Barthélémy Chinenyeze transferem medycznym Asseco Resovii Rzeszów

Barthélémy Chinenyeze transferem medycznym Asseco Resovii Rzeszów

378
0
PODZIEL SIĘ

Barthélémy Chinenyeze jeszcze w środę grał w barwach Spacer’s Toulouse VB przeciwko Zenitowi Kazań, a już jutro może zadebiutować w Asseco Resovii Rzeszów w meczu przeciwko Indykpolowi AZS-owi Olsztyn Francuz podpisał kontrakt z klubem z Podkarpacia na zasadzie transferu medycznego wobec kontuzji Bartłomieja Lemańskiego.

 

Kolejny Francuz w Rzeszowie

 

Na początku lutego kontuzji nabawił się Bartłomiej Lemański. Środkowy doznał urazu stopy i jak się później okazało ma on pękniętą kość i najprawdopodobniej nie zagra do końca sezonu. Wobec takiego stanu rzeczy włodarze Asseco Resovii Rzeszów dokonali transferu medycznego, podpisując umowę z młodym reprezentantem Francji, Barthélémy Chinenyeze, który jeszcze w środę rozegrał mecz Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań w barwach Spacer’s de Toulouse. Kontrakt Francuza z rzeszowskim klubem ma obowiązywać do końca sezonu, ale istnieje w nim opcja przedłużenia go na kolejne dwa lata.

 

Francuski środkowy urodził się 28 lutego 1998 roku i swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Dunkerque GL VB. Do rzeszowskiej drużyny przenosi się z Spacer’s de Toulouse. W barwach francuskiego zespołu w Liguea A Chinenyeze rozegrał dziewiętnaście spotkań, zdobywając w nich sto dziewięćdziesiąt sześć punktów z czego aż siedemdziesiąt blokiem, plasując się na pierwszej lokacie w śród najlepiej blokujących zawodników oraz sto dwadzieścia jeden atakiem. Mimo dobrej postawy młodego środkowego jego były już zespół zajmuje w tabeli ostatnie miejsce z dorobkiem czternastu „oczek”. W Lidze Mistrzów Barthélémy Chinenyeze zdobył pięćdziesiąt dwa punkty z czego trzynaście blokiem.

 

Polscy kibice mieli okazję oglądać Barthélémy Chinenyeze podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera rozgrywanego w Krakowie, a także podczas Mistrzostw Europy. Na swoim koncie ma również złoty medal Ligi Światowej z 2017 roku oraz wicemistrzostwo Francji.

 

 

 

 

Źródło: www.assecoresovia.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY