Brenden Sander testowany przez Jastrzębski Węgiel

Brenden Sander testowany przez Jastrzębski Węgiel

54
0
PODZIEL SIĘ

Z zespołem Jastrzębskiego Węgla od tygodnia trenuje Brenden Sander, przyjmujący reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Roberto Santilli sprawdza siatkarza pod kontem przydatności dla drużyny. Młody Amerykanin występuje w lidze włoskiej, gdzie broni barw Cucine Lube Civitanovy, z którą sięgnął po srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata.

 

Amerykański talent

 

Brenden Sander uchodzi za jeden z amerykańskich talentów, jak do tej pory występował w Brigham Young University. Siatkarz ma na swoim koncie debiut w reprezentacji narodowej Stanów Zjednoczonych, John Speraw powołał go bowiem na rozgrywki Ligi Narodów w 2018 roku. Umiejętności zawodnika skutkowały podpisaniem kontraktu z zespołem Cucine Lube Civitanowy. Przyjmujący jednak nie miał zbyt wielu okazji do regularnych występów na parkiecie, a od tygodnia Brenden Sander trenuje z zespołem Jastrzębskiego Węgla. „O PlusLidze wiem na razie niewiele, tyle co przekazali mi brat oraz mój agent. To dla mnie nowe doświadczenie” – powiedział przyjmujący. Siatkarz jest zmotywowany do znalezienia szans na regularną grę, ale  najbliższe dni zdecydują, czy przyjmujący zasili szeregi plus ligowego klubu. Brenden to interesujący gracz należący do nowej generacji amerykańskich przyjmujących. Ma za sobą doświadczenie gry w college’u, ale jest to niewątpliwie talent. Najbliższe dni pokażą, czy z nami zostanie. Na pewno jest zmotywowany, by zostać i grać w topowej lidze, jaką jest PlusLiga” – mówi Roberto Santilli.

 

 

Oliva jednak odejdzie z zespołu?

 

Obecność amerykańskiego przyjmującego powoduje wątpliwości, czy w zespole pozostanie Salvador Hidalgo Oliva. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu siatkarz zwrócił się do klubu z prośbą o rozwiązanie kontraktu. Wtedy prezes Jastrzębskiego Węgla, mówił że warunkiem do tego jest pozyskanie w jego miejsce zawodnika, który będzie spełniał sportowe oczekiwania klubu. W obecnej sytuacji sprawa Salvadora Hidalgo Olivy wydaje się być otwarta. Obecnie jastrzębianie korzystają z ostatnich dni spokojnego treningu, a już w poniedziałek wrócą na plusligowe parkiety. W pierwszym meczu po przerwie Jastrzębski Węgiel podejmie Aluron Virtu Wartę Zawiercie.

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY