Bruno Romanutti zagra w drużynie ONICO Warszawa

Bruno Romanutti zagra w drużynie ONICO Warszawa

251
0
PODZIEL SIĘ

Kolejnym zawodnikiem który wzmacnia zespół ONICO Warszawa przechodzący po raz kolejny gruntowną przebudowę, jest Bruno Romanutti. Dla argentyńskiego atakującego to drugi kontakt z PlusLigą, gdyż wcześniej występował w zespole z Kielc, a ostatnie cztery lata spędził w barwach Utref Volley. Teraz wraca do Polski, a z ekipą z Warszawy związał się rocznym kontraktem.

 

Po raz drugi w Polsce

 

Bruno Romanutti to kolejny gracz z którym zespół ONICO Warszawa wiąże plany w związku z poprawą wyniku z poprzedniego sezonu. Siatkarz swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w swojej rodzimej lidze, w drużynie Club Atletico Sarmiento (2010/2011), skąd po roku przeniósł się do innego klubu ligi argentyńskiej, Puerto San Martín Voley (2011/2012). Jego ostatnim klubem przed spróbowaniem sił poza granicami Argentyny był Buenos Aires Unidos, gdzie także występował przez rok. Z tym zespołem w 2013 roku wywalczył wicemistrzostwo Argentyny. Jego pierwszym zagranicznym zespołem był występujący w PlusLidze, ówczesny Effector Kielce (2013/2014). Po powrocie do ojczyzny związał się kontraktem z drużyną Utref Volley, w której występował przez cztery sezony, jednak nie zanotował z nią zadowalających rezultatów. Teraz Bruno Romanutti powraca do PlusLigi. Od sezonu 2018/2019 będzie reprezentował barwy drużyny ONICO Warszawa, a umowa będzie obowiązywała przez rok.

 

Na swoim koncie  Argentyńczyk ma również występy w reprezentacji Argentyny, z którą w 2013 roku sięgnął po srebrny medal Mistrzostw Ameryki Południowej.

 

Kolejne wyzwania przy niesamowitej atmosferze

 

Przed Argentyńczykiem od razu duże wyzwanie. Zespół ONICO Warszawa po nieudanej końcówce poprzedniego sezonu, w którym warszawianie zajęli ósme miejsce, przechodzi przebudowę składu, co ma pomóc w poprawie wyniku. Jednym z siatkarzy wpisujących się w wizję walki o najwyższe cele jest argentyński atakujący, który nie ukrywa swojego zadowolenia z dołączenia do zespołu i ponownej okazji gry w Polsce: „Jestem bardzo zadowolony, że w nadchodzącym sezonie będę występował w barwach ONICO Warszawa. Wracam do Polski po czterech latach i bardzo cieszę się z tego powodu. PlusLiga to nie tylko bardzo wysoki poziom siatkarski, lecz także niesamowici kibice. Nie mogę się już doczekać początku sezonu”.

 

Źródło: ww.onicowarszawa.pl / informacja własna

BRAK KOMENTARZY