Bartosz Kurek zagra w lidze japońskiej!

Bartosz Kurek zagra w lidze japońskiej!

36
0
PODZIEL SIĘ

Bartosz Kurek od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy japońskiego WolfDogs Nagoya, o czym władze zespołu oficjalnie poinformowały na swojej stronie internetowej. Do Japonii najlepszy siatkarz ostatnich mistrzostw świata przenosi się po roku spędzonym we włoskim Vero Volley Monza.

 

 

Doświadczenie z kilku lig

 

Bartosz Kurek na swoim koncie ma bogate doświadczenie klubowe z czterech lig. W 2012 roku zdecydował się na zakończenie współpracy z PGE Skrą Bełchatów i obrał pierwszy zagraniczny kierunek – liga rosyjska, zaś już w sezonie 2013/2014 występował we włoskim Cucine Lube Marche Treia. We Włoszech spędził kolejne dwa lata i razem z drużyną wywalczył m. in. mistrzostwo Włoch i Superpuchar Włoch. Następnie przeniósł się do Asseco Resovii Rzeszów, z którą w sezonie 2015/2016 sięgnął po wicemistrzostwo Polski.

 

Już po sezonie 2015/2016 Bartosz Kurek miał występować w japońskim JT Thunders, jednak ostatecznie zdecydował się na grę w Polsce i podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów, z którą wcześniej zdobył liczne trofea: trzy tytuły mistrza Polski, srebrny medal mistrzostw kraju, trzykrotnie zdobył z drużyną Puchar Polski, dwa razy sięgnął po Klubowe Wicemistrzostwo Świata, a także w 2012 roku zajął drugie miejsce w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Drugi kontakt z klubem nie obfitował jednak w sukcesy, a po roku postanowił spróbować swoich sił w lidze tureckiej i dołączył do zespołu Ziraat Bankasi Ankara, z którą wywalczył w 2018 roku drugie miejsce w rozgrywkach Pucharu CEV. W sezonie 2018/2019 dołączył do świetnie zapowiadającego się klubu Stoczni Szczecin, jednak po kilku tygodniach od rozpoczęcia sezonu ten w wyniku problemów finansowych wycofała się z rozgrywek i Bartosz Kurek dołączył do ówczesnego ONICO Warszawa. W stolicy mistrz świata był bardzo ważną postacią i zdobył z klubem wicemistrzostwo Polski, choć z walki w najważniejszych meczach sezonu wyeliminowała go kontuzja. Po rekonwalescencji atakujący reprezentacji Polski podjął wyzwanie w lidze włoskiej w ekipie Vero Volley Monza, jednak z nią nie odniósł zadowalających rezultatów.

 

Co się odwlecze, to nie uciecze

 

Teraz nadszedł czas na spróbowanie sił w kolejnej, piątej w karierze lidze. W sezonie 2020/2021 będzie walczył o jak najlepsze wyniki z ekipą WolfDogs Nagoya, a władze zespołu z reprezentantem Polski z pewnością wiążą duże nadzieje na sukces. Poza doświadczeniem zdobytym w klubach zarówno w Polsce, jak i w Europie na korzyść Bartosza Kurka przemawiają także sukcesy w reprezentacji Polski, m.in. Mistrzostwo Świata z 2018 roku i odebranie nagrody dla najlepszego gracza turnieju. Warto podkreślić, że atakujący reprezentacji Polski to drugi obok Michała Kubiaka Polak, który w nadchodzących rozgrywkach będzie występował w Kraju Kwitnącej Wiśni.

 

Źródło: www.wolfdogs.jp / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY