Bundesliga: Znamy półfinalistów!

457
0

Niemiecka Bundesliga coraz szybciej zbliża się do końca. Dzisiaj wyłoniony został ostatni półfinalista, który dołączył do SVG Lüneburg, VfB Friedrichshafen i United Volleys RheinMain. Zgodnie z oczekiwaniami, we wszystkich pojedynkach ćwierćfinałowych do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były tylko po dwa mecze.

Przypomnij sobie, jak wyglądała dotychczasowa rywalizacja

Do drugiego starcia ćwierćfinałowego w lepszej sytuacji przystępowali gracze SVG Lüneburg, którzy wygrali pierwszy mecz. Również drugie spotkanie rozpoczęło się dla nich lepiej, bo w pierwszym secie zapewnili sobie wysoką zaliczkę i utrzymali ją do samego końca. Druga partia dostarczyła kibicom o wiele więcej emocji, bo obydwie drużyny przez cały czas grały punkt za punkt, a o wyniku zadecydowała wyrównana końcówka, w której wymagane dwa „oczka” zaliczki zapewnili sobie gospodarze. W trzeciej partii również nie brakowało walki, ale tym razem zawodnicy SWD powervolleys Düren nie byli w stanie utrzymać koncentracji i musieli uznać wyższość rywali. Czwarty set był najbardziej emocjonujący, rywalizacja trwała do ostatniej piłki, a o jego losach zadecydowała dopiero końcówka rozgrywana na przewagi. Niesieni myślą o bliskim awansie  do półfinału gracze SVG Lüneburg wspięli się na wyżyny swoich możliwości i zakończyli spotkanie na swoją korzyść.

SWD powervolleys Düren – SVG Lüneburg 1:3 (17:25, 25:23, 23:25, 26:28)

MVP gold: Erik Mattson

MVP silber: Matthias Pompe

W drugim starciu ćwierćfinałowym gracze Berlin Recycling Volleys nie pozostawili złudzeń CV Mitteldeutschland i zakończyli je w trzech setach. Już pierwsza odsłona wskazywała na to, że to goście mają więcej argumentów, od pierwszych akcji budując sobie przewagę (8:3, 12:6). W środkowej fazie seta zawodnicy CV Mitteldeutschland nadrobili kilka „oczek” (12:15), ale ta partia zakończyła się pewną wygraną graczy z Berlina. Również druga odsłona toczyła się pod dyktando gości, którzy szybko zapewnili sobie prowadzenie (8:3) i bez problemu je utrzymywali (17:10), wygrywając również w drugim secie. Trzecia partia miała bardziej wyrównany przebieg, ale również zakończyła się zwycięstwem Berlin Recycling Volleys, które awansowało do półfinału.

CV Mitteldeutschland – Berlin Recycling Volleys 0:3 (18:25, 17:25, 21:25)

MVP gold: Robert Kromm

MVP silber: Ramon Martinez