Mitja Gasparini (były gracz Jastrzębskiego Węgla, który w Korei występował będzie drugi sezon z rzędu), Thijs Ter Horst, Krisztian Padar, Felipe Bandero (były siatkarz AZS-u Częstochowa), Arpad Baroti, Bram Van den Dries i Alexandre Ferreira.

 

 

Polak za słaby?

 

Złoty medalista Ligi Światowej 2012 nie spełnił warunków oczekiwanych w lidze koreańskiej, a w eliminacjach wypadł słabo. Sprawą godną zainteresowania jest fakt, że Polak jest jednym z najbardziej utytułowanych graczy spośród innych biorących udział w eliminacjach, a do podpisania kontraktu w końcu nie doszło. Dla Zbigniewa Bartmana nie była to pierwsza próba dostania się do KOVO League, kilka lat temu zawodnik przegrał rywalizację z Simonem. Doświadczony atakujący mimo dobrych występów w lidze tureckiej nie otrzymał powołania od szkoleniowca biało-czerwonych, Ferdinando De Giorgiego. Przypomnijmy, że Bartman po raz ostatni w Polsce grał w sezonie 2014/2015, kiedy to reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla. W bogatym CV ma sto trzydzieści siedem występów w reprezentacji, podczas których wywalczył między innymi mistrzostwo Europy (2009), srebro Pucharu Świata (2011), złoty medal Ligi Światowej (2012).

 

 

 

Źródło: v.sports.media.daum.net/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY