Bundesliga: Podsumowanie X kolejki

528
0

W Niemczech we wtorek zakończyła się X, ostatnia przed przerwą na turniej kwalifikacyjny, kolejka Bundesligi. Na czele tabeli z dorobkiem dwudziestu siedmiu punktów nadal jest drużyna Berlin Recycling Volleys. Tuż za nią plasują się VfB Friedrichshafen oraz United Volleys RheinMain mające na koncie po 21 „oczek”.

Przypomnij sobie wyniki IX kolejki

Spotkanie pomiędzy CV Mitteldeutschland a United Volleys RheinMain od pierwszych piłek było trudne, w decydujących momentach to jednak goście okazywali się mocniejsi. Gospodarze, z kilkoma Polakami w składzie, nie zdołali przerwać passy porażek i rok 2015 kończą z zaledwie trzema punktami w tabeli, zajmując ostatnie miejsce. Gracze United Volleys RheinMain mają na swoim koncie siedem zwycięstw, dzięki czemu plasują się na drugiej lokacie.

CV Mitteldeutschland – United Volleys RheinMain 0:3 (20:25, 16:25, 22:25)

MVP Gold: Christian Dünnes

MVP Silber: Jarosław Lech

Spotkanie pomiędzy Netzhoppers KW-Bestensee a VSG Coburg/Grub zacięte było tylko w pierwszym secie, gdzie do końca ważyły się losy wyniku. Kolejne dwie partie szybko i pewni padły łupem gospodarzy. Szczególnie trzecia odsłona była pokazem siły miejscowej drużyny, która zdominowała rywali pozwalając im na zdobycie zaledwie dwunastu punktów. Netzhoppers KW-Bestensee kończą rok 2015 z dwiema wygranymi i siedmioma punktami. Gracze VSG Coburg/Grub plasują się obecnie na szóstym miejscu w tabeli mając na koncie sześć zwycięstw.

Netzhoppers KW-Bestensee – VSG Coburg/Grub 3:0 (25:23, 25:20, 25:12)

MVP Gold: Matthias Böhme

MVP Silber: Lubos Kostolani

Najbardziej zacięta, premierowa odsłona spotkania pomiędzy TSV Herrsching a Berlin Recycling Volleys zakończyła się dopiero przy stanie 32:30 na korzyść gospodarzy. Kolejne trzy sety jednak padły łupem gości z Berlina, którzy dość łatwo zapisali je na swoje konto, zdobywając trzy punkty. Berlin Recycling Volleys na koniec bieżącego roku utrzymuje więc fotel lidera tabeli, a TSV Herrsching z dorobkiem dziewięciu punktów okupuje ósmą pozycję.

TSV Herrsching – Berlin Recycling Volleys 1:3 (32:30, 23:25, 17:25, 20:25)

MVP Gold: Patrick Steuerwald

MVP Silber: Tsimafei Zhukouski

SVG Lüneburg tylko w trzecim secie pozwoliło rywalom z TV Rottenburg przejąć kontrolę nad przebiegiem gry. Całe spotkanie jednak zakończyło się na korzyść gospodarzy, którzy zapisali na swoje konto komplet punktów i kończą rok na piątym miejscu w tabeli. Zespół TV Rottenburg plasuje się na przedostatniej lokacie z dorobkiem siedmiu punktów po dziesięciu kolejkach.

SVG Lüneburg – TV Rottenburg 3:1 (25:17, 25:17, 23:25, 25:21)

MVP Gold: Nickolas Del Bianco

MVP Silber: Tom Strohbach

Czterech setów potrzebowali gracze SWD powervolleys Düren, by pokonać TV Ingersoll Bühl. Pierwsze dwie partie dość szybko wygrali goście, by w trzeciej odsłonie ulec rywalom. Gospodarze nie byli jednak w stanie doprowadzić do tie-breaka i zakończyli spotkanie bez zdobyczy punktowej. SWD powervolleys Düren kończą rok z siedemnastoma punktami na koncie, plasując się na piątej lokacie w tabeli. TV Ingersoll Bühl obecnie zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji.

TV Ingersoll Bühl – SWD powervolleys Düren 1:3 (18:25, 16:25, 25:21, 20:25)

MVP Gold: Shibo Yu

MVP Silber: Graham Mc Ilvaine

Gracze VfB Friedrichshafen nie mieli problemów z pokonaniem SWD powervolleys Düren, pozwalając rywalom na wygranie tylko jednego seta, chociaż przewaga gospodarzy była w nim dość wyraźna. Goście szybko wrócili do swojego rytmu gry, pewnie wygrywając w czwartej i zarazem ostatniej odsłonie, co dało im trzy punkty do tabeli, w której obecnie plasują się na drugim miejscu w tabeli.

SWD powervolleys Düren – VfB Friedrichshafen 1:3 (23:25, 22:25, 25:13, 23:25)

MVP Gold: Baptiste Geiler

MVP Silber: Matthias Pompe