Bundesliga: Posumowanie IV kolejki

581
0

Czwarta kolejka niemieckiej Bundesligi rozpoczęła się sobotnim meczem w Nikolaushalle, gdzie TSV Herrsching podjęło SWD Powervolleys DÜREN. 7 listopada zostały również rozegrane spotkania w Jahrunderthalle Spergau, Gellersenhalle oraz Grosssporthalle Bühl, natomiast ostatniego dnia weekendu w hicie kolejki zespół VfB Friedrichshafen zmierzył się z BERLIN RECYCLING Volleys.

Mecz w Niklaushalle rozpoczął się od wysokiego prowadzenia przyjezdnych już na pierwszym czasie technicznym (8:3). Przewaga siatkarzy SWD Powervolleys DÜREN była wyraźna również na drugiej obowiązkowej pauzie, po której goście nie stracili koncentracji doprowadzając do zwycięstwa w pierwszej partii. Druga odsłona spotkania przebiegła w bardzo podobny sposób. Po secie trwającym dwadzieścia sześć minut przyjezdni prowadzili już 2:0 i wszystko pokazywało ich znaczną przewagę. Trzecia partia była bardziej zacięta i na pierwszej przerwie technicznej zawodnicy SWD Powervolleys DÜREN mieli zaledwie jedno oczko przewagi. W kolejnych akcjach jednak ponownie wróciła ich dobra gra, która doprowadziła do trzysetowej wygranej.

TSV Herrsching – SWD Powervolleys DÜREN 0:3 (19:25, 20:25, 21:25)

MVP gold: Bas van Bemmelen

MVP silber: Daniel Malescha

Drugi mecz kolejki rozpoczął się w sobotę o godzinie 19:30. W tym spotkaniu, które trwało sto piętnaście minut, w Jahrunderthalle Spergau zespół CV Mitteldeutschland podjął siatkarzy VSG Coburg/Grub. W inaugurującej partii od początku prym wiedli przyjezdni, ale w końcówce seta do walki poderwali się gospodarze, którzy zwyciężyli po grze na przewagi 27:25. Początek drugiej odsłony wskazywał na zaciętą walkę, ale po przekroczeniu dziesiątego oczka zdecydowaną przewagę objęli zawodnicy VSG Coburg/Grub. Przyjezdni wygrali drugą partię 25:15, by w kolejnym secie ulec gospodarzom 17:25. Przy stanie 2:1 dla zespołu CV Mitteldeutschland, ponownie do walki zerwali się siatkarze VSG Coburg/Grub, którzy doprowadzili do tie-breaka, w którym wygrali 15:9.

CV Mitteldeutschland – VSG Coburg/Grub 2:3 (27:25, 15:25, 25:17, 19:25, 9:15)

MVP gold: Milan Hrinak

MVP silber: Maciej Polanski

Kolejny mecz został rozegrany pomiędzy SVG Lüneburg a United Volleys RheinMain. Czterosetowe spotkanie trwało równo sto minut, w czasie których w większości dominowała jedna drużyna. Pierwsza odsłona pomimo dosyć zaciętej gry w końcówce zdecydowanie należała do gości, którzy wygrali 25:19. Druga partia zakończyła się tym samym wynikiem, ale tym razem górą byli siatkarze drużyny gospodarzy, którzy po zwycięstwie w kolejnym secie nie zdołali przeciwstawić się rywalowi, znacznie przegrywając 13:25. Najbardziej zaciętą partią była ostatnia, czwarta odsłona meczu, która zakończyła się wynikiem 25:23 na korzyść gości.

SVG Lüneburg – United RheinMain 1:3 (19:25, 25:19, 13:25, 23:25)

MVP gold: Christian Dünnes

MVP silber: Nickolas Del Bianco

Ostatni sobotni mecz był drugim pięciosetowym spotkaniem, które trwało najdłużej, bo aż sto dziewiętnaście minut. W pierwszej odsłonie znacznie dominowali zawodnicy TV Rottenburg (8:4, 21:13), którzy ostatecznie pokonali gospodarzy 25:17. Drugi set okazał się kompletnym przeciwieństwem pierwszej partii, bo od początku do końca grę kontrolowali zawodnicy TV Ingersoll Bühl, którzy triumfowali 25:18. Trzecia odsłona była dosyć zacięta, ale w końcówce prym przejęli przyjezdni, wygrywając 25:19. Tym samym wynikiem, z tym że na korzyść gospodarzy, którzy doprowadzili do tie-breaka, zakończyła się czwarta partia. Piąty set od początku lepiej wychodził gospodarzom (10:6), którzy wygrali ostatniego seta czteropunktowa przewagą (15:11).

TV Ingersoll Bühl – TV Rottenburg 3:2 (17:25, 25:18, 19:25, 25:19, 15:11)

MVP gold: Kristen Cléro

MVP silber: Felix Orthmann

Piąte spotkanie, które odbyło się już w niedzielę, było okrzyknięte hitem kolejki, bo mistrzowie kraju podejmowali wicemistrza Niemiec. W ZF Arnie, siatkarze VfB Friedrichshafen zmierzyli się z zespołem BERLIN RECYCLING Volleys. Pomimo tego, że mecz był okrzyknięty hitem kolejki, to spotkanie było raczej jednostronne i trwało zaledwie siedemdziesiąt jeden minut. Już na początku pierwszego seta na prowadzenie wyszli przyjezdni (8:4), którzy w kolejnych akcjach powiększali swoją przewagę (16:6), by ostatecznie wygrać tę odsłonę do 18. W drugiej partii początek należał do gospodarzy, ale od drugiej przerwy technicznej znowu mecz zdominowali goście, wygrywając 25:20. Pomimo znacznej przewagi przyjezdnych na pierwszej przymusowej pauzie trzeciego seta (8:3), ostatnia odsłona spotkania była najbardziej zacięta i zakończyła się wynikiem 25:22 dla gości.

VfB Friedrichschafen – BERLIN RECYCLING Volleys 0:3 (18:25, 20:25, 22:25)

MVP gold: Paul Carroll

MVP silber: Marc Anthony Honore