Benjamin Toniutti w VfB Friedrichshafen

Benjamin Toniutti w VfB Friedrichshafen

668
0
PODZIEL SIĘ

O Benjaminie Toniuttim głośno było już od dłuższego czasu. Francuski rozgrywający z dobrej strony pokazał się we wrześniowych Mistrzostwach Świata, w ostatnich tygodniach to jednak nie o jego dokonaniach na boisku było najgłośniej, ale o przynależności klubowej. Ostatecznie rozgrywający zagra w niemieckim klubie – VfB Friedrichshafen.

 

Włochy, Rosja i…

 

Wszystko zaczęło się od głośnego transferu Benjamina Toniuttiego z CMC Ravenny do Zenitu Kazań. Mistrz Rosji długo szukał odpowiedniego rozgrywającego i w końcu udało mu się wykupić Francuza z Serie A. Okazało się jednak, że siatkarz nie będzie mógł reprezentować rosyjskiego giganta w Lidze Mistrzów. Benjamin Toniutti został już zarejestrowany przez CMC Ravennę do innego z europejskich pucharów – Pucharu Challenge, co wykluczyło jego udział w Lidze Mistrzów.

 

Sprawdź, co ostatnio robił Benjamin Toniutti

 

Zenit Kazań w miejsce francuskiego siatkarza pozyskał jeszcze większą gwiazdę – Mir Saeida Marouflakraniego, a Toniutti opuścił szeregi rosyjskiej ekipy i udał się swojej ojczyzny, gdzie trenował w klubie Argo de Sete V.B. Teraz będzie miał już okazję zaprezentować swoje umiejętności w grze o stawkę.

 

 

Niemcy

 

Rozgrywający wreszcie znalazł nowego pracodawcę. Będzie nim drużyna wicemistrzów Niemiec – VfB Friedrichshafen. Benajmin Toniutti zastąpi kontuzjowanego Simona Tischera i będzie trzecim francuskim zawodnikiem w niemieckiej ekipie. W składzie VfB Friedrichshafen znajdują się już bowiem libero reprezentacji Francji – Jenia Grebennikov oraz przyjmujący – Baptiste Geiler.

 

Wicemistrzowie Niemiec są aktualnie liderami tabeli niemieckiej Bundesligi, ale mają zaledwie punkt przewagi nad ich największym rywalem – Berlin Recycling Volleys. Celem zawodników z Friedrichshafen jest nie tylko złoto w krajowych rozgrywkach, niemiecka ekipa znalazła się bowiem wśród dwunastu najlepszych drużyn Ligi Mistrzów.

 

Przypomnij sobie wszystkie pary play-off Ligi Mistrzów

 

Wicemistrzowie Niemiec już 11 lutego, w ramach tych najważniejszych europejskich rozgrywek, podejmować będę wicemistrzów Polski – Asseco Resovię Rzeszów. Ani w tym, ani w żadnym pojedynku Ligi Mistrzów, swojego nowego klubu nie wspomoże jednak Benjamin Toniutti. Rozgrywający będzie walczył tylko o tytuł mistrza Niemiec.

 

 

 

Autor: Olga Chmielowska

 

Źródło: www.lequipe.fr / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY