Coraz mniej niewiadomych w Stoczni Szczecin. Kluth zostaje

Coraz mniej niewiadomych w Stoczni Szczecin. Kluth zostaje

232
0
PODZIEL SIĘ

Klub ze Szczecina jest bliski skompletowania składu na sezon 2018/2019. Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się zostać w zespole prowadzonym przez Michała Gogola jest Bartłomiej Kluth, który o miejsce w podstawowym składzie drużyny będzie rywalizował z Bartoszem Kurkiem, który zdecydował się na powrót do Polski.

 

Bartłomiej Kluth dołączył do drużyny ze Szczecina w 2016 roku i był bardzo ważną postacią zespołu, który dopiero rozpoczynał swoją przygodę z PlusLigą. Wcześniej występował on w Ślepsku Suwałki i Młodej Lidze ówczesnego LOTOS-u Trefla Gdańsk. Atakujący zdecydował się jednak na pozostanie w Szczecinie. „Dwa lata temu właściciele klubu zdecydowali się mi zaufać i otrzymałem od nich bardzo cenną szansę. Cały czas wiąże mnie kontrakt ze Stocznią i choć pojawiały się różne plotki na mój temat, to ja nie miałem zamiaru nigdzie uciekać. Chcę nadal zakładać klubową koszulkę i walczyć na boisku o to, żeby dać kibicom sporo powodów do radości” – powiedział Kluth.

 

Trwa budowanie ekipy na kolejny sezon

 

W przerwie między sezonami w szczecińskiej ekipie doszło do dużej liczby zmian. Wielu zawodników opuściło zespół, ale do klubu dołączyła także doświadczona grupa nowych postaci. „Zdaję sobie sprawę, że oczy całej siatkarskiej Polski będą teraz zwrócone w naszym kierunku, więc siłą rzeczy presja oraz oczekiwania względem naszej drużyny wzrosną. Ludzie będą nas ciekawi, ponieważ nagle pojawił się w kraju klub z dużymi możliwościami sportowymi, który będzie chciał udowodnić swoją wartość w każdym pojedynczym meczu. Jeśli zdrowie dopisze, a my wszyscy będziemy zmierzać w tym samym kierunku, to na pewno Stocznia może powalczyć o parę niespodzianek” – zaznaczył Kuth.

 

Do tej pory włodarze klubu ze Szczecina zdecydowali się na przedłużenie kontraktów z Marcinem Wiką, Adrianem Mihułką oraz Januszem Gałązką. Ponadto z zespołem pożegnało się ośmiu zawodników: Michał Ruciak, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Tomasz Kowalski, Jeffrey Menzel, Justin Duff, Eemi Tervaportti oraz Dawid Murek. W ich miejsce zakontraktowano Lukaša Tichačka, Bartosza Kurka, Nicholas Hoaga, Matey’a Kaziyskiego, Simona Van De Voorde, Łukasza Żygadło oraz Nikolaya Pencheva, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ. Warto zaznaczyć, że umowę z klubem przedłużył także trener Michał Gogol, a dyrektorem sportowym Stoczni Szczecin został Radostin Stoychev, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY