Bundesliga: Podsumowanie XV kolejki

Bundesliga: Podsumowanie XV kolejki

476
0
PODZIEL SIĘ

W piętnastej kolejce niemieckiej Bundesligi doszło do dość nieoczekiwanego rozstrzygnięcia jednego ze spotkań. Lider tabeli, Berlin Recycling Volleys w czterech setach uległ zawodnikom VfB Friedrichshafen. W żadnym z pojedynków nie doszło natomiast do podziału punktów.

 

Trzeciego lutego został rozegrany mecz czternastej kolejki pomiędzy CV Mitteldeutschland a SWD powervolleys Düren, w którym lepsi okazali się goście. W premierowej odsłonie z lepszej strony pokazała się drużyna SWD powervolleys Düren, która pozwoliła rywalom na zdobycie osiemnastu punktów. Porażka w premierowej partii dobrze wpłynęła na gospodarzy, którzy nabrali sił i stawili czoła przeciwnikom, wygrywając drugiego seta. Kolejne dwie odsłony jednak toczyły się pod dyktando gości, którzy zmniejszyli ilość popełnianych błędów, dzięki czemu zdobywanie punktów szło im o wiele łatwiej.

 

CV Mitteldeutschland – SWD powervolleys Düren 1:3 (18:25, 21:25, 16:25, 19:25)

MVP gold: Matthias Pompe

MVP silber: Janusz Górski

 

 

Gracze VSG Coburg/Grub pewnie rozpoczęli spotkanie z drużyną CV Mitteldeutschland, bez problemów wygrywając dwie pierwsze odsłony. Przewaga gospodarzy w drugim secie dawała fanom nadzieję na zwycięstwo w trzech partiach, ale podrażnieni przegraną goście zebrali wszystkie siły i minimalną różnicą punktów wygrali trzecią odsłonę. To było jednak wszystko na co było stać graczy CV Mitteldeutschland, którzy wyraźnie ulegli przeciwnikom w czwartym secie, a zarazem w całym meczu.

 

VSG Coburg/Grub – CV Mitteldeutschland 1:3 (21:25, 18:25, 25:23, 15:25)

MVP gold: Ugo Buzzelli

MVP silber: Milan Hrinak

 

 

Zawodnicy SWD powervolleys Düren nie mieli najmniejszych problmeów z pokonaniem graczy TSV Herrsching. Od samego początku to gospodarze narzucili swój rytm gry, do którego nie mogli dopasować się ich rywale. SWD powervolleys Düren ani na chwilę nie obniżyło poziomu swojej gry, który był zbyt wysoki dla ich przeciwników, dzięki czemu szybko zapisało na swoje konto wygraną i pełną pulę ligowych punktów.

 

SWD powervolleys Düren – TSV Herrsching 3:0 (25:15, 25:20, 25:18)

MVP gold: Sebastian Gevert

MVP silber: Roy Friedrich

 

 

Pierwszy set meczu w Berlinie był najbardziej zaciekły, bo obydwie drużyny ofiarnie walczyły o każdą piłkę. Chociaż to Berlin VfB Friedrichshafen miało przewagę mentalną po zwycięstwie w premierowej odsłonie, to gospodarze wygrali kolejną partię. Kolejne dwa sety jednak padły łupem gości z Friedrichshafen i to oni mogli dopisać do swojego konta w tabeli kolejne trzy punkty.

 

Berlin Recycling Volleys – VfB Friedrichshafen 1:3 (24:26, 25:22, 21:25, 20:25)

MVP gold: Michal Finger

MVP silber: Nicolas Le Goff

 

 

Gracze United Volleys RheinMain pewnie otworzyli spotaknie z SVG Lüneburg, dość wyraźnie wygrywając premierową odsłonę. Zawodnicy SVG Lüneburg szybko poprawili mankamenty w swojej grze i doprowadzili do wyrównanej końcówki w drugiej partii, niestety jednak nie byli w stanie zapisać jej na swoją korzyść. Ostatnia odsłona również zakończyła się pomyślnie dla gospodarzy tego pojedynku, którzy zapisali na swoje konto kolejne trzy punkty.

 

United Volleys RheinMain – SVG Lüneburg 3:0 (25:20, 28:26, 25:22)

MVP gold: Jan Zimmermann

MVP silber: Steven Marshall

 

 

 

Źródło: volleyball-bundesliga.de

 

BRAK KOMENTARZY