Bułgarzy przygotowują się do turnieju w Berlinie

Bułgarzy przygotowują się do turnieju w Berlinie

42
0
PODZIEL SIĘ

Europejski turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich odbędzie się w dniach 5-10 stycznia w Berlinie, gdzie osiem ekip rywalizować będzie o jeden bilet do Tokio. Reprezentanci Bułgarii 26 grudnia rozpoczęli przygotowania do tej priorytetowej dla nich imprezy, a w planach mają mecze kontrolne z drużyną narodową Egiptu.

 

Siatkarze reprezentacji Bułgarii przygotowania do europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich rozpoczęli 26 grudnia, kiedy to odbyli pierwszą jednostkę treningową. Najpóźniej do zespołu, ze względu na turniej finałowy Pucharu Rosji, dołączył Tsvetan Sokolov, który wraz z Zenitem Kazań sięgnął po to trofeum. Wśród powołanych zawodników nie mogło zabraknąć wspomnianego już atakującego, który jest filarem swojej drużyny narodowej, Nikolaya Pencheva, który w tym sezonie występuje w zespole z Zawiercia czy Svetoslava Gotseva. Bułgarzy w ramach przygotowań do kwalifikacji rozegrają dwa mecze kontrolne z reprezentacją Egiptu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 31 grudnia, drugie 1 stycznia. Do Berlina bułgarscy zawodnicy polecą 3 stycznia.

 

W ramach fazy grupowej Bułgarzy zmierzą się z Francuzami, Serbami oraz Holandią. W drugiej grupie zagrają z kolei Słoweńcy, Czesi, Niemcy oraz Belgowie. Po dwie najlepsze ekipy awansują do półfinałów, które odbędą się 9 stycznia. 10 stycznia odbędzie się z kolei finał turnieju.  Warto zaznaczyć, że awans na Igrzyska Olimpijskie wywalczy tylko najlepsza ekipa, która wygra mecz finałowy.

 

Piętnastoosobowy skład reprezentacji Bułgarii na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich: 

 

Rozgrywający: Georgi Seganov, Dobromir Dimitrov

 

Atakujący: Tsvetan Sokolov, Velizar Chernokozhev

 

Przyjmujący: Todor Skrimov, Nikolay Penchev, Rozalin Penchev, Martin Atanasov, Georgi Petrov

 

Środkowi: Viktor Yosifov, Teodor Todorov, Svetoslav Gotsev, Aleks Grozdanov

Libero: Teodor Salparov, Petar Karakashev

 

 

 

Źródło: www.volleyball.bg/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY