Austria, Izrael i Szwecja grają dalej o mistrzostwa Europy

570
0

Reprezentacja Polski już w przyszłym roku będzie gospodarzem mistrzostw Europy, a na razie rozegrano pierwszą rundę kwalifikacji do tego turnieju. Do drugiego etapu rywalizacji awansowali zwycięzcy trzech poszczególnych grup – Austria, Izrael oraz Szwecja i to one już w drugiej połowie września będą walczyć o przepustkę na mistrzostwa Europy.

Pierwsza runda wcale nie najłatwiejsza

Wszystkie mecze w swojej grupie wygrała Szwecja, która bez problemu poradziła sobie jedynie z Gruzją, a pozostałe spotkania ze Szwajcarią oraz Azerbejdżanem wygrała dopiero po pięciosetowych pojedynkach. Triumfatorzy kolejnej grupy – Austriacy rozegrali tylko jednego tie-breaka z Mołdawią, a dwa następne starcia także padły ich łupem, co pozwoliło im na zajęcie pierwszego miejsca w grupie.

Grzegorz Ryś z pierwszym sukcesem

W grupie 3 rywalizację wygrała reprezentacja Izraela, prowadzona przez polskiego trenera – Grzegorza Rysia. Izraelczycy poradzili sobie z wyżej notowanymi rywalami, pokonując w trzech setach Węgry, w czterech Anglię, aby na koniec po zaciętym boju pokonać 3:2 Norwegów. Teraz zwycięzcy poszczególnych grup dołączą do pozostałych zespołów i w drugiej połowie września będą walczyć w kolejnej rundzie eliminacji, w której reprezentacje zostały podzielony na sześć grup. Drużyny będą walczyć w dwóch turniejach, a bezpośredni awans na mistrzostwa Europy zapewnią sobie zwycięzcy rywalizacji, natomiast ekipy z drugich miejsc wezmą udział w trzeciej rundzie kwalifikacji.

Sprawdź, jak przebiegał mecz o złoty medal

Polacy będą gospodarzami mistrzostw Europy w 2017 roku i dzięki temu kwalifikację mają już zapewnioną. Oprócz biało-czerwonych o udział nie muszą się martwić cztery najlepsze kadry ubiegłorocznych mistrzostw Europy: złoci medaliści – Francuzi, wicemistrzowie Europy – Słoweńcy, zdobywcy brązowego krążka – Włosi, a także Bułgarzy, którzy w rywalizacji uplasowali się tuż za podium