Bundesliga: Znamy ćwierćfinalistów

Bundesliga: Znamy ćwierćfinalistów

521
0
PODZIEL SIĘ

Faza zasadnicza niemieckiej Bundesligi zakończyła się już jakiś czas temu, a w ten weekend poznaliśmy komplet zespołów, które zagrają w ćwierćfinale rozgrywek. W kwalifikacjach do najlepszej ósemki rywalizacja zakończyła się po dwóch spotkaniach, które zakończyły się zwycięstwami CV Mitteldeutschland i TSV Herrsching.

 

Pierwsze spotkanie decydujące o awansie do ćwierćfinału niemieckiej Bundesligi zakończyło się szybkim zwycięstwem zawodników TSV Herrsching, którzy pokonali TV Rottenburg. Premierowa odsłona zakończyła się pewną wygraną gospodarzy, którzy pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie szesnastu „oczek”. Druga partia miała już bardziej wyrównany przebieg, ale ponownie w końcówce mocniejsi okazali się gracze TSV Herrsching. W trzecim secie gospodarze zakończyli rywalizację na swoją korzyść, wygrywając go do 20 i obejmując prowadzenie w walce o wejście do ćwierćfinału.

 

TSV Herrsching – TV Rottenburg 3:0 (25:16, 25:22, 25:20)

MVP gold: Patrick Steuerwald

MVP silber: Dirk Mehlberg

 

 

Drugie spotkanie zakończyło się dopiero po pięciu setach, również na korzyść TSV Herrsching. W pierwszej partii dość pewnie wygrali goście, ale druga odsłona miała już o wiele bardziej zaciekły przebieg. Gracze TV Rottenburg pokazali, że mają zamiar walczyć ze wszystkich sił o przedłużenie rywalizacji i zakończyli wyrównaną końcówkę na swoją korzyść. Trzeci set ponownie zakończył się pomyślnie dla gospodarzy, ale nie zdołali oni wygrać czwartej partii, przez co o losach pojedynku zadecydować musiał tie-break. Decydująca odsłona toczyła się pod dyktando gości, którzy wygrywając ten mecz zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale rozgrywek.

 

TV Rottenburg – TSV Herrsching 2:3 (21:25, 28:26, 25:23, 18:25, 10:15)

MVP gold: Daniel Malescha

MVP silber: Moritz Karlitzek

 


 

 

 

 

W drugiej parze walczącej o wejście do ćwierćfinału zmierzyły się zespoły Netzhoppers KW-Bestensee i CV Mitteldeutschland. Po czterosetowej walce mocniejsi okazali się goście, którzy objęli prowadzenie w całej rywalizacji. Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy w samej końcówce zapewnili sobie wymagane dwa „oczka” zaliczki, ale w kolejnej odsłonie sytuacja się odwróciła i to CV Mitteldeutschland wyrównało stan pojedynku. Kolejne dwa sety toczyły się już pod dyktando gości i to oni zapewnili sobie prowadzenie w rywalizacji o wejście do ćwierćfinału.

 

Netzhoppers KW-Bestensee – CV Mitteldeutschland 1:3 (25:23, 23:25, 18:25, 18:25)

MVP gold: Nenad Sormaz

MVP silber: Nils Ehlers

 

Drugie starcie pomiędzy tymi dwiema drużynami zakończyło się dopiero po pięciu setach, a zawodnicy CV Mitteldeutschland przypieczętowali awans do ćwierćfinału. Gospodarze mieli okazję do zakończenie spotkania w trzech setach, bo dwie pierwsze padły ich łupem i to dość zdecydowanie, bo rywale zdobyli w nich kolejno dwadzieścia i dziewiętnaście „oczek”. Trzecia partia zakończyła się jednak wygraną Netzhoppers KW-Bestensee, którzy wypracowali wymagane dwa punkty zaliczki nie tylko w tej, ale również w kolejnej odsłonie. Tie-break toczył się wyrównanie, lecz w końcowej fazie to goście zachowali więcej spokoju i wygrali całe spotkanie, zapewniając sobie tym samym awans do ćwierćfinału.

 

CV Mitteldeutschland – Netzhoppers KW-Bestensee 3:2 (25:20, 25:19, 23:25, 23:25, 15:13)

MVP gold: Jarosław Lech

MVP silber: Sebastian Krause

 


 

 

Pary ćwierćfinałowe:

Berlin Recycling Volleys – CV Mitteldeutschland

VfB Friedrichshafen – TSV Herrsching

United Volleys RheinMain – TV Ingersoll Bühl

SVG Lüneburg – SWD powervolleys Düren

 

 

 

Źródło: Informacja własna

 

 

BRAK KOMENTARZY