Bundesliga: Porażka VfB Friedrichshafen, Bołądź liderem zespołu

Bundesliga: Porażka VfB Friedrichshafen, Bołądź liderem zespołu

27
0
PODZIEL SIĘ

Po przerwie na parkiet powrócili siatkarze występujący w niemieckiej Bundeslidze. W minionym tygodniu rozegrano cztery spotkania jedenastej kolejki i jedno zaległe starcie ósmej rundy. Do pięciosetowego meczu doszło w sobotę we Frierdrichshafen, a zespół Bartłomieja Bołądzia musiał uznać wyższość ekipy SVG Lüneburg. Polak był najlepiej punktującym graczem.

 

W niedzielę, tj. 6 stycznia, został rozegrany zaległy mecz ósmej kolejki niemieckiej Bundesligi. Zespół United Volleys Franfurt podejmował SWD powervolleys Düren. Goście prowadzili w całym starciu już 2:0, ale w trzeciej partii swoje szanse wykorzystali  siatkarze z Frankfurtu. Ostatecznie jednak w czwartej partii kropkę nad „i” postawili gracze z Düren.

 

Goście przyjęcie na poziomie 32% (14% perfekcyjnego) przełożyli na 49% grę w ataku. Przeciwnicy zaś zapisali wyższą jakość przyjęcia – 39% (14% perfekcyjnego), ale słabiej zaprezentowali się w ataku – 39%. W polu serwisowym obie drużyny zanotowały po cztery punktowe zagrywki, zaś w grze blokiem skuteczniejsi byli gospodarze – ustawili jedenaście punktowych bloków przy dziewięciu po stronie rywali.

 

Najlepszym graczem w zespole gości został wybrany rozgrywający Tomas Kocian, który zdobył sześć punktów, a w tym miał dwa skuteczne bloki. Liderem był Sebastian Gevert, który wywalczył 25 punktów, a w tym posłał jednego asa serwisowego i ustawił jeden punktowy blok. Atakował ze skutecznością 56%.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany libero Julian Zenger, który zanotował grę w przyjęciu na poziomie 50% (21% perfekcyjnego). Liderem był Sebastian Schwarz, który zdobył czternaście punktów, a w tym dwa zagrywką i jeden blokiem. Atakował ze skutecznością 41%, zaś w przyjęciu zanotował 33% jakość.

 

United Volleys Franfurt – SWD powervolleys Düren 1:3 (20:25, 19:25, 25:21, 17:25)

MVP gold: Tomas Kocian

MVP silber: Julian Zenger

 

Składy drużyn:

 

United Volleys Frankfurt: Georg Escher, Lukas van Berkel, Moritz Karlitzek, Milija Mrdak, Sebastian Schwarz, Adam KOcian, Julian Zenger (libero) oraz Maksim Buculjevic, Tanner Sayfestad, PaulHenning, Vasilis Kostopoulos

 

SWD powervolleys Düren: Björn Adnrae, Romans Sauss, Lukas Maase, Michael Andrei, Sebastian Gevert, Tomas Kocian, Jordan Or (libero) oraz Irvan Brar, Florian Laciasse

 

 

 

W pierwszym meczu jedenastej kolejki, który został rozegrany w środę, ekipa United Volleys Frankfurt podejmowała Netzhoppers SolWo Königspark KW. Od początku swoje tempo gry narzucili gospodarze, zaś przyjezdni jedynie w trzeciej partii zdołali przekroczyć granicę dwudziestu punktów.

 

Siatkarze z Frankfurtu przyjmowali na poziomie 44% (24% perfekcyjnego), a to przełożyli na 50% grę w ataku. Przeciwnicy w przyjęciu zanotowali jakość na poziomie 42% (24% perfekcyjnego), ale w ataku zagrali z jedynie 36% skutecznością. W polu serwisowym i w grze blokiem lepiej zaprezentowali się gospodarze, posyłając cztery punktowe zagrywki przy jednej po stronie rywali, a także ustawili osiem punktowych bloków przy sześciu gości.

 

W zespole gospodarzy najlepszym graczem został wybrany rozgrywający Maksim Buculjević, który zdobył dwa punkty – jeden zagrywką i jeden blokiem. Liderem w tym zespole był Moritz Karlitzek, który zdobył czternaście „oczek”, mając w tym dwa asy serwisowe i jeden punktowy blok. Zanotował 50% skuteczności ataku, a do tego dołożył 48% grę w przyjęciu (26% perfekcyjnego).

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Dirk Westphal, który zdobył jedenaście punktów, posyłając w tym jednego asa serwisowego. Atakował ze skutecznością 48%, a do tego dołożył 40% grę w przyjęciu. Libero Kamil Ratajczak zanotował grę w przyjęciu zagrywki na poziomie 47% (24% perfekcyjnego).

 

United Volleys Frankfurt – Netzhoppers SolWo Königspark KW 3:0 (25:19, 25:17, 25:22)

MVP gold: Maksim Buculjević

MVP silber: Dirk Westphal

 

Składy drużyn:

 

United Volleys Frankfurt: Maksim Buculjević, Tanner Sayftestad, Georg Escher, Lucas Van Berkel, Moritz Karlitzek, Sebastian Schwarz, Julian Zenger (libero) oraz Milija Mrdak, Vasilis Kostopoulos, Adam Kocian

 

Netzhoppers SolWo Königspark KW: Luke Thomas Herr, Jan Jalowietzki, Adam Casey Schouten, Dirk Westphal, Arran Chambers, Kenneth Rooney, Kamil Ratajczak (libero) oraz Iven Fietje Ferch, Maximilian Auste, Theo Timmermann,

 

 

 

Ekipa Berlin Recycling Volleys w meczu jedenastej kolejki ligi niemieckiej zmierzyła się na własnym boisku z Volleyball Bisons Bühl. Od początku kontroli nad grą nie tracili berlińczycy i już po trzech setach mogli dopisać do tabeli komplet punktów.

 

Berlińczycy przyjmowali na poziomie 56% (13% perfekcyjnego), a to przełożyli na 59% skuteczność gry w ataku. Goście przyjmowali na poziomie 40% (5% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 53%. Zarówno w polu serwisowym, jak i w grze blokiem lepiej zaprezentowali się gospodarze – posłali sześć asów serwisowych przy jednym po stronie rywali, a także ustawili osiem punktowych bloków wobec jednego gości.

 

W ekipie z Berlina najlepszym graczem został wybrany Kyle Russel, który był jednocześnie liderem zespołu. Zdobył siedemnaście punktów, mając w tym cztery asy serwisowe i dwa punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 61%.

 

W drużynie gości najlepszym graczem został Bruno Lima, który także był najlepiej punktującym. Zdobył szesnaście „oczek”, mając w tym jeden skuteczny blok, a w ataku zanotował 65% skuteczność.

 

Berlin Recycling Volleys – Volleyball Bisons Bühl 3:0 (25:18, 25:21, 25:16)

MVP gold: Kyle Russel

MVP silber: Bruno Lima

 

Składy drużyn:

 

Berlin Recycling Volleys: Georg Klein, Sebastian Kühner, Adam White, Samuele Tuia, Nicolas Le Goff, Kyle Russell, Dustin Watten (libero) oraz Linus Weber

 

Volleyball Bisons Bühl: Bruno Lima, Yannick Goralik, Jacob Edward Arnitz, Martin David Oliva, Felix Orthmann, Mario Schmidgall, Tim Stöhr (libero) oraz Stefan Thiel, Anton Qafarena, Simon Gallas

 

 

 

Drużyna WWK Volleys Herrsching podejmowała TV Rottenburg. Pojedynek od początku dostarczył kibicom wrażeń, a pierwszy set zakończył się grą na przewagi, zaś szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść goście. Kolejne trzy sety należały jednak do gospodarzy, którzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa i kompletu punktów.

 

Siatkarze z Herrsching przyjmowali na poziomie 61% (32% perfekcyjnego), zaś atakowali z 45% skutecznością. Przeciwnicy w przyjęciu zanotowali 48% jakość (24% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 47%. W polu serwisowym o punkt skuteczniejsi byli siatkarze z Rottenburga, posyłając pięć asów, zaś w bloku wyraźnie lepsi okazali się gospodarze – ustawili dwanaście punktowych bloków wobec czterech rywali.

 

W WWK Volleys Herrsching najlepszym graczem został wybrany Leon Dervisaj, który zdobył pięć punktów, mając w tym trzy asy serwisowe. Liderem był Tim Peter, który do dorobku zespołu dołożył szesnaście punktów, a w tym ustawił trzy skuteczne bloki. Atakował ze skutecznością 52%, zaś przyjmował na poziomie 66% (34% perfekcyjnego).

 

W ekipie gości najlepszym graczem został wybrany Tim Grozer, który zdobył osiemnaście punktów, z czego aż cztery zagrywką. Atakował ze skutecznością 38%, a przyjmował na poziomie 61% (28% perfekcyjnego). Najlepiej punktujący, Alex Duncan-Thibault zanotował o jedno „oczko” więcej – dziewiętnaście – (w tym dwa blokiem), atakując ze skutecznością 46%.

 

WWK Volleys Herrsching – TV Rottenburg 3:1 (29:31, 25:20, 25:21, 25:21)

MVP gold: Leon Dervisaj

MVP silber: Tim Grozer

 

Składy drużyn:

 

WWK Volleys Herrsching: József Alpar Szabó, Artem Sushko, Tim Peter, Lukas Bauer, Johannes Tille, Griffin Schields, Ferdinand Tille (libero) oraz Nicholas West, Norbert Engemann, Leon Dervisaj,

 

TV Rottenburg: Mitchell Penning, Friederich Nagel, Jochannes Mönnich, Timon Schippmann, Tim Grozer, Jannis Hopt, Alex Duncan-Thibault, Johannes Schief (libero) oraz Idner Faustino Lima Martins, Mathäus Jurkovics, Johannes Elsäßer,

 

 

 

Drużyna VfB Friedrichshafen w meczu jedenastej kolejki zmagań podejmowała SVG Lüneburg. Pojedynek dostarczył kibicom wielu wrażeń, a zakończył się dopiero po pięciu setach. Więcej koncentracji zachowali przyjezdni, dopisując do tabeli dwa punkty.

 

Siatkarze SVG Lüneburg przyjmowali na poziomie 46% (27% perfekcyjnego), a to przełożyli na 47% skuteczność w ataku. Przeciwnicy przyjmowali na minimalnie wyższym procencie – 47% (28% perfekcyjnego), ale też na minimalnie niższym procencie atakowali – 46%. W polu serwisowym i w bloku skuteczniejsi byli przyjezdni, posyłając osiem punktowych zagrywek przy pięciu po stronie rywali, a także ustawili dziesięć skutecznych bloków wobec ośmiu bloków graczy z Friedrichshafen.

 

Najlepszym graczem w ekipie gości został wybrany Raymond Szeto, który był jednocześnie najlepiej punktującym. Zdobył dwadzieścia pięć punktów, a w tym ustawił trzy punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 63%, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 35% (25% przyjęcia perfekcyjnego).

 

W ekipie gospodarzy najlepszym graczem meczu został wybrany Athanasios Protopsaltis, który zdobył osiemnaście „oczek”, a w tym jedno zagrywką i jedno blokiem. Atakował ze skutecznością 41%, zaś przyjmował na poziomie 54% (26% perfekcyjnego). Liderem drużyny był Bartłomiej Bołądź, który zdobył dwadzieścia punktów, mając w tym asa serwisowego i punktowy blok. Atakował ze skutecznością 50%.

 

VfB Friedrichshafen – SVG Lüneburg 2:3 (22:25, 25:19, 27:29, 25:22, 13:15)

MVP gold: Raymond Szeto

MVP silber: Athanasios Protopsaltis

 

Składy drużyn:

 

VfB Friedrichshafen: Bartłmiej Bołądż, Robert Aciobanitei, Athanasios Protopsaltis, Philipp Collin, Jakob Günthör, Rafael Redwitz, David Sossenheimer (libero) oraz Markus Steuerwald (libero), Thilo Späth-Westerholt, Andreas Takvam, Daniel Malescha, Michal Petras,

 

SVG Lüneburg: Adam Schriemer, Noah Baxpöhler, Cody Kessel, Raymond Szeto, Michel Schlien, Ryan Sclater, Tyler Koslowsky (libero) oraz Gijs van Solkema, Jannik Pörner, Matthias Pompe

 

 

 

W ostatnim pojedynku tej rundy zmagań ekipa Helios Grizzlys Giesen podejmowała SWD powervolleys Düren. Gospodarze na swoją korzyść zapisali jedynie trzecią partię. W pozostałych wyraźnie skuteczniejsi byli przyjezdni, dopisując do tabeli komplet punktów.

 

Gracze drużyny przyjezdnej przyjęcie na poziomie 41% przełożyli na 49% skuteczność ataku. Przeciwnicy przyjmowali na poziomie 33%, a w ataku zanotowali minimalnie niższą skuteczność – 48%. W polu serwisowym skuteczniejsi byli goście – osiem punktowych zagrywek przy pięciu po stronie rywali. Żadna z ekip zaś nie punktowała w bloku.

 

W zespole SWD powervolleys Düren najlepszym graczem został wybrany Björn Andrae, który był jednocześnie liderem. Zdobył 20 punktów, w tym aż cztery zagrywką. Atakował ze skutecznością 53%, a ponadto zanotował grę w przyjęciu na poziomie 33%.

 

W ekipie gospodarzy najlepszym graczem został libero Urban Toman, który zanotował grę w przyjęciu na poziomie 42%. Liderem był Jerome Clere, który zdobył dwadzieścia jeden „oczek”, mając w swoim dorobku dwa asy serwisowe. Atakował ze skutecznością 58%, a w przyjęciu zanotował 46% jakość.

 

WWK Grizzlys Giesen – SWD powervolleys Düren 1:3 (21:25, 21:25, 25:19, 23:25)

MVP gold: Björn Andrae

MVP silber: Urban Toman 

 

Składy drużyn:

 

WWK Grizzlys Giesen: Filip Palgut Antti Poikela, Hauke Wagner, Nzeza Mayaula, Jerome Clere, Robert Schramm, Urban Toman (libero) oraz Maximilian Ströbl, Antwain Aguillard, Milan Hrinak, Michal Krisko

 

SWD powervolleys Düren: Björn Andrae, Florian Laciasse, Lukas Maase, Michael Andrei, Sebastian Gevert, Tomas Kocian, Jordan Or (libero) oraz Irvan Brar, Romans Sauss,

 

 

 

*mecz pomiędzy ekipą HYPO TIROL AlpenVolleys Haching został przełożony. Póki co, nie jest znany termin jego rozgrywania.

 

 

 

Źródło: www.volleyball-bundesliga.de / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY