Bundesliga: Podsumowanie II kolejki

540
0

II kolejka Bundesligi rozpoczęła się od spotkań pomiędzy: VC Olympia Berlin-TV Rottenburg, TSV Herrsching-SVG Lüneburg, CV Mitteldeutschland-VSG Coburg/Grub oraz TV Ingersoll Bühl-CLOUD&HEAT VOLLEY DRESDEN. Wczoraj kolejkę zakończyły mecze NETZHOPPERS KW-Bestensee z TV Rottenburg i VfB Friedrichshafen z SWD powervolleys DÜREN.

Najwięcej emocji kibicom przysporzył mecz pomiędzy CV Mitteldeutschland a VSG Coburg/Grub, jednak zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi meczami tej kolejki spotkań w Bundeslidze.

W pierwszym meczu II kolejki (25 października, godz. 18:00) niespodzianek nie było. Tak jak wszyscy sądzili mecz ułożył się pod dyktando TV Rottenburg. Zespół Hansa Petera Müller-Angstenbergera pokazał w inaugurującej partii spotkania, wtedy to TV Rottenburg pokonało przeciwnika 25:10. Siatkarze Rottenburga w pierwszej partii wyszli na prowadzenie już na samym początku spotkania 5:0, a następnie tylko powiększali swoją przewagę. We wszystkich trzech setach VC Olympia Berlin nie potrafiła przekroczyć granicy dwudziestu punktów, przez co mecz nie sprawił kibicom wielu emocjonujących momentów. Gra nie stała na najwyższym poziomie, a trzy punkty do tabeli dopisali zawodnicy TV Rottenburg.

VC Olympia Berlin – TV Rottenburg 0:3 (10:25, 19:25, 19:25)

MVP gold: Oliver Staab

MVP silber: Timo Schlag

VC Olympia Berlin: Niklas Rudolf, Maximilian Horn, David Seybering, Christoph Marks, Timon Schippmann, Felix Göbert, Leonhard Tille (L) oraz Timo Schlag, Robin Hafemann, Jonas Kaminski

TV Rottenburg: Dirk Mehlberg, Federico Cipollone, Friederich Nagel, Lars Wilmsen, Tom Strohbach, Oliver Staab, Willy Belizer (L) oraz Felix Isaak

W drugim meczu kolejki po przeciwnych stronach siatki stanęli: TSV Herrsching oraz SVG Lüneburg. Tak jak pierwsze sobotnie spotkanie, tak i ten pojedynek był jednostronny. SVG Lüneburg w trzech setach pokonało gospodarzy meczu. Od samego początku podopieczni Stefana Hübnera weszli w mecz agresywnie, z pełną mocą w ataku i zagrywce. SVG Lüneburg dominowało w każdym elemencie gry, ale największą rozpiętość można było zauważyć w przyjęciu (44% do 57%). Co ciekawe nie przełożyło się to tak zupełnie na atak. SVG Lüneburg miało akcje lepszą jedynie o 5% (38% do 43%). Pomimo to tylko jeden set był zacięty. Druga partia spotkania rozgrywana była na przewagi (24:26), pozostałe odsłony kończyły się pewnym zwycięstwem gości.

TSV Herrsching – SVG Lüneburg 0:3 (17:25, 24:26, 18:25)

MVP gold: Falko Steinke

MVP silber: Sebastian Prüsener

TSV Herrsching: Florian Malescha, Michael Wehl, Tobias Neumann, Daniel Malescha, Thomas Ranner, Luke Smith, Sebastian Prüsener (L) oraz Benedikt Doranth, Fabian Breinbauer, Julius Höfer

SVG Lüneburg: Scott Michael Kevorken, Tijmen Laane, René Bahlburg, Falko Steinke, Michel Schlien, Carlos Mora Sabate, Erik Mattson (L) oraz Jannik Pörner

Trzecie spotkanie II kolejki było najbardziej zacięte. Mecz skończył się dopiero po tie break’u. Lepsi okazali się siatkarze VSG Coburg/Grub. Przed obecnym sezonem zarówno VSG Coburg/Grub jak i CV  Mitteldeutschland w lecie były bardzo aktywne na rynku transferowym. Zespoły przy zdobywaniu nowych graczy realizowali częściowo podobną strategię. Trenerzy szukali młodych talentów z potencjałem do wielkiej gry. Pierwszy set wczorajszego meczu nie zapowiadał zaciętego spotkania. CV Mitteldeutschland zdeklasowali rywala 25:15. Druga partia podbudowała morale gości, którzy po walce zwyciężyli do 21. Trzecia odsłona zgotowała prawdziwy thriller zarówno siatkarzom jak i kibicom zespołów. Drużyny walczyły do upadłego o każdą piłkę. Ostatecznie partia padła łupem CV Mitteldeutschland. Po przegranej w końcówce zaciętej partii goście nie spuścili głów i wywalczyli zwycięstwo w czwartej odsłonie meczu. Piąta partia należała już w pełni do VSG Coburg/Grub, którzy wygrali set 15:9 i całe spotkanie 3:2.

CV Mitteldeutschland – VSG Coburg/Grub 2:3 (25:15, 21:25, 30:28, 20:25, 9:15)

MVP gold: Itamar Stein

MVP silber: Yannick Harms

CV Mitteldeutschland: Dejan Skocic, Yannik Harms, Jan Król, Ruben Schott, Florian Völker, Artur Augustyn, Dennis  Hefter (L) oraz Marcin Brzezinski, Michael Amoroso, Robert John Boldog

VSG Coburg/Grub: Nikola Poluga, Itamar Stein, Noah Baxpöhler, Vuk Karanovic, Moritz Karlitzek, Adam Kocian, Thiago José Welter (L) oraz Benjamin Kucera (L), Hans-Peter Nürnberger

Czwarty i ostatni mecz sobotniego wieczoru skończył się w trzech setach. TV Ingersoll Bühl szybko uporał się z gośćmi z Drezna. Początek pierwszej partii wyglądał nieciekawie. Oba zespoły były bardzo speszone, ale szybko weszły w mecz. Zdenerwowanie przed własną publicznością mocno pokazali gospodarze, jednak ich początkowy stan nie wpłynął na wynik końcowy. Kiedy zawodnicy TV Ingersoll Bühl w pierwszym secie wyszli na prowadzenie 19:12 niemal pewne było ich zwycięstwo w tej partii. Tak jak wszyscy przewidzieli, gospodarze nie spuścili z tonu i wygrali do 18. W drugiej odsłonie oba zespoły od początku weszły do gry bardziej rytmicznie, ale partia układała się lepiej dla TV Ingersoll Bühl. Goście w tym secie nie mieli nic do powiedzenia. Ostateczny wynik CLOUD&HEAT VOLLEY DRESDEN w tej odsłonie nie przekroczył bariery dziesięciu punktów. Ostatni set, a w zasadzie jego pierwsza połowa była zacięta. Po drugiej przerwie technicznej dobrymi atakami i asami serwisowymi popisywali się gospodarze, którzy ostatecznie wygrali seta 25:18 i całe spotkanie 3:0.

TV Ingersoll Bühl – CLOUD&HEAT VOLLEY DRESDEN 3:0 (25:18, 25:9, 25:18)

MVP gold: Mark Plotyczer

MVP silber: Ole Schwerin

TV Ingersoll Bühl: Angel Trinidad de Haro, Richard Mauler, Magloire Mayaula Nzeza, Nehemiah Mote, Mark Plotyczer, Lubos Kostolani, David Molnar (L) oraz David Sossenheimer, Jens Sandmeier, Paul Buchegger

CLOUD&HEAT VOLLEY DRESDEN: Adrian Szlubowski, Miroslav Vrban, Alan Wasilewski, Aleksandar Vselinovic, Nicolas Marks, Ole Schwerin, Robert Went (L) oraz Martin Kroß, Tino Walter, Santino Rost, Christian Heymann, Florian Hecht

Pierwszy, niedzielny mecz rozegrał się między NETZHOPPERS KW-Bestensee a TV Rottenburg. Drugi z wymienionych zespołów nie miał wiele czasu na odpoczynek, bowiem dzień wcześniej rozegrał spotkanie z VC Olympia Berlin. Szczęśliwie dla TV Rottenburg sobotni mecz był jednostronny i zawodnicy mieli sporo czasu na regenerację. Dzisiejsza walka była bardziej zacięta i zakończyła się dopiero po tie break’u. TV Rottenburg po wczoraj zdobytych trzech „oczkach”, dzisiaj zapisał na swoim koncie dwa punkty. Spotkanie było bardzo wymagające, aż dwie partie kończyły się po walce na przewagi. Wystarczyłby jeden błąd NETZHOPPERS KW-Bestensee w końcówce czwartego seta, a TV Rottenburg cieszyłby się z trzech punktów w tabeli. Dzięki walce podopieczni Mirko Culica wyrwali jednak „oczko” przeciwnikowi.

NETZHOPPERS KW-Bestensee – TV Rottenburg 2:3 (25:21, 17:25, 22:25, 26:24, 14:16)

MVP gold: Tom Strohbach

MVP silber: Theo Timmermann

NETZHOPPERS KW-Bestensee: Matthias Penk, Arvid Kinder, Daniel Heinecke, Manuel Rieke, Paul Sprung, Georg Escher, Kamil Ratajczak (L) oraz Paul Lohrisch, Batian Ellerkmann, Theo Timmermann

TV Rottenburg: Dirk Mehlberg, Philipp Jankowski, Friederich Nagel, Sven Metzger, Felix Isaak, Tom Strohbach, Willy Belizer (L) oraz Federico Cipollone, Lars Wilmsen, Oliver Staab

Ostatnie spotkanie II kolejki Bundesligi zostało rozegrane w niedzielę o godzinie 18:00 pomiędzy VfB Friedrichshafen a SWD Powervolleys DÜREN. W spotkaniu lepsi okazali się podopieczni Michaela Mücke. W pierwszym secie od początku do końca dominowali siatkarze VfB Friedrichshafen (2:0, 8:3, 12:7, 14:9 itd.). Końcówka nie była więc emocjonująca dla kibiców zebranych w ZF Arena. Kolejna partia była dosyć jednostronna, zakończyła się wynikiem 25:22. Drugi set padł łupem SWD Powervolleys DÜREN. W kolejnej odsłonie mecz nie wniósł więcej emocjonujących chwil. Partia zakończyła się zwycięstwem VfB Friedrichshafen. Mieszanka chwiejnych nastrojów siatkarzy i kibiców trwała w najlepsze, kolejny set padł łupem zwycięzców drugiej odsłony, tym razem jednak zdecydowaną przewagą 25:14. Tie-break był najbardziej zaciętą partią spotkania. Początkowo na kilkupunktowe prowadzenie wysunęli się siatkarze VfB Friedrichshafen, następnie przeciwnicy wzmocnili swoją grę i doprowadzili do remisu 7:7. Ostatecznie piąty set i cały mecz należał do SWD Powervolleys DÜREN.

VfB Friedrichshafen – SWD Powervolleys DÜREN 2:3 (25:18, 22:25, 18:25, 25:14, 13:15)

MVP gold: Marvin Prolingheuer

MVP silber: Jan Zimmermann

VfB Friedrichshafen: Maarter van Garderen, Simon Tischer, Nicholas Vogel, Max Günthör, Adrian Gontariu, Baptiste Geiler, Jenia Grebennikov (L) oraz Maximiliano Gauna, Michal Finger, Jan Zimmermann

SWD Powervolleys DÜREN: Georg Klein, Oskar Klingner, Steven Hunt, Marvin Prolingheuer,   Ciaran McGovern, Jan-Philipp Marks, Blair Bann (L) oraz Dennis Barthel, Sebastian Gevert, Tomas Kocian

Następne mecze w ramach Bundesligi odbędą się w najbliższą środę (tj. 29 października). Czy będą jakieś niespodzianki? Dowiemy się tego już niedługo.

Autor: Katarzyna Żyta