Bundesliga: Podsumowanie IV kolejki

474
0

Na parkietach PlusLigi w trakcie kończącego się weekendu trwała świąteczna przerwa, ale w pozostałych krajach trwały siatkarskiej boje. W piątek został rozegrany mecz pomiędzy VfB Friedrichshafen i VC Olympia Berlin i to właśnie on zapoczątkował czwartą kolejkę niemieckiej Bundesligi, która zakończyła się w dniu dzisiejszym.

W sobotę do boju stanęli siatkarze NETZHOPPERS KW-Bestensee i VSG Coburg/Grub oraz  TV Rottenburg i SVG Lüneburg, a w niedzielę zmierzyli się ze sobą zawodnicy CV Mitteldeutschland i CLOUD&HEAT VOLLEY DRESDEN oraz VfB Friedrichshafen i BERLIN RECYCLING Volleys.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją każdego meczu IV kolejki Bundesligi.

Pierwszy mecz IV kolejki Bundesligi rozegrał się w piątkowy wieczór w ZF Arena. Po przeciwnych stronach siatki stanęli zawodnicy VfB Friedrichshafen oraz gracze VC Olympia Berlin. Mecz był raczej jednostronny, ale siatkarze Johana Verstappena próbowali się postawić przeciwnikowi. Założenia udały im się w pierwszym i trzecim secie, natomiast druga partia była kompletną dominacją VfB Friedrichshafen (25:7). Nic dziwnego, że zawodnicy prowadzeni przez Steliana Moculescu wygrali mecz 3:0, bowiem dominowali w każdym elemencie gry. VfB Friedrichshafen rozbił młodych siatkarzy z VC Olympia Berlin w ataku (50% do 24%) oraz znacznie lepiej spisywał się w przyjęciu (42% do 28%). Dodatkowo gracze Steliana Moculescu pogrążyli przeciwnika zagrywką. VfB Friedrichshafen zapisał na swoim koncie siedem punktowych zagrywek, przy tylko jednym asie VC Olympia Berlin.

VfB Friedrichshafen – VC Olympia Berlin 3:0 (25:22, 25:7, 25:22)

MVP gold: Jenia Grebennikov

MVP silber: Jonas Kaminski

VfB Friedrichshafen: Maximiliano Gauna, Maarten van Garderen, Nicholas Vogel, Roland Gergye, Adrian Gontariu, Jan Zimmermann, Jenia Grebennikov (L) oraz Michal Finger, Moritz Reichert, Baptiste Geiler

VC Olympia Berlin: Niklas Rudolf, Maximilian Horn, Robin Hafemann, Jonas Kaminski, David Seybering, Timon Schippmann, Leonhard Tille (L) oraz Christoph Marks, Felix Göbert

Drugi dzień weekendu i drugi mecz. Tym razem naprzeciwko siebie stanęli siatkarze NETZHOPPERS KW-Bestensee i VSG Coburg/Grub. W tym spotkaniu kibice mogli zobaczyć więcej emocjonujących fragmentów. Mecz momentami stał na bardzo wysokim poziomie, obie drużyny bardzo chciały dopisać kolejne punkty do tabeli. Niestety wynik ułożył się niekorzystnie dla jednego z zespołów. Gracze NETZHOPPERS KW-Bestensee wygrali 3:1 i zgarnęli całą pulę dla siebie. Mecz był bardzo zacięty o czym świadczy partia druga grana na przewagi (28:26) oraz trzeci i czwarty set wygrany minimalną przewagą (oba 25:23). NETZHOPPERS KW-Bestensee pomimo lepszego przyjęcia (54% do 47%) przegrywali skutecznością ataku (34% do 42%). Siatkarze Mirko Cuclica wygrali jednak znacznie w bloku (14 do 8) oraz punktowej zagrywce (9 do 6). Dobra taktyka i skuteczne wykonanie pozwoliło NETZHOPPERS KW-Bestensee odnieść kolejne zwycięstwo.

NETZHOPPERS KW-Bestensee – VSG Coburg/Grub 3:1 (20:25, 28:26, 25:23, 25:23)

MVP gold: Manuel Rieke

MVP silber: Itamar Stein

NETZHOPPERS KW-Bestensee: Arvid Kinder, Theo Timmermann, Daniel Heinecke, Manuel Rieke, Paul Sprung, Georg Escher, Kamil Ratajczak (L) oraz Paul Lohrisch, Batian Ellerkmann

VSG Coburg/Grub: Nikola Poluga, Itamar Stein, Noah Baxpöhler, Vuk Karanovic, Moritz Karlitzek, Adam Kocian, Thiago José Welter (L) oraz Hans-Peter Nürnberger

W drugim sobotnim meczu TV Rottenburg zgotował kibicom we własnej hali thriller. 1800 fanów drużyny oglądało pięciosetowe spotkanie, w którym górą okazali się być gospodarze. Własna hala nie była atutem dl TV Rottenburg. Od początku pierwszej partii dominowali goście. SVG Lüneburg na pierwszej przerwie technicznej prowadził 8:2. Gospodarze spotkania wzięli się w garść i dogonili wynik (12:13). Goście nie pozwolili jednak wydrzeć sobie przewagi i dość znaczną przewagą wygrali inaugurującą partię meczu. W drugim secie morale TV Rottenburg zostały nieco odbudowane, gospodarze zwyciężyli tę odsłonę spotkania 25:23. Kolejna partia pokazała dominację TV Rottenburg, zespół pokonał rywala do 16. Czwarty set był dość zacięty, ale nie było mowy o emocjonującej końcówce. Siatkarze SVG Lüneburg wygrali partię 25:20. W tie-breaku drużyny grały punkt za punkt, nikt nie chciał oddać żadnej piłki bez walki. Przy stanie 6:6 po dwóch dobrych zagraniach na prowadzenie wysunęli się gospodarze. Od tego czasu SVG Lüneburg musieli gonić przeciwnika. TV Rottenburg czując swoją szansę na zwycięstwo do końca nie wypuścił swojej przewagi, wygrywając całe spotkanie 3:2.

TV Rottenburg – SVG Lüneburg 3:2 (17:25, 25:23, 25:16, 20:25, 15:8)

MVP gold: Tom Strohbach

MVP silber: Tijmen Laane

TV Rottenburg: Dirk Mehlberg, Philipp Jankowski, Felix Isaak, Lars Wilmsen, Tom Strohbach, Oliver Staab, Willy Belizer (L) oraz Federico Cipollone, Friederich Nagel, Sven Metzger

SVG Lüneburg: Scott Michael Kevorken, Tijmen Laane, René Bahlburg, Falko Steinke, Michel Schlien, Carlos Mora Sabate, Erik Mattson (L) oraz Immo Brüggemann, Eugenio Dolfo, Jannik Pörner, Stefan Köhler

Siatkarze CV Mitteldeutschland nie pozostawili złudzeń CLOUD&HEAT VOLLEY DRESDEN. Mecz pomiędzy zespołami trwał niewiele ponad  godzinę. Podopieczni Ulfa Quella pokonali przeciwników 3:0. Pomimo gorszego przyjęcia (41% do 46%) zespół CV Mitteldeutschland lepiej radził sobie w ataku (53% do 42%). Był to klucz do zwycięstwa, bowiem w pozostałych elementach obie drużyny gały podobnie. Fakt warty podkreślania to niewątpliwie nagrody MVP. Zarówno wyróżnienie złote, jak i srebrne powędrowało w ręce młodych Polaków.

CV Mitteldeutschland – CLOUD&HEAT VOLLEY DRESDEN 3:0 (25:23, 25:21, 25:23)

MVP gold: Jan Król

MVP silber: Adrian Szlubowski

CV Mitteldeutschland: Yannik Harms, Jan Król, Ruben Schott, Michael Amoroso, Florian Völker, Artur Augustyn, Dennis  Hefter (L) oraz Marcin Brzezinski, Dejan Skocic, Robert John Boldog

CLOUD&HEAT VOLLEY DRESDEN: Adrian Szlubowski, Miroslav Vrban, Alan Wasilewski, Aleksandar Vselinovic, Nicolas Marks, Ole Schwerin, Robert Went (L) oraz Martin Kroß, Tino Walter, Santino Rost, Christian Heymann, Florian Hecht

Ostatni mecz IV kolejki przyniósł kibicom wiele emocji. Po przeciwnych stronach siatki stanęli zawodnicy VfB Friedrichshafen oraz BERLIN RECYCLING Volleys. Spotkanie miało charakter zmiennych nastrojów. Radość gospodarzy mieszała się ze szczęściem gości. Pierwsza partia zakończyła się sukcesem BERLIN RECYCLING Volleys. Kolejny set również zakończył się wiktorią gości. Dwie kolejne odsłony spotkania padły łupem VfB Friedrichshafen. O losie meczu decydował tie-break. Jak to się mówi, kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. I tym razem ta zasada miała odzwierciedlenie w życiu. Ostatnia, decydująca odsłona spotkania zakończyła mecz na korzyść VfB Friedrichshafen.

VfB Friedrichshafen – BERLIN RECYCLING Volleys 3:2 (16:25, 18:25, 25:15, 25:20, 15:9)

MVP gold: Simon Tischer

MVP silber: Tomas Kmet

VfB Friedrichshafen: Maarter van Garderen, Simon Tischer, Nicholas Vogel, Max Günthör, Adrian Gontariu, Baptiste Geiler, Jenia Grebennikov (L) oraz Maximiliano Gauna, Michal Finger

BERLIN RECYCLING Volleys: Scott Touzinsky, Robert Kromm, Kawika Shoji, Paul Carroll, Tomas Kmet, Rob Bontje, Martin Krystof (L) oraz Erik Shoji (L), Felix Fischer, Sebastian Kühner, Christian Dünnes, Francesco De Marchi

Autor: Katarzyna Żyta