Bundesliga: Podsumowanie XII kolejki

492
0

W ten weekend rozegrana została dwunasta kolejka niemieckiej Bundesligi. W żadnym z pięciu meczów nie doszło do podziału punktów pomiędzy zespołami, a tylko w jednym kibice poznali końcowy rezultat dopiero po czwartym secie. Na czele tabeli pozostaje Berlin Recycling Volleys, a tuż za nim plasuje się VfB Friedrichshafen.

Spotkanie CV Mitteldeutschland i TSV Herrsching zakończyło się po trzech setach na korzyść gospodarzy, którzy tym samym zapisali na swoje konto drugie zwycięstwo w tym sezonie. Największą przewagę drużyny składającej się głównie z Polaków widać było w drugiej odsłonie, w której pozwolili rywalom zdobyć zaledwie piętnaście punktów. Mimo dwóch wygranych spotkań CV Mitteldeutschland nadal znajduje się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

CV Mitteldeutschland – TSV Herrsching 3:0 (25:18, 25:15, 25:23)

MVP gold: Ugo Buzzelli

MVP silber: Ferdinand Tille

VfB Friedrichshafen tylko w pierwszym secie pozwoliło drużynie TV Rottenburg na prowadzenie wyrównanej walki i rozgrywanie końcówki na przewagi. W drugiej odsłonie gospodarze pokazali swoją całkowitą dominację, dając rywalom okazję do zdobycia zaledwie ośmiu punktów. Również w trzeciej partii gracze z Friedrichshafen nie mieli problemów z pokonaniem przeciwników i zapewnili sobie zwycięstwo za trzy punkty, dzięki czemu utrzymują się na drugim miejscu w tabeli.

VfB Friedrichshafen – TV Rottenburg 3:0 (28:26, 25:8, 25:17)

MVP gold: Baptiste Geiler

MVP silber: Federico Cipollone

Mecz pomiędzy VDG Coburg/Grub a Berlin Recycling Volleys rozpoczął się wyrównanie, a o wygranej berlińczyków w pierwszym secie zadecydowały pojedyncze akcje. W drugiej odsłonie to goście okazali się o wiele lepsi od graczy ze stolicy Niemiec i stan meczu się wyrównał. W kolejnych dwóch odsłonach jednak gospodarze spotkania nie mieli problemów z zapewnieniem sobie przewagi nad przeciwnikami i zakończyli mecz na swoją korzyść, zdobywając trzy punkty.

VSG Coburg/Grub – Berlin Recycling Volleys 1:3 (23:25, 25:18, 18:25, 21:25)

Pierwsza odsłona meczu między SWD powervolleys Düren a Netzhoppers KW-Bestensee dostarczyła kibicom najwięcej emocji, ponieważ zakończyła się dopiero przy stanie 26:24 na korzyść gospodarzy. Napędzeni zwycięstwem w premierowej odsłonie, w drugim secie bez problemów zapewnili sobie wysoką zaliczkę nad przeciwnikami i utrzymali ją do końca. Gracze Netzhoppers KW-Bestensee nie zdołali się odbudować i musieli uznać wyższość rywali z Düren.

SWD powervolleys Düren – Netzhoppers KW-Bestensee 3:0 (26:24 25:13, 25:22)

MVP gold: Sebastian Gevert

MVP silber: Matthias Penk

SVG Lüneburg w trzech setach pokonało drużynę TV Ingersoll Bühl, ale najbardziej emocjonująca była druga odsłona, w której zawodnicy walczyli o każdą piłkę i doprowadzili do gry na przewagi, zakończonej lepiej dla gospodarzy. Trzecia partia nie była już tak wyrównana i zawodnicy SVG Lüneburg pewnie wygrali całe spotkanie, inkasując na swoje konto kolejne trzy punkty, co pozwala im na zajmowanie piątego miejsca w tabeli Bundesligi.

SVG Lüneburg – TV Ingersoll Bühl 3:0 (25:15, 29:27, 25:22)

MVP gold: Mora Sabate Carlos

MVP silber: Graham Mc Ilvaine

Źródło: volleyball-bundesliga.de/opracowanie własne