Biel/Bienne Masters: Maciej Kosiak i Maciej Rudol kończą turniej na piątym miejscu

Biel/Bienne Masters: Maciej Kosiak i Maciej Rudol kończą turniej na piątym miejscu

599
0
PODZIEL SIĘ

Maciej Kosiak i Maciej Rudol w Biel/Bienne Masters dotarli do ćwierćfinałów, gdzie dzisiaj zmierzyli się z łotewskim duetem Regza/Plavins. Spotkanie po dwóch setach zakończyło się na korzyść graczy z Łotwy. Tym samym reprezentanci Polski zakończyli turniej w Szwajcarii na piątym miejscu. 

 

 

W pierwszej rundzie Biel/Bienne Masters Maciej Kosiak i Maciej Rudol zagrali z austriacką parą Eglseer/Müllner. Pierwsze akcje premierowej odsłony przebiegały punkt za punkt, a na przerwę techniczną zespoły zeszły przy stanie 11:10 na korzyść Polaków. Tuż po niej zaliczkę wypracowali sobie Austriacy, a po chwili powiększyli ją do dwóch „oczek” (17:15). Maciej Kosiak i Maciej Rudol szybko zmniejszyli straty do jednego punktu (18:19) i po chwili wyrównali stan seta (20:20). To było jednak za mało, żeby pokonać w pierwszej odsłonie duet Eglseer/Müllner (21:23).

 

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Austriaków (3:1), którego Maciej Kosiak i Maciej Rudol nie potrafili zniwelować i cały czas musieli odrabiać straty (5:7). Kilka udanych akcji spowodowało, że biało-czerwoni wyrównali stan seta (8:8), a po chwili mieli zaliczkę (9:8). Na przerwie technicznej reprezentanci Polski mieli trzy punkty przewagi nad rywalami z Austrii (12:9) i utrzymywali je przez dłuższy czas. Skuteczna gra w ataku i obronie, a do tego trudna zagrywka, która sprawiała problemy przeciwnikom, pozwoliła reprezentantom Polski na powiększenie prowadzenia (21:14).

 

Pierwsze akcje tie-breaka toczyły się punkt za punkt, ale po chwili reprezentanci Polski wypracowali sobie dwupunktową zaliczkę (5:3). Prowadzenie biało-czerwonych nie trwało jednak długo, bo Austriacy szybko wyrównali stan seta (5:5). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt i na tablicy raz po raz pojawiał się remis. W końcówce Maciej Kosiak i Maciej Rudol odskoczyli rywalom i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy (15:11).

 

Eglseer/Müllner – Kosiak/Rudol 1:2 (23:21, 14:21, 11:15)

 

 

Łotysze za mocni

 

Maciej Kosiak i Maciej Rudol w ćwierćfinale CEV Masters w Biel/Bienne zmierzyli się z łotewską parą Regza/Plavins. Polacy nie najlepiej rozpoczęli mecz, szybko tracąc punkty seriami, co wykorzystywali Łotysze, by powiększyć swoje prowadzenie. Reprezentanci Polski w późniejszej fazie seta mieli problemy z obrabianiem strat, przez co pierwsza partia padła łupem duetu Regza/Plavins (21:15). Także druga odsłona rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia Łotyszy (6:1), ale Maciej Kosiak i Maciej Rudol szybko odrobili straty (7:8). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, ale gracze z Łotwy po raz kolejny rozpoczęli budowanie przewagi (17:14). Biało-czerwoni zdołali ponownie zbliżyć się do rywali (17:18), ale to było za mało, żeby odwrócić losy tego spotkania (17:21). Maciej Kosiak i Maciej Rudol zakończyli turniej na piątym miejscu.

 

Regza/Plavins – Kosiak/Rudol 2:0 (21:15, 21:17)

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY