Beksidy Cup 2016: Gospodarze triumfują w całym turnieju, trzecie miejsce dla pierwszoligowca

567
0

XV Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego Beskidy 2016 przeszedł już do historii. W sobotę (tj. 3 września) rozegrane zostały mecze finałowe. Pierwsze miejsce zajęła ekipa BBTS-u Bielsko-Biała, która pokonała Jastrzębski Węgiel, a na najniższym stopniu podium stanął pierwszoligowy zespół Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Zobaczcie jak przebiegały piątkowe starcia

Brąz dla zawiercian

Aluron Virtu Warta Zawiercie w meczu o trzecie miejsce na Turnieju Beskidy 2016 w Bielsku-Białej zmierzył się z mistrzem Słowacji, VK Bystrina SPU Nitra. Po rozegranych czterech setach ostatecznie zwyciężył Aluron Virtu 3:1.

Premierowa odsłona spotkania o trzecie miejsce to walka punkt za punkt (5:5, ale po takim początku meczu drużyna ze Słowacji zdobyła kilka punktów pod rząd i wyszła na prowadzenie 12:7. Jak się okazało zawodnicy Bystriny już nie oddali prowadzenia do końca seta i wygrali 25:16.

Druga partia to bardzo dobry początek zawodników z Zawiercia, którzy prowadzili już 8:4, ale siatkarze z Nitry szybko odrobili straty i trener Aluron Virtu poprosił o przerwę w grze, po której zawodnicy ze Słowacji doprowadzili do remisu (10:10). Wyrównana rywalizacja trwała do stanu 15:15, a potem trzy punkty pod rząd z zagrywki zdobył dla Aluron Virtu Łukasz Swodczyk. Drugą partię wygrali zawodnicy pierwszoligowego zespołu (25:20).

Trzeci set rozpoczął się z jedną zmianą. Na środku bloku za Bartosz Dzierżanowskiego pojawił się Sebastian Warda. Zawodnicy Aluron Virtu szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (8:3), które systematycznie powiększali (12:5). W pewnym momencie mechanizm zawiercian zaciął się i mistrzowie Słowacji doprowadzili do remisu (17:17). Trzecia partia należała ostatecznie siatkarzy z Zawiercia, którzy wygrali 25:23.

Czwarta partia rozpoczęła się od asa serwisowego Kamila Długosza, a na boisku ponownie pojawił się na środku Bartosz Dzierżanowski. Pierwszy etap czwartej odsłony to prowadzenia mistrza Słowacji (8:6). Po dobrej grze z kontry zawodnicy Aluron Virtu doprowadzili do remisu (8:8), a następnie wyszli na prowadzenie. Przy stanie 12:8 o czas poprosił szkoleniowiec słowackiej ekipy, ale zawiercianie utrzymali prowadzenie do końca seta. W ostatniej akcji meczu zatrzymali oni mistrzów Słowacji potrójnym blokiem (25:19). Tym samym Aluron Virtu wygrał całe spotkanie 3:1 i zajął trzecie miejsce na Turnieju Beskidy 2016.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – VK Bystrina SPU Nitra 2 3:1 (16:25, 25:20, 25:23, 25:19)

Skład Aluronu Virtu Warty Zawiercie: Jarosław Macionczyk, Kamil Dębski, Kamil Długosz, Bartosz Dzierżanowski, Łukasz Swodczyk, Adam Sobolewski oraz Dawid Ogórek (libero) oraz Sebastian Warda

Złoto dla gospodarzy

W meczu o pierwsze miejsce spotkały się ze sobą dwa zespoły, które na co dzień występują w PlusLidze. Dwie początkowe odsłony zakończyły się na korzyść gospodarzy, ale w kolejny triumfowali jastrzębianie, którzy zdołali doprowadzić do tie-breaka. W decydującej partii lepsi okazali się siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała.

Warto zaznaczyć, że Nagroda im. Henryka Kubicy dla najlepszego rozgrywającego turnieju trafia do Krzysztofa Bieńkowskiego, który szeregi bielszczan zasilił dopiero przed zbliżającym się sezonem ligowym.

BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 3:2 (26:24, 25:19, 23:25, 24:26, 15:12)

BBTS Bielsko-Biała: Krzysztof Bieńkowski, Kamil Kwasowski, Wojciech Siek, Bartosz Janeczek, Bartłomiej Lipiński, Bartłomiej Grzechnik, Przemysław Czauderna (libero) oraz Łukasz Koziura (libero)

Jastrzębski Węgiel: Radosław Gil, Scott Touzinsky, Grzegorz Kosok, Salvador Hildago Oliva, Wojciech Sobala, Maciej Muzaj, Jakub Popiwczak (libero) oraz Marcin Ernastowicz, Patryk Strzeżek