Bundesliga: Ćwierćfinały w pełni

Bundesliga: Ćwierćfinały w pełni

530
0
PODZIEL SIĘ

W niemieckiej Bundeslidze osiem najlepszych zespołów przystąpiło do rywalizacji ćwierćfinałowej i walczy o cenne zwycięstwa, a w jednej parze doszło już do ostatecznych rozstrzygnięć. Dwa wygrane mecze i awans do półfinału zapewnił sobie zespół United Volleys RheinMain. W pozostałych spotkaniach to faworyci wykonali pierwszy krok do kolejnego etapu.

 

W pierwszym meczu ćwierćfinałowej rywalizacji pomiędzy Berlin Recycling Volleys a CV Mitteldeutschland nie było niespodzianki i zgodnie z planem wygrali gospodarze. Gracze z Berlina pewnie rozpoczęli spotkanie, w pierwszym secie szybko budując sobie zaliczkę, której  CV Mitteldeutschland nie było w stanie zniwelować. Druga partia miała wyrównany początek, ale później ponownie berlińczycy zdobywali punkty seriami i wysoko wygrali również tę odsłonę. Walka toczyła sie przez całego trzeciego seta, który od pierwszych do ostatnich piłek rozgrywany był punkt za punkt. Decydujące akcje padły jednak łupem gospodarzy, co zapewniło im zwycięstwo i prowadzenie w ćwierćfinałowej rywalizacji.

 

Berlin Recycling Volleys – CV Mitteldeutschland 3:0 (25:18, 25:19, 25:23)

MVP gold: Paul Lotman

MVP silber: Jarosław Lech

 

 

 

Gracze VfB Friedrichshafen bez większych problemów pokonali  TSV Herrsching, tracąc tylko jednego seta. Pierwsze dwie odsłony od początku do końca toczyły się pod dyktando gospodarzy, którzy nie pozwalali przeciwnikom na przecięcie kontroli nad grą i odrobienie strat. Sytuacja zmieniła się w trzecim secie, bo to właśnie wtedy siatkarze TSV Herrsching zapewnili sobie prowadzenie, które utrzymali do samego końca i przedłużyli swoje szanse na zwycięstwo w tym meczu. Czwarta partia była już jednak całkowitą dominacją zawodników VfB Friedrichshafen, którzy wypracowali sobie wysoką zaliczkę i wygrali całe spotkanie, obejmując prowadzenie w rywalizacji ćwierćfinałowej.

 

VfB Friedrichshafen – TSV Herrsching 3:1 (25:15, 25:17, 20:25, 25:14)

MVP gold: Adrian Gontariu

MVP silber: Ferdinand Tille

 

 

 

W pierwszym meczu rywalizacji ćwierćfinałowej gracze United Volleys RheinMain na swoim boisku podejmowali TV Ingersoll Bühl. Zgodnie z przewidywaniami, spotkanie zakończyło się już po trzech setach zwycięstwem gospodarzy. W żadnej z trzech partii drużyna przyjezdna nie zdołała nawiązać wyrównanej walki z rywalami, przez co mecz był dość jednostronny. Gracze United Volleys RheinMain prawdziwą dominację pokazali w drugim secie, gdzie pozwolili przeciwnikom na zdobycie zaledwie czternastu punktów.

 

United Volleys RheinMain – TV Ingersoll Bühl 3:0 (25:20, 25:14, 25:19)

MVP gold: Christian Dünnes

MVP silber: Paul Buchegger

 

Również drugie spotkanie ćwierćfinałowe zakończyło się zwycięstwem zawodników United Volleys RheinMain, którzy potrzebowali trzech setów, by zapewnić sobie awans do finału niemieckiej Bundesligi. Tym razem gracze TV Ingersoll Bühl starali się postawić większy opór rywalom, ale jedynie w trzeciej partii byli w stanie doprowadzić do wyrównanej końcówki. Walka w jednym secie nie wystarczyła do tego, żeby przedłużyć losy nie tylko meczu, ale również rywalizacji ćwierćfinałowej i to United Volleys RheinMain zagra w półfinale.

 

TV Ingersoll Bühl – United Volleys RheinMain 0:3 (20:25, 21:25, 23:25)

MVP gold: Christian Dünnes

MVP silber: Paul Buchegger

 

 

 

Najbardziej zaciekła rywalizacja toczyła się pomiędzy SVG Lüneburg a SWD powervolleys Düren, bo dopiero po tie-breaku udało się wyłonić zwycięzcę. Po pierwszych dwóch partiach na tablicy wyników widniał remis, a losy setów rozstrzygały się dopiero w końcówce. W trzeciej odsłonie prowadzenie zapewnili sobie gracze SVG Lüneburg, ale już w kolejnej partii to SWD powervolleys Düren wypracowało wysoką zaliczkę i doprowadziło do tie-breaka. Ostatnia partia należała już całkowicie do gospodarzy pojedynku, którzy przez cały czas kontrolowali jej przebieg.

 

SVG Lüneburg – SWD powervolleys Düren 3:2 (25:23, 23:25, 25:21, 16:25, 15:8)

MVP gold: Erik Mattson

MVP silber: Sebastian Gevert

 

 

 

Źródło: volleyball-bundesliga.de/informacja własna

BRAK KOMENTARZY