Bartosz Kwolek na dłużej w ONICO Warszawa!

Bartosz Kwolek na dłużej w ONICO Warszawa!

287
0
PODZIEL SIĘ

Pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się na przedłużenie umowy z ONICO Warszawa jest Bartosz Kwolek, który w stolicy naszego kraju spędzi jeszcze minimum dwa sezony. „Nowa umowa Kwolka to sygnał, że w Warszawie myślimy długofalowo, a projekt o nazwie „ONICO Warszawa” nabiera rozpędu” – powiedział Paweł Zagumny.

 

W stolicy myślą przyszłościowo

 

Bartosz Kwolek do ONICO Warszawa dołączył w 2016 roku po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale i już w pierwszym sezonie swojej gry w PlusLidze pokazał, że warto na niego stawiać, ale dopiero w tegorocznych rozgrywkach ligowych na stałe zadomowił się w podstawowym składzie drużyny prowadzonej przez trenera Stephane’a Antigę. W obecnym sezonie mistrz świata juniorów zdobył już 294 punkty, w tym 30 bezpośrednio z zagrywki, a skuteczność jego przyjęcia wynosi 55%, dzięki czemu Kwolek plasuje się w czołówce najlepszych przyjmujących PlusLigi. Nic więc dziwnego, że włodarze klubu z Warszawy szybko zdecydowali się na przedłużenie umowy z nadal młodym i perspektywicznym zawodnikiem. Nowy kontrakt Bartosza Kwolka obowiązywał będzie przez dwa kolejne sezony. „Bardzo cieszymy się z nowego kontraktu Bartka Kwolka. To jedna z nadziei polskiej siatkówki, zawodnik wciąż bardzo młody, ale z doświadczeniem i sukcesami w rozgrywkach międzynarodowych. W tym sezonie stanowi o sile ofensywnej ONICO, ale wszyscy wiemy, że stać go na jeszcze więcej. Mamy nadzieję, że przyczyni się do sukcesów klubu, a może także reprezentacji. Nowa umowa Kwolka to również sygnał, że w Warszawie myślimy długofalowo, a projekt o nazwie „ONICO Warszawa” nabiera rozpędu” ― powiedział dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Paweł Zagumny.

 

Warto zaznaczyć, że Bartosz Kwolek to wielokrotny reprezentant Polski w kategoriach młodzieżowych. W ubiegłym roku przyjmujący wraz z kadrą do lat 21 zdobył tytuł mistrza świata juniorów. W finale Polacy pokonali Kubę 3:1, a Bartosz Kwolek został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju. To jednak niejedyne indywidualne wyróżnienie na jego koncie – wśród nagród zdobytych przez Bartosza znajduje się również MVP mistrzostw świata i Europy kadetów, a także statuetka dla najlepszego przyjmującego podczas juniorskich mistrzostw Starego Kontynentu.

 

 

 

Źródło: www.onicowarszawa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY