Bundesliga: Podsumowanie III kolejki

587
0

Niemiecka Bundesliga nie zwalnia nawet na moment. W miniony weekend rozegrano już trzecią kolejkę sezonu 2015/2016. W pierwszym meczu berlińczycy na własnym terenie podjęli TSV Herrsching, natomiast w ostatnim spotkaniu zawodnicy SWD powervolleys DÜREN zmierzyli się z TV Ingersoll Bühl.

Zobacz, jakie rezultaty padły w poprzedniej kolejce

W Max Schmeling Halle w Berlinie gospodarze zdominowali mecz. Już pierwsza partia pokazała znaczną przewagę siatkarzy Berlin Recycling Volleys, którzy wygrali 25:21, by w następnej odsłonie zdecydowanie pokonać rywala (25:14). W trzecim secie zawodnicy TSV Herrsching długi czas dotrzymywali kroku rywalom, ale w końcówce ponownie lepiej zaprezentowali się gospodarze. Trzysetowe spotkanie trwało zaledwie 71 minut.

Berlin Recycling Volleys – TSV Herrsching 3:0 (25:21, 25:14, 25:22)

MVP gold: Tsimafei Zhukouski

MVP silber: Ferdinand Tille

Drugie spotkanie także trwało zaledwie trzy sety, w których po 87 minutach gry górą byli przyjezdni. Pierwsza odsłona meczu była bardzo zacięta i dopiero po grze na przewagi, zwycięsko wyszli z niej siatkarze SVG Lüneburg. W drugiej partii długo prowadzili gospodarze, lecz w końcówce do ataku poderwali się przyjezdni, którzy zwyciężyli 25:22. Trzeciego seta od początku do końca kontrolowali zawodnicy SVG Lüneburg, którzy wysoko wygrali ostatnią odsłonę meczu.

TV Rottenburg – SVG Lüneburg 0:3 (28:30, 22:25, 19:25)

MVP gold: Steven Marshall

MVP silber: Moritz Karlitzek

Ostatni sobotni mecz został rozegrany w HUK Coburg Arena, gdzie VSG Coburg/Grub podjęli NETZHOPPERS KW-Bestensee. Spotkanie trwało 106 minut i cztery sety. W pierwszej odsłonie zdecydowanie prowadzili siatkarze gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali 25:21, by w kolejnym secie ulec przeciwnikowi 23:25, natomiast dwie ostatnie partie pokazały zdecydowaną dominację VSG Coburg/Grub.

VSG Coburg/Grub – NETZHOPPERS KW-Bestensee 3:1 (25:21, 23:25, 25:20, 25:14)

MVP gold: Leonhard Tille

MVP silber: Manuel Rieke

Niedzielne rozgrywki rozpoczęły się we FRAPORT Arena, gdzie zespół United Volleys RheinMain podjął CV Mitteldeutschland. W pierwszej partii gra toczyła się w bardzo zacięty sposób, ale przed drugą przerwą techniczną na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy doprowadzili do zakończenia inaugurującej odsłony spotkania przy wyniku 25:22. W kolejnym secie ponownie górą byli siatkarze United Volleys RheinMain, którzy wygrali najmniejszą możliwą różnicą punktową (25:23), by w następnej odsłonie triumfować 25:18.

United Volleys RheinMain – CV Mitteldeutschland 3:0 (25:22, 25:23, 25:18)

MVP gold: Jan Zimmermann

MVP silber: Ramon Renaldo Martinez Gion

W ostatnim meczu siatkarze SWD powervolleys DÜREN podjęli graczy TV Ingersoll Bühl. Tak jak wszystkie wcześniejsze spotkania, tak i to zakończyło się bez podziału punktów. Po 121 minutach i czterech setach triumfowali gospodarze, którzy w pierwszym secie musieli się mocno namęczyć, żeby zapisać wygraną na swoim koncie. Drugą partię dosyć łatwo zwycięstwo odnieśli przyjezdni, którzy niewiele mieli do prowadzenia w kolejnych dwóch odsłonach, przegrywając 18:25, a następnie ulegając rywalom 17:25.

SWD powervolleys DÜREN – TV Ingersoll Bühl 3:1 (29:27, 22:25, 25:18, 25:17)

MVP gold: Marvin Prolingheuer

MVP silber: Magloire Mayaula Nzeza