Będzinianie startują z przygotowaniami

Będzinianie startują z przygotowaniami

117
0
PODZIEL SIĘ

MKS Będzin przygotowania do sezonu 2018/2019 rozpoczną 13 sierpnia i na początku skupiać się będą tylko na treningu, dopiero później będą sprawdzać formę za pomocą meczów kontrolnych, zaplanowanych od połowy września. Drużyna na początku nie będzie trenowała w komplecie, ponieważ część zawodników ma do wypełnienia obowiązki reprezentacyjne.

 

Siatkarze MKS-u Będzin w początkowej fazie przygotowań, która rozpocznie się trzynastego sierpnia, skupiać się będą głównie na treningu siłowym i technicznym. Od drugiego weekendu września będzinianie zaczną serię spotkań sparingowych i wezmą udział w trzech turniejach towarzyskich. „Okres przygotowawczy ze względu na dużą liczbę i intensywność treningów nigdy nie należy do łatwych. Od poniedziałku będziemy pracować dwa razy dziennie, rano w siłowni i po południu w hali. We wrześniu przyjdzie czas na granie” – zapowiedział Emil Siewiorek, asystent trenera Gido Vermeulena. Holenderski szkoleniowiec przebywa obecnie z reprezentacją swojego kraju, która przygotowuje się do wrześniowych mistrzostw świata. W związku z tą sytuacją obowiązki pierwszego trenera MKS-u przejmie Emil Siewiorek, któremu pomagać będą Agnieszka Bronisz (fizjoterapeutka) i Maciej Etgens (statystyk). „Jestem podekscytowany i z niecierpliwością wyczekuję początku sezonu. Mam nadzieję, że godnie zastąpię trenera Vermeulena i wykonam nakreślony przez niego plan” – powiedział Emil Siewiorek.

 

 

MKS Będzin w początkowej fazie przygotowań będzie trenował nie tylko bez trenera Gido Vermuelena, ale również bez części zawodników. Przylot holenderskiego szkoleniowca do Polski będzie uzależniony od występu jego podopiecznych na mistrzostwach świata. Sytuacja podobnie wygląda w przypadku Jake Langloisa przyjmującego reprezentacji Stanów Zjednoczonych i Lincolna Williamsa, atakującego reprezentacji Australii.

 

 

Zbliżający się sezon będzie jeszcze bardziej wymagający od poprzedniego. W wyniku zmniejszenia PlusLigi do 14 drużyn, jej poziom znacząco się wyrówna, co oznacza, że o każde zwycięstwo będzie zdecydowanie trudniej. „Dziękuję za dotychczasowe zaufanie otrzymane od władz MKS-u. Bardzo się cieszę, że uniknęliśmy zmian w sztabie szkoleniowym. Solidna praca, którą wykonaliśmy z końcem poprzedniego sezonu z pewnością zaprocentuje w nadchodzących rozgrywkach” – powiedział Gido Vermeulen. Szkoleniowiec dodał również, że członkowie jego sztabu szkoleniowego pracowali nie tylko podczas trwania rozgrywek ligowych. „Pracowaliśmy ciężko również w okresie wakacyjnym, kiedy to przyleciałem do Polski, aby wspólnie ustalić kierunek działania na kolejne miesiące. Maciej Etgens przebywał na krótkim stażu w mojej reprezentacji. Wiem, że mimo mojej początkowej nieobecności zespół zostanie bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Wierzę w ciężką pracę. Wierzę w Emila, wierzę w moich ludzi” – zakończył trener.

 

 

 

Kadra na sezon 2018/2019:

 

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

 

Atakujący: Lincoln Alexander Williams, Rafał Faryna

 

Środkowi: Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski

 

Przyjmujący: Adrian Buchowski, Jake Langlois, Jan Fornal, Jakub Peszko

 

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz
 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY