Bartłomiej Bołądź zagra w plusligowym beniaminku

Bartłomiej Bołądź zagra w plusligowym beniaminku

114
0
PODZIEL SIĘ

Bartłomiej Bołądź jest kolejnym nowym zawodnikiem, który zdecydował się na podpisanie umowy z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki. Atakujący wraca do PlusLigi po występach w niemiekiej Bundeslidze, gdzie grał dla VfB Friedrichshafen. Umowa zawodnika z beniaminkiem polskiej ekstraklasy będzie obowiązywała w rozgrywkach 2019/2020. 

 

Powrót do Polski

 

Bartłomiej Bołądź grę w profesjonalnych rozgrywkach ligowych zaczął od występów w Cerrad Czarnych Radom, spędzając w zespole trzy lata. Kolejnym przystankiem w karierze polskiego atakującego była liga niemiecka, gdzie postanowił podpisać kontrakt z VfB Friedrichshafen. To właśnie pod okiem trenera Vitala Heynena siatkarz znacząco podniósł swoje umiejętności, a do dorobku medalowego może dołożyć dwa Puchary, Superpuchary i wicemistrzostwa Niemiec. Dobra postawa zawodnika została doceniona przez szkoleniowca i otrzymał on powołanie do reprezentacji Polski na rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów. Po zakończeniu sezonu 2018/2019 Bartłomiej Bołądź postanowił wrócić do PlusLigi i podpisał umowę z ligowym beniaminkiem, MKS-em Ślepsk Malow Suwałki. Kontrakt pomiędzy atakującym a stawiającym pierwsze kroki w ekstraklasie zespołem będzie obowiązywał przez najbliższy rok.

 

Bartłomiej Bołądź jest drugim nowym zawodnikiem, który zdecydował się na podpisanie kontraktu z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki. Wcześniej plusligowy beniaminek zakontraktował amerykańskiego rozgrywającego, Joshuę Tuaniga. W zespole na kolejne rozgrywki pozostała jednak większość składu, swoje umowy przedłużyli bowiem Jakub Rhonka, Paweł Filipowicz, Kamil Skrzypkowski, Patryk Szwaradzki, Wojciech Siek, Łukasz Rudzewicz i Cezary Sapiński. Nowym szkoleniowcem zespołu został, również wracający do PlusLigi, Andrzej Kowal, który po odejściu z Asseco Resovii Rzeszów trenował ACS Volei Municipal Zalau.

 

Więcej informacji dotyczących transferów przeczytacie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY