Bundesliga: Berlin Recycling Volleys i VfB Friedrichshafen bliżej finału

Bundesliga: Berlin Recycling Volleys i VfB Friedrichshafen bliżej finału

145
0
PODZIEL SIĘ

W sobotę wystartowała rywalizacja półfinałowa w niemieckiej Bundeslidze, ale póki co nie doszło w niej do niespodzianek. Berlin Recycling Volleys po trzech setach pokonało United Volleys Rhein-Main, zaś VfB Friedrichshafen potrzebowało czterech partii, aby wygrać z HYPO TIROL AlpenVolley Haching. Drugie mecze półfinałowe zostaną rozegrane już w środę.

 

Gracze Berlin Recycling Volleys w pierwszym meczu półfinałowym zmierzyli się na własnym boisku z United Volleys Rhein-Main. Mistrzowie Niemiec od początku narzucili przeciwnikom swoje tempo gry, kontrolując jej przebieg, a goście jedynie w pierwszej partii przekroczyli granicę dwudziestu punktów. W rywalizacji półfinałowej prowadzi zatem ekipa z Berlina.

 

W przyjęciu korzystniej zaprezentowali się gracze United Volleys Rhein-Main, bo utrzymali ten element na poziomie 46% przy 33% po stronie rywali. W ataku jednak lepsi okazali się mistrzowie Niemiec, którzy zanotowali 52% wobec 42% jakości gości. W polu serwisowym berlińczycy zdobyli sześć punktów, czyli o pięć więcej niż siatkarze United Volleys Rhein-Main. Również w obronie wypadli korzystniej, bo ustawili osiem skutecznych bloków przy dwóch po stronie przeciwników.

 

W zespole gospodarzy najlepiej punktującym, a zarazem najlepszym graczem w meczu był Paul Carroll, który zdobył szesnaście punktów i atakował ze skutecznością 53%.

 

Po przeciwnej stronie siatki świetnie spisywał się Lincoln Williams, który zdobył jedenaście punktów przy 55% skuteczności gry w ataku. Najlepszym graczem w tym zespole został jednak Robert Aciobanitei, który dołożył do dorobku drużyny osiem „oczek” przy 44% skuteczności ataku oraz 55% grze w przyjęciu (30% perfekcyjnego).

 

Berlin Recycling Volleys – United Volleys Rhein-Main 3:0 (25:21, 25:12, 25:17)

 

MVP gold: Paul Carroll

MVP silber: Robert Aciobanitei

 

Składy drużyn:

 

Berlin Recycling Volleys: Aleksandar Okolić, Robert Kromm, Graham Vigrass, Adam White, Paul Carroll, Pierre Pujol, Luke Perry (libero) oraz Sebastian Kühner, Kyle Russell, Egor Bogachev

 

United Volleys Rhein-Main: Patrick Steuerwald, Lukas Bauer, Robert Aciobanitei, Tobias Krick, Sebastian Schwarz, Lincoln William, Julian Zenger (libero) oraz Jannis Hopt, Lorenz Karlitzek, Issei Otake, Moritz Karlitzek, Georg Escher

 

 

 

Niepokonane w tym sezonie Bundesligi  VfB Friedrichshafen w pierwszym meczu półfinałowym zmierzyło się na własnym boisku z HYPO TIROL AlpenVolleys Haching. Goście jedynie w premierowej odsłonie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W pozostałych trzech partiach grę kontrolowali wicemistrzowie Niemiec, dzięki czemu zrobili krok w stronę awansu do finału.

 

Siatkarze VfB Friedrichshafen zanotowali grę w przyjęciu na poziomie 50% przy 43% skuteczności po stronie rywali, a dobry odbiór wicemistrzowie Niemiec przełożyli na 49% atak – przeciwnicy zanotowali w tym elemencie 42%. W polu serwisowym o jeden punkt lepiej zaprezentowali się gospodarze, którzy posłali siedem asów serwisowych i zdominowali również grę blokiem, zdobywając w ten sposób czternaście punktów, przy pięciu punktach gości.

 

W VfB Friedrichshafen najlepiej punktującym graczem był David Sossenheimer, który zdobył dla drużyny piętnaście punktów przy 42% skuteczności w ataku oraz 54% przyjęciu (32% perfekcyjnego) oraz posłał jedną punktową zagrywkę. Zaraz za nim dobrze zaprezentowali się Bartłomiej Bołądź i Philipp Collin – dołożyli do dorobku zespołu po czternaście „oczek”. Polski atakujący wypracował 48% skuteczność oraz trzy punktowe bloki. Phillip Collin natomiast atakował na poziomie 73%, posłał także dwa asy serwisowe i ustawił cztery punktowe bloki. Najlepszym zawodnikiem został Andreas Takvam, który wywalczył dziesięć punktów przy 67% skuteczności w ataku, a na swoim koncie zapisał punktową zagrywkę i jeden blok.

 

W ekipie gości liderem okazał się Igor Grobelny, który zdobył dla drużyny dziewiętnaście punktów przy 65% skuteczności w ataku. Przyjmujący na swoim koncie zgromadził również trzy asy serwisowe i punktowy blok, a do tego utrzymał 53% przyjęcie. Bartosz Pietruczuk do dorobku zespołu dodał jedenaście „oczek” – atakował na poziomie 41%. Dodatkowo wywalczył jednego asa serwisowego i jeden punktowy blok oraz przyjmował ze skutecznością 46%.

 

VfB Friedrichshafen – HYPO TIROL AlpenVolleys Haching 3:1 (21:25, 25;14, 25:22, 25:18)

 

MVP gold: Andreas Takvam

MVP silber: Igor Grobelny

 

Składy drużyn:

 

VfB Friedrichshafen: Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, David Sossenheimer, Athanasios Protopsaltis, Philipp Collin, Simon Tischer, Markus Steuerwald (libero) oraz Martin Atanasov, Daniel Malescha, Jakob Günthör, Scott Kevorken

 

HYPO TIROL AlpeVolleys Haching: Danilo Gelinski, Igor Grobelny, Bartosz Pietruczuk, Rudy Pieter Verhoeff, Pedro Frances, Souza Da Silva Duarte, Joao De Provenzano (libero) oraz Peter Mlynarcik, Marek Beer, Niklas Kronthaler, Daniel Koncal

 

 

 

Źródło: www.volleyball-bundesliga.de / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY