Znamy skład Serbów na Światówkę. Atanasijević wraca do kadry

Znamy skład Serbów na Światówkę. Atanasijević wraca do kadry

258
0
PODZIEL SIĘ

Nikola Grbić podał skład reprezentacji Serbii na tegoroczną edycję Ligi Światowej. Do kadry po kontuzji wraca Aleksandar Atanasijević, który nie wystąpił podczas Final Six w Krakowie, gdzie Serbowie zdobyli złote medale. O miejsce w podstawowym składzie rywalizował będzie z Draženem Luburiciem.

 

Trzon pozostaje niezmienny

 

Reprezentacja Serbii w tegorocznej edycji Ligi Światowej będzie walczyć o obronę trofeum zdobytego w Krakowie. W 2016 roku podopieczni Nikoli Grbicia nie mieli sobie równych w World League. W finale pokonali oni Brazylijczyków, zdobywając tym samym pierwszy raz w historii serbskiej siatkówki złoto Światówki.

 

Przypomnij sobie jak Serbowie triumfowali Ligi Światowej

 

Już od kilku sezonów w reprezentacji Serbii możemy obserwować zawodników, którzy stanowią o jej sile. Wśród powołanych na Ligę Światową nie mogło zabraknąć Nikoli Jovovicia, Aleksandara Atanasijevicia, Uroša Kovačevicia, Marko Ivovicia, Dragana Stankovicia, Marko Podraščanina czy Srećko Lisinaca. Po rocznej przerwie, spowodowanej problemami zdrowotnymi, do kadry wraca Nemanja Petrić. Również Atanasijević nie wystąpił w zeszłorocznym finale Ligi Światowej z powodu kontuzji. Jego miejsce w reprezentacji zajął wówczas Dražen Luburić, który z powodzeniem poprowadził swoją kadrę do triumfu. To właśnie tych dwóch zawodników będziemy oglądać w tegorocznej edycji World League, ponieważ Nikola Grbić zdecydował się na powołanie jedynie dwóch atakujących. Szansę od trenera dostał także znany z występów w Cerrad Czarnych Radom Neven Majstorović, który ostatni sezon spędził we Francji. W reprezentacji Serbii w porównaniu z poprzednim rokiem zabraknie za to przyjmującego Miloša Nikicia.

 

Największe bogactwo trener kadry Serbii jak zwykle będzie miał na środku. Od kilku sezonów pewne miejsce w kadrze mają Lisinac, Stanković oraz Podraščanin, którzy w swoich klubach odgrywają ważne role. Po piętach depczą im jednak Aleksandar Okolić, który rozgrywa bardzo dobry sezon w barwach zespołu z Berlina, z którym awansował do Final Four Ligi Mistrzów oraz Petar Krsmanović. Grbić zdecydował się powołać również zawodników młodego pokolenia, którzy mają szansę zabłysnąć na Lidze Światowej.

 

 

 

Skład reprezentacji Serbii na Ligę Światową 2017:

 

Rozgrywający: Aleksa Brdjović, Nikola Jovović, Maksim Buculjević,

 

Atakujący: Aleksandar Atanasijević, Dražen Luburić

 

Przyjmujący: Uroš Kovačević, Milan Katić, Nemanja Petrić, Marko Ivović, Miran Kujundžić, Aleksandar Blagojević

 

Środkowi: Aleksandar Okolić, Dragan Stanković, Stevan Simic, Nemanja Mašulovic, Marko Podraščanin, Srećko Lisinac, Petar Krsmanović

 

Libero: Goran Škundrić, Neven Majstorović, Nikola Rosić

 

 

 

Źródło: www.fivb.org/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY