Bundesliga: Podsumowanie VII kolejki

555
0

W sobotę w Berlinie rozpoczęła się siódma kolejka Bundesligi. Zespół BERLIN RECYCLING Volleys podjął TV Rottenburg, natomiast w kolejnych spotkaniach NETZHOPPERS KW-Bestensee zmierzył się z CV Mitteldeutschland, United Volleys RheinMain z SWD powervolleys DÜREN, VfB Friedrichshafen podjął SVG Lüneburg, a VSG Coburg/Grub zagrał z TSV Herrsching.

Początek spotkania w Max-Schmeling-Halle zaczął się korzystniej dla berlińczyków (8:6), którzy prowadzili również na drugiej przerwie technicznej (16:13). W końcówce inaugurującej partii zespół TV Rottenburg niemal wyrównali stan na tablicy wyników (20:21), ale ostatecznie triumfowali gospodarze (25:23). Druga odsłona rozpoczęła się od wysokiej przewagi BERLIN RECYCLING Volleys (8:2), które było stale powiększane przez siatkarzy prowadzonych przez Serniotti Roberto, którzy zdecydowanie wygrali tego seta (25:14). Trzecia partia była nieco bardziej wyrównana, a na pierwszym i drugim przymusowym czasie, dwoma oczkami prowadzili przyjezdni. Dopiero w końcówce na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy wygrali seta do 19.

BERLIN RECYCLING Volleys – TV Rottenburg 3:0 (25:23, 25:14, 25:19)

MVP gold: Paul Carroll

MVP silber: Tom Strohbach

Mecz w Landkost-Arenie podopieczni Culica Mirko podjęli CV Mitteldeutschland. Przyjezdni prowadzili na pierwszym czasie technicznym 8:7, lecz już na drugiej pauzie przegrywali jednym oczkiem. Po zaciętej grze w końcówce, która rozstrzygnęła się na korzyść zespołu NETZHOPPERS KW-Bestensee, druga odsłona zaczęła się wysoką przewagą gospodarzy (8:3). Siatkarze Culica Mirko wysoko prowadzili również na drugiej pauzie technicznej, jednak ponownie doszło do nerwowej końcówki, z której ponownie zwycięsko wyszli siatkarze z Bestensee. Trzeci set pomimo wysokiego prowadzenia przyjezdnych na pierwszym przymusowym czasie (8:2), druga pauza odbyła się przy dwupunktowym prowadzeniu gospodarzy, którzy ostatecznie triumfowali w tej partii 25:23, zapisując na swoim koncie komplet punktów.

NETZHOPPERS KW-Bestensee – CV Mitteldeutschland 3:0 (27:25, 25:22, 25:23)

MVP gold:

MVP silber:

Trzeci mecz tak, jak dwa poprzednie zakończył się szybkim, trzysetowym zwycięstwem gospodarzy. United Volleys RheinMain potrzebowali zaledwie siedemdziesięciu trzech minut, by dopisać do tabeli komplet punktów. Już na początku pierwszej odsłony wszystko wskazywało na dominację gospodarzy, którzy cały czas kontrolowali przebieg inaugurującej partii, wygrywając ją do 16. W następnym secie od korzystniejszego wyniku grę rozpoczęli przyjezdni (8:6), ale ich prowadzenie nie trwało długo. Tak jak pierwszą, tak i drugą odsłonę wygrali gospodarze. Trzeci set był niemal lustrzanym odbiciem gry z pierwszego seta. W tej partii od początku do końca kontrolę nad wynikiem mieli siatkarze United Volleys RheinMain, którzy triumfowali 25:15.

United Volleys RheinMain – SWD powervolleys DÜREN 3:0 (25:16, 25:21, 25:15)

MVP gold: Christian Dünnes

MVP silber: Blair Bann

W ZF Arenie, gdzie VFB Friedrichshafen podjął SVG Lüneburg odbyło się jedyne czterosetowe spotkanie. Pierwszy, bardzo wyrównany set cały czas był rozgrywany na styku wyniku, co pokazuje nawet ostateczny wynik, 27:25 na korzyść gospodarzy. W drugim secie od samego początku (8:4) przebieg odsłony kontrolowali przyjezdni, którzy wygrali ostatecznie 25:18. Trzecia i czwarta odsłona to natomiast pełna kontrola gospodarzy. Siatkarze Moculescu’a Steliana wygrali odpowiedni do 14, a następnie do 19.

VfB Friedrichshafen – SVG Lüneburg 3:1 (27:25, 18:25, 25:14, 25:19)

MVP gold: Alexey Nalobin

MVP silber: Michel Schlien

Ostatni mecz kolejki, został rozegrany w niedzielę w HUK Coburg Arena, gdzie zespół VSG Coburg/Grub podjął TSV Herrsching. Spotkanie rozpoczęło się wysokim prowadzeniem (8:4) przyjezdnych na pierwszej przerwie technicznej inaugurującej partii. Zespół TSV Herrsching kontrolował wynik odsłony od początku do końca, wygrywając ostatecznie do 19. Drugi set zaczął się podobnie do pierwszego, jednak po pierwszej przerwie technicznej przyjezdni zdecydowanie zwiększyli swoją przewagę. Dominacja podopiecznych Maximiliana Hausera trwała do końca odsłony, którą TSV Herrsching wygrał 25:14. Kolejna partia rozpoczęła się korzystniej dla gospodarzy i to oni większość czasu kontrolowali grę, jednak w końcówce przyjezdni zdołali odrobić straty. Pomimo ambitnej gry TSV Herrsching, ostatecznie trzecią odsłonę wygrali siatkarze VSG Coburg/Grub. Czwarta partia także padła łupem gospodarzy, tak więc o zwycięstwie zadecydował tie-break. W piątym secie sprawdziło się powiedzenie, kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. Gospodarze zdominowali tie-breaka i zdecydowaną przewagą wygrali ostatnią odsłonę.

VSG Coburg/Grub – TSV Herrsching 3:2 (19:25, 14:25, 25:23, 25:22, 15:9)

MVP gold: Noah Baxpohler

MVP silber: Daniel Malescha