Biel/Bienne Masters: Tylko Kosiak i Rudol grają dalej

574
0

Maciej Kosiak i Maciej Rudol zapewnili sobie udział w pierwszej rundzie CEV Masters w Biel/Bienne, gdzie już jutro zagrają z niemiecką parą Eglseer/Müllner. Michał Bryl i Kacper Kujawiak przegrali wszystkie trzy spotkania grupowe i kończą szwajcarski turniej na trzynastym miejscu.

Przypomnij sobie wczorajsze wyniki polskich par

Maciej Kosiak i Maciej Rudol wczoraj przegrali swoje pierwsze spotkanie grupowe. Dzisiejszy dzień Polacy rozpoczęli jednak o wiele lepiej – pewnie pokonując niemiecki duet Poniewaz/Poniewaz. Biało-czerwoni nie mieli problemów z pokonaniem rywali, potrzebowali do tego bowiem zaledwie trzydziestu pięciu minut. Reprezentanci Polski w obydwu setach kontrolowali przebieg gry już od pierwszych piłek, z każdą kolejną akcję powiększając zaliczkę nad rywalami z Niemiec. Maciej Kosiak i Maciej Rudol swoją konsekwentną grą utrzymywali bezpieczną przewagę nad duetem Poniewaz/Poniewaz i obydwa sety szybko zakończyły się na ich korzyść. Biało-czerwoni zapisali tym samym na swoje konto pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej.

Poniewaz/Poniewaz – Kosiak/Rudol 0:2 (14:21, 12:21)

Trudno, coraz trudniej

Michał Bryl i Kacper Kujawiak spotkanie z niemiecką parą Walkenhorst/Wickler rozpoczęli od wyrównanej walki. Reprezentanci Polski dotrzymywali kroku rywalom, nie pozwalając im na zbudowanie wysokiej przewagi, tym samym o losach premierowej odsłony spotkania zadecydować musiała wyrównana końcówka, wygrana przez Niemców. W drugiej partii widać, było, że Polacy źle znieśli porażkę w pierwszym secie. Biało-czerwoni nie potrafili przeciwstawić się graczom z Niemiec, którzy powiększając swoje prowadzenie, pewnie zmierzali do zakończenia seta, a zarazem całego spotkania na swoją korzyść. Przez porażkę z duetem Walkenhorst/Wickler sytuacja Michała Bryla i Kacpra Kujawiaka stała się trudna.

Walkenhorst/Wickler – Bryl/Kujawiak 2:0 (22:20, 21:15)

Awans mimo porażki

Maciej Kosiak i Maciej Rudol w ostatnim spotkaniu grupowym zmierzyli się z duetem ze Szwajcaruu, Beeler/Strasser. W pierwszym secie reprezentanci Polski dotrzymywali kroku rywalom i do samego końca mieli szansę na odrobienie strat. Tak się jednak nie stało i biało-czerwoni ulegli swoim rywalom, zdobywając w tej odsłonie szesnaście punktów. Druga partia przebiegała całkowicie pod dyktando Szwajcarów, którzy szybko zapewnili sobie prowadzenie, bez problemu utrzymywane dzięki skutecznym atakom. Reprezentanci Polski nie zdołali odrobić straconych „oczek” i przegrali z duetem Beeler/Strasser 13:21.

Mimo porażki Maciej Kosiak i Maciej Rudol zapewnili sobie udział w pierwszej rundzie, gdzie już jutro o godzinie 11.00 zagrają z parą Eglseer/Müllner.

Kosiak/Rudol – Beeler/Strasser 0:2 (16:21, 13:21)

Przełamania nie było

Dla Michała Bryla i Kacpra Kujawiaka spotkanie z duetem Kovalov/Plotnytskiy było meczem ostatniej szansy, który mógł dać im awans do kolejnej rundy. Biało-czerwoni nie zdołali jednak pokonać swoich rywali i zakończyli swój udział w zawodach na 13. miejscu. Pierwszy set rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi, na korzyść graczy z Ukrainy, którzy lepiej znieśli wyrównaną końcówkę. Druga partia przebiegła całkowicie pod dyktando duetu Kovalov/Plotnytskiy, który szybko wypracował sobie wysoką zaliczkę i nie oddał jej do samego końca, tym samym eliminując Michała Bryla i Kacpra Kujawiaka z CEV Biel/Bienne Masters.

Bryl/Kujawiak – Kovalov/Plotnytskiy 0:2 (21:23, 13:21)

Źródło: Informacja własna