Bundesliga: Podsumowanie V kolejki

598
0

W ramach piątej kolejki niemieckiej Bundesligi, w pierwszym meczu United Volleys RheinMain podjęło TV Ingersoll Bühl, berlińczycy zmierzyli się z SWD Powervolleys DÜREN, TV Rottenburg z TSV Herrsching, a VSG Coburg/Grub z SVG Lüneburg. W ostatnim spotkaniu VfB Friedrichshafen zagrało przeciwko NETZHOPPERS KW-Bestensee.

Pojedynek w FRAPORT Arena, który otwierał rozgrywki piątej kolejki rozpoczął się wyrównaną grą (8:7), która toczyła się aż do drugiej przerwy technicznej (16:15). Tuż po przymusowej pauzie na większe prowadzenie wysunęli się gospodarze (21:17), pewnie zmierzając do wygranej w pierwszym secie. Druga odsłona zaczęła się korzystniej dla przyjezdnych (8:5), którzy utrzymali przewagę aż do przekroczenia granicy dwudziestego oczka (21:18). W końcówce gospodarze niemal wyrównali wynik, ale ostatecznie górą byli siatkarze TV Ingersoll Bühl. Trzecia i czwarta partia to kompletna dominacja w wykonaniu United Volleys RheinMain, którzy wygrali odpowiednio do 15 i 16.

United Volleys RheinMain – TV Ingersoll Bühl 3:1 (25:20, 23:25, 25:15, 25:16)

MVP gold: Christian Dünnes

MVP silber: Paul Buchegger

Drugie spotkanie kolejki odbyło się w Max-Schmelling-Halle, gdzie faworyzowani zawodnicy BERLIN RECYCLING Volleys podjęli SWD Powervolleys DÜREN. Spotkanie trwające zaledwie siedemdziesiąt osiem minut, rozstrzygnęło się bez niespodzianek, bo gospodarze bez większych problemów, w trzech setach, zdecydowanie pokonali przyjezdnych. Partie zakończyły się wyraźnymi przewagami berlińczyków, którzy odpowiednio triumfowali 25:21, 25:22 i 25:20.

BERLIN RECYCLING Volleys – SWD Powervolleys DÜREN 3:0 (25:21, 25:22, 25:20)

MVP gold: Robert Kromm

MVP silber Jan Philipp Marks

W trzecim meczu kolejki w Paul Horn Arena zespół TV Rottenburg zamierzył się w TSV Herrsching. Pomimo, że spotkanie trwało cztery sety, to zakończyło się dopiero po stu dwunastu minutach. W pierwszej partii od początku (8:3) do końca (21:7) dominowali gospodarze, wygrywając tę odsłonę do 13. Następna partia również rozpoczęła się korzystniejszym wynikiem dla TV Rottenburg (8:4), ale w końcówce na prowadzenie wyszli przyjezdni (21:19). Po bardzo zaciętej rywalizacji i grze na przewagi w drugim secie zwyciężyli siatkarze TSV Herrsching. Trzecia odsłona od początku do końca przebiegała po myśli przyjezdnych, którzy triumfowali 25:20. Podobnie toczyła się czwarta odsłona, w której cały czas na prowadzeniu byli zawodnicy TSV Herrsching.

TV Rottenburg – TSV Herrsching 1:3 (25:13, 29:31, 20:25, 21:25)

MVP gold: Patrick Steuerwald

MVP silber: Felix Isaak

Najdłuższy, bo pięciosetowy mecz, który trwał aż sto dwadzieścia dziewięć minut odbył się w HUK Coburg Arena, gdzie VSG Coburg/Grub podjęło SVG Lüneburg. Spotkanie było bardzo wyrównane i wszystkie partie, poza tie-breakiem, rozstrzygały się w końcówce najmniejszą możliwą przewagą punktową. Dwie pierwsze odsłony spotkania po bardzo emocjonującym pojedynku, padły łupem gospodarzy, ale w trzeciej i czwartej partii górą byli przyjezdni. O zwycięstwie zadecydował więc tie-break, w którym zwyciężyli siatkarze VSG Coburg/Grub.

VSG Coburg/Grub – SVG Lüneburg 3:2 (29:27, 25:23, 23:25, 23:25, 15:8)

MVP gold: Ariel Katzenelson

MVP silber: Nicolas Marks

Ostatnie spotkanie kolejki odbyło się w ZF Arena, gdzie VfB Friedrichschafen podjęło NETZHOPPERS KW-Bestensee z polskim libero, Kamilem Ratajczakiem w składzie. Trwający siedemdziesiąt trzy minuty mecz, zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, którzy całe spotkanie kontrolowali przebieg poszczególnych partii nie tracąc koncentracji nawet na sekundę.

VfB Friedrichschafen – NETZHOPPERS KW-Bestensee 3:0 (25:17, 25:16, 25:20)

MVP gold: Baptiste Geiler

MVP silber: Manuel Rieke