Bundesliga: Podsumowanie XXI kolejki

530
0

W XXI kolejce zmagań niemieckiej Bundesligi doszło do dwóch pięciosetowych pojedynków. Dwa punkty powędrowały na konto CV Mitteldeutschland, a MVP zdobył Jarosław Lech. Kolejną porażkę natomiast zanotowali siatkarze z Berlina. Na fali zwycięstw są za to gracze VfB Friedrichshafen, którzy dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty.

Zawodnicy United Volleys RheinMain lepiej rozpoczęli wyjazdowe spotkanie z VSG Coburg/Grub, pewnie wygrywając premierową odsłonę. Drugi set miał już całkiem odmienny przebieg. Zacięta walka toczyła się przez cały czas, a goście potrzebowali końcówki granej na przewagi, by odnieść zwycięstwo. Również trzecia partia toczyła się punkt za punkt, a na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali gracze, którzy obronili kilka piłek setowych i wykorzystali piłkę meczową, dopisując do swojego konta trzy punkty.

VSG Coburg/Grub – United Volleys RheinMain 0:3 (19:25, 24:26, 25:27)

MVP gold: Moritz Reichert

MVP silber: Timon Schippmann

TSV Herrsching dobrze rozpoczęło spotkanie z Netzhoppers KW-Bestensee, szybko zapewniając sobie zaliczkę, którą utrzymało do końca seta, wygrywając go różnicą sześciu punktów. Podrażnieni porażką gospodarze w drugiej odsłonie pokazali, że łatwo się nie poddadzą i wyrównali stan meczu, wygrywając drugą partię. Trzeciego seta zespoły rozgrywały na przewagi i taki stan rzeczy utrzymywał się przez całą partię, a w samej końcówce więcej koncentracji zachowali zawodnicy Netzhoppers KW-Bestensee, którzy przedłużyli swoje szanse na zwycięstwo. Czwarta odsłona rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia Netzhoppers KW-Bestensee, ale już po kilku akcjach dystans między zespołami się zmniejszył. Gospodarze utrzymali jednak koncentrację i pokonali rywali w czterech setach.

Netzhoppers KW-Bestensee – TSV Herrsching 3:1 (19:25, 25:21, 26:24, 25:22)

MVP gold: Paul Sprung

MVP silber: Patrick Steuerwald

Gracze TV Ingersoll Bühl dobrze rozpoczęli spotkanie z CV Mitteldeutschland, w barwach którego występuje kilku polskich zawodników. Goście spokojnie przeprowadzali swoje akcje, dzięki czemu w końcówce seta mogli pozwolić sobie na spokój, a to zaowocowało wygraną w pierwszym secie. Również druga partia zakończyła się na korzyść TV Ingersoll Bühl, które wygrało jeszcze większą różnicą punktów niż poprzednią odsłonę. CV Mitteldeutschland było na prowadzeniu w początkowej fazie trzeciej partii, a dzięki swojej dobrej grze utrzymali ją do końca, przedłużając swoje szanse na zwycięstwo. Czwarta odsłona toczyła się punkt za punkt, bez wyraźnego prowadzenia żadnego z klubów. Sytuacja zmieniła się w środkowej fazie seta, gdzie w lepszej sytuacji byli gospodarze i to oni zapewnili sobie przewagę. W samej końcówce na tablicy wyników pojawił się remis, ale zawodnicy CV Mitteldeutschland popisali się dwoma pewnymi atakami, doprowadzając tym samym do tie-breaka. Decydującą partię lepiej rozpoczęli gracze TV Ingersoll Bühl, ale po chwili prowadzenie się zmieniło. W końcówce granej na przewagi lepiej zagrali gospodarze i to oni zapisali na swoje konto dwa punkty.

CV Mitteldeutschland – TV Ingersoll Bühl 3:2 (22:25, 19:25, 25:23, 26:24, 16:14)

MVP gold: Jarosław Lech

MVP silber: David Sossenheimer

Spotkanie pomiędzy SVG Lüneburg a Berlin Recycling Volleys rozpoczęło się wyrównanie, ale w środkowej fazie seta to goście wyszli na wysokie prowadzenie. Gospodarze jednak zdołali poprawić swoją grę, odrobili stracone „oczka” i doprowadzili do zaciętej końcówki, w której pokonali berlińczyków. Druga partia toczyła się wyrównanie, a żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie bezpiecznej zaliczki. W końcówce SVG Lüneburg opadło z sił, co wykorzystali berlińczycy i po zaciętej walce doprowadzili do remisu. Trzecia odsłona rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy, ale już po kilku akcjach gra się wyrównała, chociaż nadal na minimalnym prowadzeniu byli goście. Ponownie o losach seta zadecydowała wyrównana końcówka, w której lepiej spisali się gospodarze. Czwarta partia rozpoczęła się lepiej dla gości, którzy utrzymywali prowadzenie przez większość odsłony, ale od stanu 17:17 rozpoczęła się walka punkt za punkt, wygrana przez zawodników z Berlina. W tie-breaku na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis, ale końcówka należała do gospodarzy, którzy pokonali liderów tabeli.

SVG Lüneburg – Berlin Recycling Volleys 3:2 (25:22, 36:38, 26:24, 23:25, 15:12)

MVP gold: Steven Marshall

MVP silber: Erik Shoji

Pierwsza partia spotkania pomiędzy VfB Friedrichshafen a SWD powervolleys Düren zakończyła się pomyślniej dla gospodarzy, którzy niesieni zwycięstwem pewnie wkroczyli w drugą odsłonę, szybko zapewniając sobie przewagę. SWD powervolleys Düren szybko wyrównało jednak stan seta i gra zaczęła toczyć się punkt za punkt. W środkowej fazie tej partii na prowadzenie wyszli jednak gracze VfB Friedrichshafen i utrzymali je do końca, wygrywając również drugiego seta. Gospodarze pewnie rozpoczęli także trzecią odsłonę, ale ich prowadzenie nie trwało długo, bo SWD powervolleys Düren szybko doprowadziło do remisu, a już po chwili miało zaliczkę. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, a w końcówce na prowadzenie wyszli goście i wygrali trzeciego seta. Czwarta partia rozpoczęła się od wyrównanej gry, ale po chwili zaliczkę mieli gracze VfB Friedrichshafen. Po raz kolejny na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis, ale środkowa faza seta należała do gospodarzy, którzy wybudowali sobie zaliczkę, co zapewniło im zwycięstwo.

VfB Friedrichshafen – SWD powervolleys Düren 3:1 (25:16, 25:16, 24:26, 25:18)

MVP gold: Baptiste Geiler

MVP silber: Blair Bann

Źródło: volleyball-bundesliga.de