Bełchatowianie za tydzień zainaugurują przygotowania do nowego sezonu

Bełchatowianie za tydzień zainaugurują przygotowania do nowego sezonu

111
0
PODZIEL SIĘ

Siatkarze PGE Skry Bełchatów 16 sierpnia rozpoczną przygotowania do sezonu, w którym mistrzowie Polski będą walczyć o obronę tytułu, Puchar Polski, triumf w Lidze Mistrzów oraz najprawdopodobniej w Klubowych Mistrzostwach Świata. Bełchatowian czeka więc sezon pełen wyzwań, a w najbliższych tygodniach muszą zbudować jak najlepszą formę.

 

Czas na budowanie formy

 

Dokładnie za tydzień siatkarze PGE Skry Bełchatów spotkają się po wakacyjnej przerwie i rozpoczną przygotowania do nadchodzącego sezonu PlusLigi. Pierwsze zajęcia 16 sierpnia są zaplanowane w hali Energia, a w początkowym okresie przygotowań weźmie udział siedmiu graczy. Przypomnijmy, że nieobecność pozostałych siatkarzy jest związana z wrześniowymi mistrzostwami świata, które odbędą się w Bułgarii i we Włoszech. Ponadto oprócz kilku siatkarzy w początkach przygotowań zabraknie fizjoterapeuty Tomasza Pieczko i statystyka Roberta Kaźmierczaka, którzy przybywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Od początku przygotowań treningami zespołu będzie kierował trener Roberto Piazza, który już ma początkowy plan na pierwsze spotkanie ze swoimi podopiecznymi, nie ukrywając przy tym ekscytacji nową edycją rozgrywek. „Pierwsze trzy dni dadzą nam obraz sytuacji fizycznej i psychicznej drużyny. Od 20 sierpnia mam nadzieję rozpoczniemy normalne treningi. Przez początkowe trzy tygodnie zespół będzie odbywał tylko treningi, ale później w każdym tygodniu będzie grał mecze lub turnieje” – wyjaśnił szkoleniowiec.

 

 

Głód nowych wyzwań

 

Wśród graczy, którzy 16 sierpnia spotkają się na pierwszym treningu, nie zabraknie nowo zakontraktowanego rozgrywającego bełchatowian, Kamila Droszyńskiego. Młody zawodnik nie ukrywa zadowolenia z rozpoczynającego się okresu przygotowawczego, w którym będzie chciał zdobyć nowe doświadczenia: „Jestem bardzo ciekawy jak wyglądają zajęcia z trenerem Piazzą. Każdy kolejny sezon to szansa na nauczenie się czegoś nowego, a rozwój i nauka są dla mnie bardzo ważne, dlatego już nie mogę doczekać się rozpoczęcia okresu przygotowawczego. W wakacje starałem się jak najwięcej odpoczywać, żeby fizycznie i psychicznie być gotowy do sezonu, ale nie był to tylko bierny odpoczynek”.

 

Nieco później, bo we wrześniu, do drużyny dołączy inny z nowych zawodników PGE Skry Bełchatów, Renee Teppan. Aktualnie atakujący ma jeszcze zobowiązania w reprezentacyjne. Estończyk wraz z drużyną narodową skupia się na wywalczeniu awansu do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Mimo wszystko atakujący pojawi się w Bełchatowie na tyle wcześniej, aby móc zaaklimatyzować się zarówno w klubie, jak i w mieście. „Cieszę się, że pojawię się w Bełchatowie wcześniej, niż pozostali kadrowicze, będzie dla mnie wiele nowych rzeczy. Nowy kraj, nowy zespół i nowy trener, który na pewno ma pomysł na grę i moją pracę. Jestem podekscytowany dołączeniem do drużyny mistrza Polski i przekonany, że spędzimy razem wspaniały czas” – powiedział Teppan.

 

 

Źródło: www.skra.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY