Bundesliga: Podział punktów w czwartej kolejce. Dobry występ Bartłomieja Bołądzia

Bundesliga: Podział punktów w czwartej kolejce. Dobry występ Bartłomieja Bołądzia

238
0
PODZIEL SIĘ

W czwartej kolejce Bundesligi doszło do jednego pojedynku, który zakończył się po tie-breaku na korzyść ekipy HYPO TIROL AlpenVolleys Haching, a ponadto zwycięstwo odniosły drużyny Berlin Recycling Volleys, United Volleys Rhein-Main, VfB Friedrichshafen i Netzhoppers Solwo Königspark KW. Dobry występ zanotował także Bartłomiej Bołądź, zdobywając dla swojej drużyny czternaście punktów.

 

Czwartą kolejkę spotkań w lidze niemieckiej otworzyło środowe starcie ekipy Berlin Recycling Volleys z drużyną TV Rottenburg. Mistrzowie Niemiec od początku narzucili przeciwnikom swój rytm gry, kontrolując przebieg pojedynku, w związku z czym już po trzech setach mogli dopisać do tabeli komplet punktów. Siatkarze z Rottenburgu w żadnej z partii nie zdobyli nawet dwudziestu punktów.

 

W statystykach drużynowych wyraźnie korzystniej w każdym elemencie wypadła ekipa z Berlina. 47% skuteczność w przyjęciu przełożyła się na 53% jakości w ataku. Ponadto berlińczycy do swojego dorobku dołożyli osiem punktowych zagrywek przy pięciu po stronie rywali, a także aż siedem skutecznych bloków przy dwóch punktach zdobytych tym elementem przez gości.

 

Najwięcej punktów w zespole z Berlina zanotował Paul Carroll – czternaście „oczek” przy 67% skuteczności w ataku, a w tym zanotował także dwa asy serwisowe. Dwa punkty mniej, bo dwanaście, zainkasował na konto swojego zespołu Robert Kromm, który do 62% skuteczności w ataku dołożył także grę w przyjęciu na poziomie 45% (w tym 27% przyjęcia perfekcyjnego) oraz jedną punktową zagrywkę. Najlepszym graczem w drużynie został wybrany rozgrywający Sebastian Kühner, który do dorobku swojej drużyny dołożył pięć punktów, z czego dwa zdobył bezpośrednio z zagrywki.

 

W zespole gości najkorzystniej zaprezentował się Idner Faustino Lima Martins, zdobywając dla swojej drużyny dziewięć punktów przy 40% skuteczności w ataku.

 

Berlin Recycling Volleys – TV Rottenburg 3:0 (25:19, 25:18, 25:19)

 

MVP gold: Sebastian Kühner

MVP silber: Idner Faustino Lima Martins

 

Składy drużyn:

 

Berlin Recycling Volleys: Aleksandar Okolić, Steven Marshall, Robert Kromm, Graham Vigrass, Sebastian Kühner, Paul Carroll, Luke Perry (libero) oraz Georg Klein, Adam White, Kyle Russel, Egor Bogachev, Daan van Haarlem

 

TV Rottenburg: Phillipp Jankowski, Paul Henning, Lars Wilmsen, Nemeth Ferenc, Idner Faustino Lima Martins, Tim Grozer, Johannes Elsäßer (libero) oraz Federico Cipollone, Johannes Mönnich, Johannes Schief

 

 

 

W kolejnym meczu czwartej kolejki Bundesligi zespół United Volleys Rhein-Main podejmował ekipę TSV Herrsching. W tym pojedynku od początku nie brakowało emocji. Najwięcej wrażeń dostarczyła druga odsłona, która po grze na przewagi zakończyła się zwycięstwem gospodarzy. W dwóch kolejnych odsłonach ponownie skuteczniejsi okazali się siatkarze United Volleys Rhein-Main, zgarniając na swoje konto komplet punktów ligowych.

 

Obie drużyny w statystykach wypadły porównywalnie, ale niuanse zadziałały na korzyść gospodarzy. United Volleys Rhein-Man zanotowali 57% grę w przyjęciu, co przełożyło się na 42% skuteczność w ataku (przeciwnicy zanotowali przyjęcie na poziomy 52%, zaś atak na poziomie 40% skuteczności). Do tego gospodarze dołożyli do swojego dorobku sześć punktowych zagrywek, przy pięciu po stronie przeciwników, a także piętnaście skutecznych bloków, przy czym goście zanotowali ich o pięć mniej.

 

Najwięcej punktów w zespole United Volleys Rhein-Mann zdobył Lincoln Alexander Williams – dwadzieścia oczek przy 43% skuteczności w ataku, a do tego dołożył jedną punktową zagrywkę. Najlepszym siatkarzem tego pojedynku w ekipie gospodarzy został Tobias Krick, zdobywając czternaście „oczek” przy skuteczności 58%.

 

W zespole TSV Herrsching najkorzystniej zaprezentował się Tom Stronbach, zdobywając dla swojego zespołu szesnaście punktów przy 39% skuteczności w ataku, w tym zanotował dwa asy serwisowe. Ponadto dołożył grę w przyjęciu na poziomie 65% skuteczności (w tym 29% przyjęcia perfekcyjnego). Nagrodą dla najlepszego gracza tego zespołu został uhonorowany rozgrywający Michal Sladecek, który do dorobku swojego zespołu dołożył dwa punkty bezpośrednio z zagrywki.

 

United Volleys Rhein-Main – TSV Herrsching 3:1 (20:25, 30:28, 25:20, 25:22)

 

MVP gold: Tobias Krick

MVP silber: Michal Sladecek

 

Składy drużyn:

 

United Volleys Rhein-Mann: Patrick Steuerwald, Robert Adrian Aciobanitei, Georg Escher, Tobias Krick, Moritz Karlitzek, Lincoln Alexander Williams, Julian Zenger (libero) oraz Jannis Hopt, Issei Otake, Sebastian Schwarz

 

TSV Herrsching: Tim Peter, Wilhelm Nilsson, Tom Stronbach, Michal Sladecek, Christoph Marks, Andre Brown, Ferdinand Tille (libero) oraz Martin Krüger, Johannes Kessler, Nicolai Grabmüller

 

 

 

W kolejnym pojedynku tego weekendu spotkań zespół VfB Friedrichshafen podejmował ekipę Volleyball Bisons Bühl. Gospodarze od początku narzucili swój rytm gry, kontrolując przebieg pojedynku. Gracze drużyny przyjezdnej próbowali walczyć, lecz nie zdołali sprostać sile rywali, którzy po trzech setach mogli dopisać do tabeli komplet punktów.

 

Siatkarze VfB Friedrichshafen w statystykach wyraźnie wypadli korzystniej. 51% przyjęcie przełożyło się na 60% skuteczność w ataku. Ponadto gospodarze do swojego dorobku dołożyli trzy punktowe zagrywki (tyle samo zanotowali goście), a także osiem punktowych bloków przy trzech po stronie rywali.

 

W drużynie z Friedrichschafen najwięcej punktów dla swojego zespołu zdobył Andreas Takvam – przy 65% skuteczności w ataku. Zaraz za nim dobrze zaprezentował się Bartłomiej Bołądź, zapisując na konto swojego zespołu czternaście „oczek” przy 67% skuteczności w ataku. Najlepszym graczem tego pojedynku został wybrany Athanasios Protopsaltis, który zainkasował dla swojej drużyny jedenaście punktów przy 50% skuteczności w ataku, a do tego dołożył 55% grę w przyjęciu zagrywki.

 

W drużynie Volleyball Bisons Bühl najkorzystniej zaprezentował się Masahiro Yanagida, zdobywając dla swojego zespołu trzynaście punktów przy 46% skuteczności w ataku i 40% skuteczności gry w przyjęciu.

 

VfB Friedrichshafen – Volleyball Bisons Bühl 3:0 (25:21, 25:19, 25:19)

 

MVP gold: Athanasios Protopsaltis

MVP silber: Masahiro Yanagida

 

Składy drużyn:

 

VfB Friedrichschafen: Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Athanasios Protopsaltis, Simon Tischer, Jacob Günthör, Scott Kevorken, Markus Steuerwald (libero), Thilo Späth-Westerholt (libero) oraz David Sossenheimer, Tomas Kocian

 

Volleyball Bisons Bühl: Iurii Kruzhkov, Magloire Mayaula Nzeza, Masahiro Yanagida, David Pattersson, Mario Schmidgall, Corbin Balster, Tomas Ruiz (libero) oraz Tim Stöhr, Felix Orthmann, Anton Qafarena

 

 

 

W kolejnym pojedynku czwartej kolejki Bundesligi zespół HYPO TIROL AlpenVolleys Haching podejmował ekipę SWD powervolleys Düren. W tym pojedynku od początku nie zabrakło walki, a rozstrzygnął się dopiero po tie-breaku. W nim skuteczniejsi okazali się gospodarze.

 

Obie drużyny w statystkach wypadły porównywalnie. Zarówno gospodarze, jak i goście zanotowali grę w przyjęciu na poziomie 52% skuteczności, co przełożyło się na 48% skuteczność w ataku po stronie miejscowych, a 46% po stronie przyjezdnych. Oba zespoły zdobył po cztery punkty bezpośrednio zagrywki. Drużyna HYPO TIROL AlpenVolleys Haching zanotowała za to aż trzynaście punktowych bloków przy ośmiu po stronie rywali.

 

Najwięcej punktów w drużynie gospodarzy zanotował Stefan Chrtiansky – dwadzieścia oczek przy 56% skuteczności w ataku, w tym jedno „oczko” zdobył bezpośrednio z zagrywki. Do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 43%, a w tym 29% przyjęcia perfekcyjnego. Najlepszym graczem w tym starciu został wybrany Igor Grobelny, który zanotował na koncie swojej drużyny piętnaście punktów przy 47% skuteczności w ataku. Do tego dołożył 58% grę w przyjęciu. Bartosz Pietruczuk pojawiał się w tym pojedynku na zmianach, lecz nie zdobył żadnego punktu.

 

W zespole gości najkorzystniej zaprezentował się Dirk Westphal, zdobywając dla swojego zespołu dwadzieścia punktów przy 50% skuteczności w ataku. Ponadto zanotował 59% grę w przyjęciu.

 

HYPO TIROL AlpenVolleys Haching – SWD powervolleys Düren 3:2 (19:25, 25:23, 22:25, 25:19, 15:12)

 

MVP gold: Igor Grobelny

MVP silber: Dirk Westphal

 

Składy drużyn:

 

HYPO TIROL AlpenVolleys Haching: Marek Beer, Danilo Gelinski, Igor Grobelny, Rudy Pieter Verhoeff, Pedro Frances, Stefan Chrtiansky, Lucas Provenzano João de Deus (libero) oraz Peter Mlynarcik, Georgi Topalov, Bartosz Pietruczuk, Douglas Duarte Souza Da Silva

 

SWD powervolleys Düren: Tim Broshog, Stijn D’hulst, Romans Sauss, Marvin Prolingheuer, Dirk Westphal, Michael Andrei, Blair Bann (libero) oraz Julius Firkal, Edvarts Buivids, Gilles Braas, Jaromir Zachrich

 

 

 

W ostatnim pojedynku czwartej kolejki Bundesligi zespół Netzhoppers Solwo Königspark KW zmierzył się na własnym terenie z ekipą Bergische Volleys. Gospodarze od początku mieli spotkanie pod swoją kontrolą, choć goście próbowali walczyć. Po trzech setach siatkarze drużyny Netzhoppers Solwo Königspark KW zainkasowali komplet punktów do tabeli.

 

W przyjęciu zagrywki skuteczniej zaprezentowali się siatkarze ekipy Bergische Volleys, notując grę tym elementem na poziomie 64% skuteczności, co przełożyło się na 55% skuteczność gry w ataku. Różnica między zespołami była jednak niewielka, gdyż gospodarze zanotowali 59% grę w przyjęciu, a to z kolei przełożyli na 47% grę w ataku. Gospodarze jednak zanotowali cztery punktowe zagrywki i dwanaście skutecznych bloków.

 

W drużynie gospodarzy najwięcej punktów zdobył Filip Gavenda – dwadzieścia „oczek” przy 48% skuteczności w ataku. Najlepszym graczem pojedynku wybrany został Luke Thomas Herr.

 

W ekipie gości najkorzystniej zaprezentował się Iurgen Hummes Specht, zdobywając dla swojego zespołu jedenaście punktów przy 47% skuteczności w ataku, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 75% (w tym 25% przyjęcia perfekcyjnego). Najlepszym graczem został jednak wybrany Johannes Tille.

 

Netzhoppers Solwo Königspark KW – Bergische Volleys 3:0 (25:17, 25:23, 25:22)

 

MVP gold: Luke Thomas Herr

MVP silber: Johannes Tille

 

Składy drużyn:

 

Netzhoppers Solwo Königspark KW: Luke Thomas Herr, Filip Gavenda, Björn Andrea, Theo Timmermann, Daniel Heinecke, Paul Sprung, Kamil Ratajczak (libero) oraz Timo Schlag, Sasha Uwe Kaleck

 

Bergische Volleys: Andrew Benz, Samuel Boehm, Gerrard Lipscombe, Johannes Tille, Mart van Werkhoven, Iurgen Hummes Specht, Robert Bene (libero) oraz Rutger Zoodsma, Nicolas Borgeaud, Oliver Gies

 

Źródło: www.volleyball-bundesliga.de/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY