Berlin Recycling Volleys z kompletnym składem

Berlin Recycling Volleys z kompletnym składem

1024
0
PODZIEL SIĘ

Zespół z Berlina właśnie zakończył kompletowanie składu na nowy sezon, w którym usiłować będą odzyskać mistrzowski tytuł. Ostatnim zawodnikiem uzupełniającym kadrę został Węgier, Arpad Baróti. Kontrakt z berlińskim klubem obowiązywał będzie przez jeden sezon.

 

 

Duet idealny?

 

Dwudziestotrzyletni atakujący na swojej pozycji w nowym klubie rywalizował będzie z Australijczykiem, Paulem Carollem. Menadżer klubu – Kaweh Niroomand, w samych superlatywach wypowiada się o nowym zawodniku: „Jest on niesamowicie silny i świetnie przygotowany atletycznie” – opowiada oraz dodaje: „Jestem pewien, że zespół, który ma na przekątnej Carolla z Barotim, znajdzie się na samym szczycie”. Również dyrektor sportowy wydaje się bardzo zadowolony z pozyskania tego siatkarz i wysoko ocenia możliwości Węgra: „On ma potencjał, aby stać się światowej klasy atakującym. Ma bardzo dobrą technikę popartą dużą skocznością” – tłumaczy Roko Sikiric. Siatkarz mierzy bowiem 206 cm, co zdecydowanie jest jego atutem. „On doskonale pasuje do naszej koncepcji budowania zespołu, która jest zestawem doświadczonych oraz młodych, głodnych sukcesu graczy” – dodaje Sikric.

 

 

Młody, ale doświadczony

 

Pomimo młodego wieku, Arpad Baróti może się pochwalić już pokaźnym bagażem doświadczeń, zdobywanym na całym świecie. Bezpośrednio po zakończeniu szkolenia juniorskiego w rodzinnym kraju, przeniósł się do Włoch, gdzie występował w Tonno Callipo Vibo Valentina. Po kolejnych dwóch sezonach również spędzonych na Półwyspie Apenińskim, zdecydowanie zmienił swoje otoczenie, przeniósł się powiem daleko na wschód, do Korei Południowej. Tamtejszy klub Rush and Cash Vespid reprezentował przez jeden rok, po czym zdecydował się na powrót do Europy. Znalazł się ponownie we Włoszech, dokładniej w klubie Altotevere Citta di Castello-Sansepolcro. Pomimo tego, że jego zespół nie zdołał utrzymać się w Serie A, młody zawodnik był zdecydowanie jedną z wyróżniających się postaci. Dzięki temu zwrócił uwagę włodarzy z Berlina i to właśnie tam znajduje się kolejny przystanek w jego karierze. „Z niecierpliwością czekam na nowe wyzwania w Berlinie i jestem dumny, że będę mógł w przyszłości nosić tą koszulkę. Dam z siebie wszystko, żeby zespół osiągnął sukces” – komentuje sam zawodnik.

 

 

 

Poniżej prezentujemy pełny skład Berlin Recykling Volleys na nadchodzący sezon:

 

Atakujący: Paul Caroll, Arpad Baróti

Rozgrywający: Sebastian Kühner, Tsimafei Zhukovski

Przyjmujący: Robert Kromm, Paul Lotman, Ruben Schott, Francesco De Marchi

Środkowi: Tomas Kmet, Felix Fischer i Nicolas Le Goff

Libero: Erik Shoji

 

 

Źródło: br-volleys.de/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY