Bundesliga: Podsumowanie XIX kolejki

Bundesliga: Podsumowanie XIX kolejki

551
0
PODZIEL SIĘ

W ramach dziewiętnastej kolejki niemieckiej Bundesligi żadne ze spotkań nie zakończyło się podziałem punktów, a tylko w jednym konieczne było rozegranie czterech setów. Nadal na pierwszym miejscu w tabeli są siatkarze Berlin Recycling Volleys, a tuż za nimi plasują się gracze Vfb Friedrichshafen.

 

W meczu pomiędzy SWD powervolleys Düren a VSG Coburg/Grub konieczne było rozegranie czterech setów. Premierowa odsłona zakończyła sie na korzyść gości, którzy lepiej znieśli końcówkę, ale w kolejnej partii to gospodarze dzięki chłodnej głowie rozstrzygnęli na swoją korzyść grę na przewagi. Właśnie na tym drugim secie skończyła się walka VSG Coburg/Grub. Goście w kolejnych dwóch odsłonach w sumie zdobyli dwadzieścia dwa punkty i przegrali całe spotkanie 1:3. W zespole SWD powervolleys Düren najwięcej punktów (26) zdobył Sebastián Gevert, a dla drużyny VSG Coburg/Grub największą ilość „oczek” zdobył Lubos Kostolani (30).

 

SWD powervolleys Düren – VSG Coburg/Grub 3:1 (23:25, 31:29, 25:12, 25:10)

MVP gold: Matthias Pompe

MVP silber: Noah Baxpöhler

 

 

 

Starcie pomiędzy Netzhoppers KW-Bestensee a SVG Lüneburg zakończyło się po trzech setach na korzyść gości. Wszystkie trzy odsłony zostały pewnie wygrane przez siatkarzy z Lüneburg. Największą różnicę między zespołami widać było w ataku, gdzie gospodarze zanotowali tylko 40% skuteczności, przy 54% rywali. Po stronie gospodarzy najwięcej punktów zapisali na swoje konto Nils Ehlers i Matthias Böhme (po 10). W drużynie gości szesnaście razy punktował Falko Steinke, czternaście „oczek” do swojego dorobku dopisał Steven Marshall.

 

Netzhoppers KW-Bestensee – SVG Lüneburg 0:3 (17:25, 22:25, 18:25)

MVP gold: René Bahlburg

MVP silber: Nils Ehlers

 

 

 

Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie mieli liderzy tabeli niemieckiej Bundesligi, czyli gracze Berlin Recycling Volleys. Siatkarze CV Mitteldeutschland w żadnym z trzech setów nie nawiązali wyrównanej walki z przeciwnikami. Najwięcej „oczek” na swoje konto w drużynie gości zapisał Janusz Górski, który atakował z 65% skutecznością. Po stronie Berlin Recycling Volleys jedenastoma skutecznymi uderzeniami popisał się Robert Kromm.

 

Berlin Recycling Volleys – CV Mitteldeutschland 3:0 (25:16, 25:14, 25:18)

MVP gold: Ruben Schott

MVP silber: Janusz Górski

 

 

 

Starcie pomiędzy United Volleys RheinMain a TV Rottenburg również zakończyło się po trzech setach. Wyrównana walka pomiędzy obydwiema drużynami nawiązała się jedynie w trzeciej partii, w której doszło do wyrównanej w końcówki. Gospodarze górowali nad przeciwnikami głównie w ataku, gdzie zanotowali 53% skuteczności, przy 38% graczy TV Rottenburg.

 

United Volleys RheinMain – TV Rottenburg 3:0 (25:17, 25:21, 25:23)

MVP gold: Jan Klobucar

MVP silber: Moritz Karlitzek

 

 

 

W pojedynku VfB Friedrichshafen i TV Ingersoll Bühl jedynie w drugim secie została rozegrana wyrównana końcówka. Pozostałe dwie partie zakończyły się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Najwyraźniejsza różnica była widoczna w przyjęciu, które po stronie TV Ingersoll Bühl nie przekroczyło 45%, a to przełożyło się na słabszą dyspozycję w ataku.

 

VfB Friedrichshafen – TV Ingersoll Bühl 3:0 (25:19, 27:25, 25:17)

MVP gold: Luke Perry

MVP silber: David Sossenheimer

 

 

 

Źródło: volleyball-bundesliga.de

 

BRAK KOMENTARZY