Bartosz Bednorz: „W takich sytuacjach poznaje się prawdziwy zespół”

Bartosz Bednorz: „W takich sytuacjach poznaje się prawdziwy zespół”

182
0
PODZIEL SIĘ

PGE Skra Bełchatów po ostatniej kolejce zmagań dopisała do swojego dorobku w tabeli komplet punktów, pokonując ONICO Warszawa w trzech setach. „To zasługa wspaniałej atmosfery tworzonej przez kibiców i chwała im za to” – mówił po spotkaniu Bartosz Bednorz, jeden z liderów bełchatowskiej drużyny.

 

Wynik nie był przesądzony

 

Chociaż spotkanie w Bełchatowie zakończyło się po trzech setach, to jego losy nie od początku były przesądzone. Gracze ONICO Warszawa w każdej z partii starali się prowadzić wyrównaną walkę z rywalami, ale w końcówkach nie byli w stanie kończyć akcji na swoją korzyść. „Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jakim zespołem jest ONICO Warszawa, i że może nam sprawić sporo problemów. Z tego powodu utrzymywaliśmy maksymalną koncentrację i wykonywaliśmy nasze zadania taktyczne, które były super przygotowane. Sztab wykonał dużo dobrej pracy, a my zrobiliśmy swoje, dokładając do tego swoje elementy, co pozwoliło nam wygrać 3:0” – docenił klasę rywali Bartosz Bednorz. Przyjmujący na przestrzeni całego spotkania wywalczył dwanaście „oczek”, posyłając na stronę rywali trzy punkty zagrywką. „W takich sytuacjach poznaje się prawdziwy zespół. Kluczowe jest, żeby zachować spokój i konsekwentnie dokończyć seta. Pokazaliśmy, że jesteśmy mocnym zespołem, podobnie jak klub z Warszawy, który udowodnił, że nie można go lekceważyć. Jesteśmy PGE Skrą Bełchatów i mamy nadzieję, że będzie grało się z nami ciężko” – podsumował końcówkę wyrównanego, trzeciego seta, w którym obydwa zespoły miały swoje szanse na jego zakończenie.

 

 

Kibice ponieśli do wygranej

 

Podczas spotkania w Bełchatowie ważnym czynnikiem byli kibice, którzy w trudnych momentach wspierali swoją drużynę i w efekcie ponieśli ją do zwycięstwa. „To zasługa wspaniałej atmosfery tworzonej przez kibiców i chwała im za to, bo bez nich nie byłoby takiej atmosfery. Gramy dla kibiców, bo czujemy od nich ogromne wsparcie i mam nadzieję, że będziemy podtrzymywać tę passę” – skomentował Bartosz Bednorz. Siatkarz zwrócił również uwagę na to, że już od grudnia PGE Skrę Bełchatów czeka bardzo intensywny czas, ponieważ wiele spotkań będzie rozgrywanych na wyjeździe. „Gra nam się tutaj dobrze, a podróże trochę nas męczą. Wiemy, że gdy zacznie się grudzień, to czeka nas wiele wyjazdów i czekają nas trudniejsze zadania. Na wyjazdach przytrafiają się różne sytuacje i to kwestia czasu, by wyeliminować błędy i grać dobrą siatkówkę” – zakończył Bartosz Bednorz.

 

 

 

Źródło: informacja własna

BRAK KOMENTARZY