Bundesliga: Podsumowanie XIV kolejki

466
0

W czternastej kolejce niemieckiej Bundesligi trzy spotkania zakończyły się po czterosetowej walce, w każdym z nich tryumfowali gospodarze, zapisując na swoje konto komplet punktów. W dwóch pojedynkach konieczne było rozgrywanie pięciu setów, a dwa punkty do swojego konta dopisał zespół z Polakami w składzie, CV Mitteldeutschland.

W spotkaniu pomiędzy TSV Herrsching a TV Ingersoll Bühl lepsi okazali się gospodarze, którzy potrzebowali czterech setów by pokonać swoich rywali. Największą różnicę pomiędzy tymi zespołami widać było w przyjęciu, które w drużynie gości było tylko na poziomie 36%, co ułatwiało zdobywanie punktów graczom TSV Herrsching. Największą dominację gospodarzy było widać w czwartym secie, w którym pozwolili oni rywalom na zdobycie zaledwie czternastu punktów. Siatkarze TV Ingersoll Bühl w całym meczu starali się jednak walczyć z przeciwnikami, wygrywając z nimi w drugiej partii, a w pierwszej ulegając im tylko minimalnie. Końcowy wynik był jednak lepszy dla zawodników TSV Herrsching.

TSV Herrsching – TV Ingersoll Bühl 3:1 (25:22, 23:25, 25:20, 25:14)

MVP gold: Patrick Steuerwald

MVP silber: David Sossenheimer

Również spotkanie pomiędzy SWD powervolleys Düren a SVG Lüneburg zakończyło się po czterech setach na korzyść gospodarzy, ale miało ono dość wyrównany przebieg. Chociaż w pierwszej odsłonie gospodarze wygrali pewnie, to w drugim secie wyraźnie lepiej prezentowała się drużyna przyjezdna, która wyrównała stan meczu. W czwartej odsłonie siatkarze SWD powervolleys Düren obnażyli słabości rywali, pozwalając im na zdobycie tylko osiemnastu punktów, ale o losach czwartej partii zadecydować musiała wyrównana końcówka. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy, którzy dopisali do swojego konta w tabeli trzy punkty.

SWD powervolleys Düren – SVG Lüneburg 3:1 (25:22, 20:25, 25:18, 25:23)

MVP gold: Jan-Philipp Marks

MVP silber: Nickolas Del Bianco

Gracze United Volleys RheinMain nie najlepiej rozpoczęli spotkanie z Netzhoppers KW-Bestensee, po grze na przewagi przegrywając z nimi 24:26. To był jednak koniec kłopotów drużyny gospodarzy. Podrażnieni porażką w inauguracyjnej odsłonie, w kolejnych trzech nie pozwolili sobie już na błędy i wykorzystywali nadarzające się okazje, by zdobywać kolejne punkty. Siatkarze Netzhoppers KW-Bestensee nie byli w stanie znaleźć skutecznego sposobu na zatrzymanie dobrze grających rywali, przez co musieli uznać wyższość przeciwników i pogodzić się z brakiem zdobyczy punktowej.

United Volleys RheinMain – Netzhoppers KW-Bestensee 3:1 (24:26, 25:12, 25:14, 25:18)

MVP gold: Jan Klobucar

MVP silber: Manuel Rieke

Aż pięciu setów potrzebowali gracze VfB Friedrichshafen by pokonać zawodników VSG Coburg/Grub. Pierwsze dwie partie toczyły się wyrównanie, a druga odsłona zakończyła się na korzyść gospodarzy dopiero przy stanie 36:24. W trzecim secie to VfB Friedrichshafen okazało się lepsze od rywali, ale kolejny set padł łupem gospodarzy i o losach całego spotkania musiał zadecydować tei-break. W piątej partii walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca i ostatecznie została wygrana przez zawodników VfB Friedrichshafen, którzy dopisali do swojego konta dwa punkty.

VSG Coburg/Grub – VfB Friedrichshafen 2:3 (23:25, 36:34, 18:25, 25:19, 13:15)

MVP gold: Adrian Gontariu

MVP silber: Lubos Kostolani

CV Mitteldeutschland pokonało zespół TV Rottenburg dopiero po pięciu setach ale w żadnym z nich nie doszło do końcówki rozgrywanej na przewagi. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, ale kolejne dwie odsłony padły już łupem gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w całym meczu 2:1. Siatkarze TV Rottenburg nie byli jednak w stanie postawić przysłowiowej kropki nad „i”, przez co o zwycięstwie jednej z drużyn musiał zadecydować tie-break. Dopiero w decydującej odsłonie obydwa zespoły wspięły się na wyżyny swoich możliwości, nawiązując wyrównaną walkę. W końcowym rozrachunku jednak lepsi okazali się goście, którzy dopisali do swojego konta w tabeli trzy punkty, a MVP spotkania wybrany został Janusz Górski.

TV Rottenburg – CV Mitteldeutschland 2:3 (21:25, 25:20, 25:22, 19:25, 14:16)

MVP gold: Janusz Górski

MVP silber: Moritz Karlitzek

Źródło: volleyball-bundesliga.de/informacja własna