Bartosz Kurek zamienia PGE Skrę na ligę turecką

Bartosz Kurek zamienia PGE Skrę na ligę turecką

502
0
PODZIEL SIĘ

Bartosz Kurek rozgrywki 2016/2017 spędził w PGE Skrze Bełchatów, do której dołączył po zerwaniu umowy z japońskim JT Thunders Hiroshima. Polski siatkarz w bełchatowskim klubie występował zarówno jako przyjmujący, jak i atakujący, ale nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu i teraz przenosi się do Turcji do Ziraatu Bankasi Ankara.

 

Kolejna zmiana

 

Bartosz Kurek karierę rozpoczynał na polskich parkietach, gdzie najpierw grał dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a następnie dla PGE Skry Bełchatów. Po udanych latach w PlusLidze przyjmujący zdecydował się na poważny krok i postanowił spróbować swoich sił za granicą. Sezon 2012/2013 Bartosz Kurek spędził w moskiewskim Dynamie, gdzie nabawił się kontuzji i nie miał wielu szans na pokazanie swoich możliwości. Siatkarz nie ukrywał również, że nie czuje się w Rosji komfortowo i po przygodzie na Wschodzie, postanowił przenieść się na południe Europy, do Włoch.  Bartosz Kurek zdecydował się na ofertę Lube Banca Marche Macerata i podpisał umowę na lata 2013-2015, w 2014 roku zdobywając z zespołem Superpuchar Włoch. Po wygaśnięciu kontraktu przyjmujący postanowił wrócić do Polski, gdzie przez rok grał dla Asseco Resovii Rzeszów. Po zakończeniu rozgrywek 2015/2016 Bartosz Kurek postanowił spróbować swoich sił w lidze japońskiej, podpisując umowę z JT Thunders Hiroshim. Ostatecznie jednak siatkarz nie pojechał do Japonii, powołując się na powody osobiste i wypalenie, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

W trudnej sytuacji Bartosz Kurek mógł jednak liczyć na swoją byłą drużynę, PGE Skrę Bełchatów. Siatkarz początkowo miał tylko trenować z klubem, ale ostatecznie zajął miejsce Dražena Luburicia, który pojechał zamiast niego do Japonii. Chociaż Kurek miał nie spieszyć się z powrotem do gry, to już w październiku wszedł na boisko, od tego momentu pojawiając się na nim regularnie. Siatkarz w PGE Skrze występował zarówno jako przyjmujący, jak i atakujący, stanowiąc o jej sile w wielu spotkaniach. Po wywalczeniu wicemistrzostwa Polski i zakończeniu sezonu 2016/2017 Bartosz Kurek postanowił po raz kolejny zmienić barwy klubowe, tym razem przenosząc się do ligi tureckiej, gdzie będzie grał w Ziraacie Bankasi Ankara. Przypomnijmy, że z tą samą drużyną związał się również Dawid Konarski, o czym przeczytacie TUTAJ.

 

 

 

Źródło: informacja własna

BRAK KOMENTARZY