Bundesliga: Podsumowanie XI kolejki

411
0

W ramach jedenastej kolejki niemieckiej Bundesligi, rozgrywanej tuż po zakończeniu europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, zmierzyło się ze sobą tylko sześć zespołów. W żadnym z meczów nie doszło do podziału punktów, a każde spotkanie kończyło się na korzyść gospodarzy.

Spotkanie pomiędzy Berlin Recycling Volleys a SVG Lüneburg zakończyło się po czterech setach na korzyść gospodarzy. Najbardziej zacięta była pierwsza odsłona, która rozstrzygnęła się dopiero po końcówce granej na przewagi. Berlińczycy dość pewnie wygrali również drugiego seta i wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się wynikiem 3:0. Tak się jednak nie stało i w trzeciej partii zdecydowanie lepsi okazali się goście, którzy przedłużyli swoje szanse na zwycięstwo w tym starciu. Gracze Berlin Recycling Volley szybko poprawili niedokładności w swojej grze i zatrzymali na swoim koncie trzy cenne punkty.

Berlin Recycling Volleys – SVG Lüneburg 3:1 (27:25, 25:16, 18:25, 25:22)

MVP gold: Paul Carrol

MVP silber: Nickolas del Bianco

Spotkanie pomiędzy TSV Herrsching a Netzhoppers KW-Bestensee przebiegało dość jednostronnie, a goście w żadnym z trzech setów nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalami. Pierwsza partia została całkowicie zdominowana przez gospodarzy pojedynku, którzy nie pozostawili przeciwnikom złudzeń. W kolejnych dwóch odsłonach gospodarze również nie dali odebrać sobie szybko wypracowanej zaliczki i pewnie wygrali cały mecz, dopisując do swojego konta cenne trzy punkty.

TSV Herrsching – Netzhoppers KW-Bestensee 3:0 (25:15, 25:20, 25:21)

MVP gold: Patrick Steuerwald

MVP silber: Matthias Böhme

Również mecz pomiędzy TV Ingersoll Bühl a CV Mitteldeutschland zakończył się pewną wygraną gospodarzy tego pojedynku, którzy już od pierwszych akcji pokazali, że są drużyną o wiele silniejszą. Goście starali się walczyć o poszczególne punkty, ale byli za mało skuteczni na to, by pokonać dobrze dysponowanych gospodarzy. Tym samym po trzech setach to siatkarze TV Ingersoll Bühl mogli cieszyć się z kolejnych trzech „oczek” do ligowej tabeli.

TV Ingersoll Bühl – CV Mitteldeutschland 3:0 (25:18, 25:21, 25:18)

MVP gold: Peter Nagy

MVP silber: Ramon Martinez Gion