Brazylijczycy doceniają klasę Amerykanów

Brazylijczycy doceniają klasę Amerykanów

460
0
PODZIEL SIĘ

Zakończyła się już tegoroczna Liga Światowa. W 25. edycji tych prestiżowych rozgrywek byliśmy świadkami wielu niespodzianek i zaskakujących wyników. Ostatecznie złoty medal wywalczyła reprezentacja Stanów Zjednoczonych, która w finale pokonała Brazylijczyków. Dla wielu wygrana Amerykanów była dużym zaskoczeniem, chociaż przez całą Ligę Światową prezentowali się bardzo dobrze.

 

Triumf Amerykanów dla wielu był niespodzianką. Przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek w rolach faworytów typowano Rosję czy Brazylię. Obie te reprezentacje początek zmagań miały słabszy, dopiero w trakcie trwania turnieju ich forma rosła. Brazylijczycy dotarli do finału, gdzie musieli uznać wyższość reprezentacji Stanów Zjednoczonych, a Rosjanie zakończyli turniej na udziale w Final Six.

 

Widać, że szkoleniowcy Stanów Zjednoczonych budują nową drużynę. John Speraw postawił na młodych zawodników i to przyniosło efekt, chyba większy niż się spodziewano. 21-letni Taylor Sander, obok Matthew Andersona był najlepiej punktującym graczem Stanów Zjednoczonych. Nie bez powodu został również uhonorowany tytułem MVP Ligi Światowej 2014, choć wielu ekspertów widziało w tej roli Andersona. Poza Taylorem Sanderem na słowa uznaje młody rozgrywający Micah Christenson, który popisywał się finezyjnymi rozgrywaniami. Młodość w połączeniu z doświadczeniem przyniosła sukces w postaci złotego medalu. Jest to drugi triumf Amerykanów w Lidze Światowej.

 

Reprezentacja Brazylii w wielkim finale walczyła dzielnie, ale do ostatecznego zwycięstwa czegoś zabrakło. W ekipie Canarinhos wyróżniali się Wallace De Souza i Ricardo Lucarelli. To ci dwaj zawodnicy sprawiali największe zagrożenie. Obaj zaznaczają, że Stany Zjednoczone zasłużyły na tę wygraną. „Spodziewałem się lepszej gry z naszej strony. Mieliśmy kilka dobrych momentów w grze, ale to nie wystarczyło, żeby zwyciężyć” – mówi Lucarelli. Brazylijski przyjmujący podkreśla, że mimo iż Stany Zjednoczone ma młody zespół to grają oni świetnie.

 

Wobec złotego medalu dla reprezentantów Stanów Zjednoczonych, stają się oni jednym z faworytów na zbliżających się Mistrzostwach Świata.

 

 

 

Autor: Izabela Gaweł

 

Źródło: www.worldofvolley.com /opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY