Bundesliga: Podsumowanie XVIII kolejki

619
0

W osiemnastej kolejce niemieckiej Bundesligi trzy na cztery mecze zakończyły się bez podziału punktów. Lider tabeli, Berlin Recycling Volleys dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty. Goryczy porażki doznał natomiast wicelider rozgrywek, VfB Friedrichshafen i obecnie traci do pierwszego miejsca sześć punktów.

Starcie pomiędzy TSV Herrsching a VSG Coburg/Grub zakończyło się po czterech setach na korzyść gospodarzy. Jedynie w premierowej odsłonie zwycięstwo klubu z Herrsching było wyraźne, bo mieli oni nad rywalami dziewięć „oczek” zaliczki. W pozostałych partiach walka toczyła się do ostatnich akcji, a siatkarze VSG Coburg/Grub przedłużyli swoje szanse na zwycięstwo wygrywając trzeciego seta. Gospodarze jednak nie pozwolili przeciwnikom na doprowadzenie do tie-breaka i zwyciężając w czwartej odsłonie dopisali do swojego konta w tabeli trzy punkty.

TSV Herrsching – VSG Coburg/Grub 3:1 (25:16, 25:22, 22:25, 25:22)

MVP gold: Tobias Neumann

MVP silber: Lubos Kostolani

Kłopotów z pokonaniem rywali nie mieli natomiast zawodnicy Berlin Recycling Volleys, którzy po szybkich trzech setach mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów. Jedynie w pierwszej partii gracze TV Rottenburg nawiązali walkę z rywalami, ale decydujące akcje padły łupem berlińczyków. Kolejne dwie odsłony zdecydowanie należały do gości. Najwięcej punktów po stronie Berlin Recycling Volleys zdobył kapitan drużyny, Robert Kromm. W szeregach gospodarzy najwięcej „oczek” zdobył Moritz Karlitzek.

TV Rottenburg, – Berlin Recycling Volleys 0:3 (20:25, 18:25, 19:25)

MVP gold: Robert Kromm

MVP silber: Friedrich Nagel

Pięciu setów do pokonania CV Mitteldeutschland potrzebowali siatkarze Netzhoppers KW-Bestensee. Pierwsza odsłona zakończyła się wysoką wygraną gospodarzy, ale drugą, wyrównaną odsłonę zapisali na swoje konto goście, którzy zwyciężyli również w trzecim secie. Siatkarze CV Mitteldeutschland zmobilizowali się jednak na czwartą odsłonę i doprowadzili do tie-breaka. Decydująca partia zakończyła się grą na przewagi, w decydujących akcjach to goście okazali się mocniejsi i zapisali na swoje konto dwa punkty. Najwięcej punktów dla drużyny CV Mitteldeutschland zdobył Jarosław Lech, a po stronie gości najskuteczniej punktował Nils Ehlers.

CV Mitteldeutschland – Netzhoppers KW-Bestensee 2:3 (25:15, 23:25, 19:25, 25:14, 16:18)

MVP gold: Sebastian Krause

MVP silber: Janusz Górski

Gracze VfB Friedrichshafen dość zaskakująco, w czterech setach ulegli siatkarzom SVG Lüneburg. Premierowa odsłona spotkania zakończyła się wygraną gości. Kolejne trzy partie padły jednak łupem gospodarzy, którzy jedynie w ostatniej z nich nawiązali wyrównaną walkę z rywalami. Najwięcej punktów dla SVG Lüneburg zdobyli René Bahlburg i Steven Marshall. Po stronie VfB Friedrichshafen najwięcej „oczek” zdobył Michal Finger.

SVG Lüneburg – VfB Friedrichshafen 3:1 (22:25, 25:17, 25:19, 25:23)

MVP gold: René Bahlburg

MVP silber: Luke Perry

Źródło: volleyball-bundesliga.de