Bartman wyjeżdża do nowego klubu

Bartman wyjeżdża do nowego klubu

567
0
PODZIEL SIĘ

Pierwsza część tegorocznego sezonu reprezentacyjnego nie układała się naszym reprezentantom zbyt pomyślnie. Andrea Anastasi, aby odbudować morale zespołu, podjął dość zaskakujące decyzje. Ale może w tym szaleństwie jest metoda?

 

Pierwszym i chyba największym zaskoczeniem był brak Krzysztofa Ignaczaka. Dziś natomiast okazało się, że na Mistrzostwach Europy nie zagra Zbigniew Bartman – nasz podstawowy atakujący.  Jego miejsce zajął Grzegorz Bociek, wokół którego było ostatnio trochę zamieszania.

 

Co o tym wszystkim myśli sam zainteresowany?

 

Bartman przyznaje, że o decyzji szkoleniowca wiedział już przed wyjazdem do Belgradu. Andrea Anastasi przeprowadził z nim rozmowę, tłumacząc swoją decyzję – podobnie, jak z Krzysztofem Ignaczakiem. Siatkarze wielokrotnie podkreślali, że ufają Włochowi, więc i tym razem polski atakujący nie miał zamiaru dyskutować. W rozmowie z Przeglądem Sportowym zawodnik przyznaje, że o jego nieobecności zadecydowały względy sportowe, nie zaś zdrowotne.

 

Istotne jest również, że gra Polaków, mimo przegranych, wygląda lepiej niż podczas Ligi Światowej. Wciąż pojawiają się momenty dekoncentracji, ale jest więcej dobrej, skutecznej gry.  Cały zespół chciałby wywalczyć medal, ale „jak będzie, to zweryfikuje boisko”.

 

Zbigniew Bartman nie traci czasu, już w czwartek wylatuje do Włoch, by w piątek rozpocząć treningi ze swoim nowym klubem – Casą Modena.

Mamy nadzieję, że sezon w włoskiej Serii A doda siatkarzowi skrzydeł i umożliwi powrót do kadry na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata.

 

 

 

Źródło: przegladsportowy.pl

 

 

 

Iza Sykut

 

 

 

BRAK KOMENTARZY