Bundesliga: Podsumowanie XX kolejki

530
0

Po dwudziestej kolejce niemieckiej Bundesligi na czele tabeli nadal plasuje się Berlin Recycling Volleys, a tuż za nim jest zespół VfB Friedrichshafen. Trzecią lokatę, już od kilku kolejek okupuje drużyna United Volleys RheinMain. Dwa z pięciu spotkań rozgrywanych w ten weekend zakończyły się podziałem punktów.

Gracze TSV Herrsching podejmowali w ten weekend VfB Friedrichshafen. Spotkanie, zgodnie z przewidywaniami, zakończyło się po trzech setach na korzyść zawodników przyjezdnych. Jedynie w premierowej odsłonie można było zaobserwować wyrównaną walkę, ale w końcówce do głosu doszli faworyci i to oni zapisali na swoje konto zwycięstwo w pierwszym secie. Kolejne dwie odsłony toczyły się już całkowicie pod dyktando zawodników VfB Friedrichshafen, którzy nie dali rywalom szans na nawiązanie wyrównanej walki. Drużyna gości dominowała nad TSV Herrsching głównie w przyjęciu (70% do 46%) oraz ataku.

TSV Herrsching – VfB Friedrichshafen 0:3 (22:25, 17:25, 18:25)

MVP gold: Simon Tischer

MVP silber: Benedikt Doranth

Do niespodzianki nie doszło również w meczu United Volleys RheinMain z Berlin Recycling Volleys, chociaż w drugim secie niewiele brakowało do sensacji. Goście z Berlina pewnie rozpoczęli spotkanie, wygrywając pierwszego seta do 21. W drugiej odsłonie jednak gospodarze podyktowali trudniejsze warunki i o jej losach decydowała walka na przewagi, w której więcej szczęścia mieli berlińczycy. United Volleys RheinMain podłamane porażkami w pierwszych dwóch partiach nie zdołało odwrócić losów meczu i straciło trzy punkty. W tym spotkaniu obydwa zespoły słabo spisywały się w przyjęciu, nie przekraczając 50% skuteczności w tym elemencie. Najlepszym zawodnikiem po stronie zwycięzców wybrany został znany z PlusLigi Paul Lotman.

United Volleys RheinMain – Berlin Recycling Volleys 0:3 (21:25, 29:31, 21:25)

MVP gold: Paul Lotman

MVP silber: Moritz Reichert

Dzięki wygranej za trzy punkty z VSG Coburg/Grub gracze TV Rottenburg awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli niemieckiej Bundesligi. Spotkanie zaczęło się od wyrównanej walki, a w pierwszym secie gospodarze zdołali wygrać dopiero po końcówce rozgrywanej na przewagi. Zwycięstwa w kolejnych odsłonach przyszły im jednak o wiele łatwiej, dzięki czemu mogą cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie. Co ciekawe, w tym pojedynku o wiele lepszym przyjęciem mogą pochwalić się goście, którzy zanotowali aż 61% pozytywnego, przy 46 rywali, nie przełożyło się to jednak na końcowy wynik.

TV Rottenburg – VSG Coburg/Grub 3:0 (26:24, 25:20, 25:21)

MVP gold: Moritz Karlitzek

MVP silber: Richard Mauler

Starcie pomiędzy SVG Lüneburg a CV Mitteldeutschland zakończyło się dopiero po pięciu setach zwycięstwem gospodarzy, którzy dopisali swojego konta dwa punkty. Wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się już po trzech setach, bo gracze z Lüneburga rozpoczęli spotkanie od pewnego zwycięstwa w dwóch pierwszych partiach, gdzie pozwolili rywalom na zdobycie dziewiętnastu punktów. Zawodnicy CV Mitteldeutschland jednak szybko się otrząsnęli i wygrali kolejne dwa sety, doprowadzając do tie-breaka. W decydującej partii to gospodarze dyktowali warunki gry, dzięki czemu mogą cieszyć się z dwóch punktów.

SVG Lüneburg – CV Mitteldeutschland 3:2 (25:19, 25:19, 21:25, 17:25, 15:9)

MVP gold: Scott Kevorken

MVP silber: Ramon Martinez Gion

Podziałem punktów zakończyło się również spotkanie TV Ingersoll Bühl i Netzhoppers KW-Bestensee. Pierwsze dwa sety padły łupem gości, którzy nie mieli problemów z kontrolowaniem ich przebiegu. Sytuacja jednak zmieniła się w trzecim secie, którego zdecydowanie wygrali gospodarze i to było dla nich impulsem do działania. Kolejne dwie odsłony również zakończyły się na korzyść TV Ingersoll Bühl, który spokojnie rozgrywał swoje akcje, a tym samym to gospodarze dopisali do swojego dorobku kolejne dwa „oczka”. Największą słabością drużyny Netzhoppers KW-Bestensee było przyjęcie na poziomie 35%.

TV Ingersoll Bühl – Netzhoppers KW-Bestensee 3:2 (20:25, 23:25, 25:14, 25:17, 15:11)

MVP gold: Paul Buchegger

MVP silber: Manuel Rieke

Źródło: volleyball-bundesliga.de/informacja własna