Bundesliga: Podsumowanie VIII kolejki

526
0

Sobotni mecz w Jahrhunderthalle Sperga rozpoczął VIII kolejkę niemieckiej Bundesligi, w której dwa mecze rozstrzygnęły się w trzech setach, natomiast trzy spotkania zakończyły się podziałem punktów. Najdłuższy, bo trwający aż sto dziewiętnaście minut pojedynek pomiędzy TV Rottenburg a United Volleys RheinMain, który odbył się w niedzielne popołudnie, zakończył kolejkę.

Sprawdź, kto triumfował w VII kolejce

Inaugurująca partia pierwszego spotkania, w którym CV Mitteldeutschland podjął BERLIN RECYCLING Volleys rozpoczęła się wysoką przewagą przyjezdnych (8:2), której rywale nie mogli odrobić. Na drugiej przerwie technicznej berlińczycy prowadzili 16:9 i do końca nie stracili koncentracji, wygrywając ostatecznie do 15. Druga odsłona rozpoczęła się korzystniej dla gospodarzy (8:4), którzy mieli jedno oczko przewagi na drugiej przerwie technicznej. W końcówce dominowali jednak przyjezdni wygrywając 25:21. Trzecia, najbardziej zacięta odsłona trwała dwadzieścia osiem minut i o jej wyniku decydowały ostatnie akcje. Po walce na przewagi 26:24 wygrali berlińczycy, którzy dopisali do swojego dorobku trzy punkty.

CV Mitteldeutschland – BERLIN RECYCLING Volleys 0:3 (15:25, 21:25, 24:26)

MVP gold: Tsimafei Zhukouski

MVP silber: Ugo Buzzelli

Drugi mecz rozegrał się pomiędzy VSG Coburg/Grub a SWD Powervolleys Düren i trwał aż sto siedemnaście minut. Pierwsza partia od początku do końca była kontrolowana przez gospodarzy, którzy wygrali 25:20. W drugim secie zdecydowanie lepiej w grę weszli przyjezdni (8:3), którzy długo utrzymywali przeciwników w defensywie. Ostatecznie w końcówce gospodarze wyrównali wynik i o zwycięstwie w tej odsłonie decydowała gra na przewagi, a górą okazali się siatkarze SWD Powervolleys Düren. Trzeci, początkowo zacięty set przed drugą przerwą techniczną zmienił się w kontrolowany przez przyjezdnych, którzy triumfowali 25:19. Czwarta odsłona była dominacją zawodników VSG Coburg/Grub, którzy dzięki wygranej 25:16 doprowadzili do tie-breaka, lecz ostatecznie triumfowali przyjezdni.

VSG Coburg/Grub – SWD Powervolleys Düren 2:3 (25:20, 25:27, 19:25, 25:16, 11:15)

MVP gold: Blair Bann

MVP silber: Ariel Katzenelson

W kolejnym sobotnim meczu, SVG Lüneburg w Gellersenhalle podjął NETZHOPPERS KW-Bestensee. Gospodarze od początku przejęli kontrolę w inaugurującej partii spotkania, lecz tuż przed drugą przerwą techniczną na prowadzenie wysunęli się przyjezdni. Ostatecznie po walce w tej odsłonie triumfowali siatkarze z Lüneburga 25:23. Drugi set rozpoczął się korzystniej dla NETZHOPPERS KW-Bestensee (8:5), ale w kolejnej fazie partii kontrolę przejęli gospodarze, którzy wygrali 25:20. Ostatni set od początku do końca był zdominowany przez siatkarzy SVG Lüneburg. Pokonali oni rywala do 19.

SVG Lüneburg – BETZHOPPERS KW-Bestensee 3:0 (25:23, 25:20, 25:19)

MVP gold: Carlos Mora Sabate

MVP silber: Paul Sprung

Ostatni sobotni mecz odbył się w Großsporthalle Bühl pomiędzy TV Ingersoll Bühl a VfB Friedrichshafen. Pierwsza partia, dość wyraźnie wygrana przez przyjezdnych (25:20), nie odebrała gospodarzom chęci na zwycięstwo. Siatkarze prowadzeni przez Rubena Wolochina w drugiej odsłonie przegrywali już 18:21, ale w końcówce poderwali się do walki i ostatecznie triumfowali 30:28. Trzecia odsłona zaczęła się zdecydowanym prowadzeniem gospodarzy (8:4), które jednak nie trwało długo i w kolejnych akcjach zespoły grały punkt za punkt, by ostatecznie zwycięstwo 25:23 odnieśli gospodarze. Czwarty set nie był jednak ostatnim, bowiem wygrali go przyjezdni, czym doprowadzili do tie-breaka. Piąta odsłona od początku do końca była kontrolowana przez siatkarzy Rubena Wolochina, którzy wygrali 15:11.

TV Ingersoll Bühl – VfB Friedrichshafen 3:2 (20:25, 30:28, 25:23, 22:25, 15:11)

MVP gold: Paul Buchegger

MVP silber: Adrian Radu Gontariu

W niedzielę w ostatnim meczu kolejki w Paul Horn-Arena zespół TV Rottenburg podjął United Volleys RheinMain. Było to najdłuższe spotkanie, które trwało aż sto dziewiętnaście minut i po zaciętej grze ostatecznie zakończyło się korzystniej dla przyjezdnych. Zawodnicy United Volleys RheinMain dopisali do swojego konta dwa punkty, natomiast gospodarze musieli zadowolić się jednym oczkiem.

TV Rottenburg – United Volleys RheinMain 2:3 (25:21, 25:16, 19:25, 19:25, 13:15)

MVP gold: Jan Zimmermann

MVP silber: Willy Belizer