Bundesliga: Podsumowanie VI kolejki

Bundesliga: Podsumowanie VI kolejki

586
0
PODZIEL SIĘ

Kolejny weekend zbliża się ku końcowi, a co za tym idzie w Bundeslidze poznaliśmy nowe rozstrzygnięcia. W ramach VI kolejki w pierwszym meczu NETZHOPPERS KW-Bestensee podjął BERLIN RECYCLING Volleys, pozostałe spotkania zostały rozegrane w NikolausHalle, JahrunderertHalle Spergau oraz Arena Kreis Duren, a w ostatnim meczu TV Ingersoll Bühl zagrał z VSG Coburg/Grub.

 

Sprawdź, kto triumfował w poprzedniej kolejce

 

W Landkost-Arena Bestensee odbyło się pierwsze spotkanie, w którym kibice obejrzeli starcie pomiędzy NETZHOPPERS KW-Bestensee a BERLIN RECYCLING Volleys. Inaugurująca odsłona zaczęła się minimalnie korzystniej dla przyjezdnych, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili jednym oczkiem, by na drugiej przymusowej pauzie przegrywać taką samą różnicą punktową. W końcówce na większe prowadzenie wysunęli się gospodarze (21:19), którzy ostatecznie wygrali pierwszego seta trzema oczkami przewagi. Druga partia to zdecydowana dominacja berlińczyków, którzy kontrolowali przebieg odsłony od samego początku (8:3) do końca (25:18). Trzeci set był najbardziej wyrównany i pomimo początkowego prowadzenia gospodarzy (8:6), w końcówce do głosu doszli przyjezdni (21:19), by ostatecznie triumfować 25:23. Czwarta partia trwająca dwadzieścia siedem minut zakończyła całe spotkanie, gdyż berlińczycy wygrali tę odsłonę 25:22.

 

NETZHOPPERS KW-Bestensee – BERLIN RECYCLING Volleys 1:3 (25:22, 18:25, 23:25, 22:25)

 

MVP gold: Robert Kromm

 

MVP silber: Matthias Böhme

 

W NikolausHalle, w drugim meczu kolejki, drużyna TSV Herrsching podjęła United Volleys RheinMain. Pierwsza odsłona spotkania zaczęła się korzystnym wynikiem dla gospodarzy (8:6), którzy do końca kontrolowali przebieg seta, wygrywając go do 18. Najbardziej wyrównaną partią była druga odsłona, która trwała aż dwadzieścia dziewięć minut i chociaż początek wskazywał na dominację zespołu TSV Herrsching (8:4, 16:9) to w końcówce przyjezdni wyrównali grę, przegrywając ostatecznie najmniejszą możliwą różnicą punktową (23:25). Zupełnie inny przebieg miała trzecia i jak się okazało ostatnia odsłona meczu, w której pomimo wyrównanego początku w końcówce znacznie lepiej spisywali się gospodarze, wygrywając 25:17.

 

TSV Herrsching – United Volleys RheinMain 3:0 (25:18, 25:23, 25:17)

 

MVP gold: Peter Ondrovic

 

MVP silber: Jan Klobucar

 

W trzecim meczu kolejki zdecydowanym faworytem byli zawodnicy VfB Friedrichshafen, których w JahrhundertHalle Spergau, podejmowali siatkarze CV Mitteldeutschland. I tak, jak wszyscy się spodziewali, przyjezdni zdominowali spotkanie, wygrywając w siedemdziesiąt minut trzysetowy mecz. Już na początku inaugurującej partii siatkarze VfB Friedrichshafen przejęli inicjatywę, prowadząc na pierwszej pauzie technicznej 8:6, a następnie stale powiększali swoje prowadzenie, by ostatecznie wygrać 25:19. Druga odsłona to dominacja faworytów, którzy wygrali 25:12. Najbardziej wyrównana, trzecia partia zakończyła spotkanie zwycięstwem przyjezdnych 25:21. Zarówno nagroda dla najlepszego zawodnika zwycięskiej drużyny, jak i srebrne MVP, powędrowały w ręce doskonale znanych w Polsce zawodników. Złote wyróżnienie otrzymał Adrian Gontariu, natomiast w przegranym zespole najlepiej zaprezentował się Bartosz Sufa.

 

CV Mitteldeutschland – VfB Friedrichshafen 0:3 (19:25, 12:25, 21:25)

 

MVP gold: Adrian Radu Gontariu

 

MVP silber: Bartosz Sufa

 

Najbardziej zacięte trzysetowe spotkanie odbyło się w Arena Kreis Düren, gdzie SWD powervolleys DÜREN podejmowało TV Rottenburg. Najkrótsze możliwe spotkanie trwało aż 98 minut, co mogło bardzo zaskoczyć, ale aż dwie z trzech partii były rozgrywane na przewagi, a ostatnia odsłona zakończyła się wynikiem 25:23.

 

SWD powervolleys DÜREN – TV Rottenburg 3:0 (28:26, 27:25, 25:23)

 

MVP gold: Matthias Pompe

 

MVP silber: Willy Belizer

 

W ostatnim meczu kolejki TV Ingersoll Bühl podjął w GrosssportHalle Bühl zespół VSG Coburg/Grub. Inaugurująca partia zaczęła się na korzyść gospodarzy (8:5), którzy do samego końca powiększali swoje prowadzenie, by ostatecznie wygrać do 17. W drugiej odsłonie na pierwszej przerwie technicznej na tablicy widniał identyczny wynik jak w poprzednim secie, ale tym razem na prowadzeniu byli przyjezdni. Przez większość partii gracze VSG Coburg/Grub prowadzili, lecz w końcówce rywale wyrównali wynik i set zakończył się dopiero w ostatnich akcjach, najmniejszą możliwą różnicą punktową (25:23) na korzyść gości. Kolejne dwie partie zdecydowanie padły łupem przyjezdnych, którzy wygrywali odpowiednio do 18 i 17.

 

TV Ingersoll Bühl – VSG Coburg/Grub 1:3 (25:17, 23:25, 18:25, 17:25)

 

MVP gold: Milan Hrinak

 

MVP silber: Magloire Mayaula Nzeza

 

Źródło: www.volleyball-bundesliga.de/ opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY